reklama

Velikost obrázků

Máte někdo tip na nějaký jednoduchý prográmek nebo webovku (on line editor) pro zmenšení obrázků ? Z foťáku lezou kravsky veliký (10-20MB). Jak je zmenšit na těch zdejších 5MB a méně.
On line, nebo něco pro Linux (v Gimpu jsem nenašel rozumné řešení, spíš chaoticky náhodné)
Před časem jsem používal online editorek, kam jsem fotku natáhnul a rovnou jsem si zadal, jakou chci výslednou velikost v MB. Jenže na té adrese je už dneska mrtvo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.04.2019
Autor: ronda
  • Re: Velikost obrázků

         

    Já to dělám otrocky v staré verzi Zoneru (6).
    Jednoduše zmenším asi 4x rozměry.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikost obrázků

           

      Zonera mám v noťasu. Furt ho vyhrabávat jen kvůli fotce se mi nechce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikost obrázků

         

    Ve Windows je v Příslušenství program Malování. Je to jednoduchý editor obrázků v systému Windows.

    1. Obrázek otevřeš a Malování otevřeš pomocí ikonky dole (obr.1)

    2. Volbou "Obrázek - Roztáhnout či zkosit" zadej procento zmenšení (obr.2).

    3. Volbou "Soubor-Uložit jako" si to ulož pod jiným jménem, a%t zůstane originál nepoškozený.



    Dá se to otáčet volbou "Obrázek-Překlopit či otočit" nebo ořezat volbou "Obrázek-Atributy"
    Plus další funkce si vyzkoušíš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2019
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikost obrázků

           

      Jo sorry, ty asi chceš něco pro Linux... Se omlouvám, mi to došlo až při druhém čtení :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2019
      Autor: bara2
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikost obrázků

         

    Pokud je máš v počítači, stačí PrintScreen na klipboard a pak napastovat do Malování a uložet jako jpg.


    Pokud fotíč mobilem, tak tu nepřijatelnou velikost zmenšíš appkou Photo & Picure Resizer hned v mobilu. Uloží se ti to jako kopie, vlastní fotku nepoškodíš.

    Je v Obchod play zdarma.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2019
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Velikost obrázků

           

      No jo, je to levou rukou za pravým uchem, ale asi to tak jde obejít i v Linuxu (PrintScren se uloží, musím manažerem do Gimpu, pak exportovat do jpg...)
      Zkusím taky mrknout rovnou v tom mobilu. dík

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velikost obrázků

             

        Používám to furt, z mobilu do Nakole nic nenahraješ, takže stylově, vybereš fotku, dáš Sdílet, klikneš na Resize, pak tu zmenšující ikonu nahoře, zvolíš rozlišení, a resajzneš.

        Uloží si do Obrazky/Photo resizer

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2019
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Velikost obrázků

         

    V Linuxu (KDE; v jiných DE [Gnome, Unity, Xfce...] tak úplně nevím) asi nejlépe digiKam. Umí zpracovávat dávky, takže na pár kliknutí si změníš velikost spousty obrázků.

    V GIMPu mi to chaotické nepřijde - nabídka "Obrázek" -> "Škálovat obrázek...". Ale je to jako jít s kanonem na vrabce.

    Stejnou práci zvládne i prohlížeč obrázků Gwenview (Shift + R; nebo nabídka "Úpravy" -> "Změnit velikost").

    GIMP i Gweniew však fungují jen po jednom obrázku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2019
    Autor: Kočičák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikost obrázků

           

      Mě to stačí po jednom obrázku. Ale když jsem to škálování zkoušel, vypadalo to, že s tím provádím úplně něco jiného :-) Tak to jdu ještě jednou zprubnout. ď

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikost obrázků

           

      Aha, díky, tak přes Gwenview to bude v Linuxu asi nejjednodušší.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikost obrázků

         

    on line convertor :
    https://image.online-convert.com/
    https://123apps.com/
    https://cloudconvert.com/
    https://convertio.co/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2019
    Autor: Karell
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikost obrázků

         

    nastav si na foťáku menší rozlišení fotek. Na web stačí 2 megapiksly. Nakonec z těch dvoumegapikslových foťáků šlo udělat i zvětšeninu na A4.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Velikost obrázků

           

      Jenže, někdy dělám výřezy a ne každou fotku hodlám cpát na web. Prostě někdy se hodí to mít podrobnější a u těch pár kousků před vyvěšením ubrat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikost obrázků

         

    Když sem dávám obrázek a nechci ho nijak upravovat, tak ho jednoduše zmenším v Irfanu, a taky tam napevno zorientuju (semo tamo se stane, že správnou orientace snímku nakole nepobere).
    On-line neumím. Ostatně nikdy není tak zle, že bych musela postovat fotky hnedle, jak je vyblejsknu.
    P.S.: hodila by se funkce vložit obrázek do textu blogu:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2019
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikost obrázků

           

      Na konverzi, nebo zmenšení taky Irfan. Umí to dobře i dávkově a tučňáčí verze určitě bude.
      Zbytek úprav (hlavně jemný dorovnání horizontu a ořez) v Picase.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2019
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024