reklama

Velikost obrázků

Máte někdo tip na nějaký jednoduchý prográmek nebo webovku (on line editor) pro zmenšení obrázků ? Z foťáku lezou kravsky veliký (10-20MB). Jak je zmenšit na těch zdejších 5MB a méně.
On line, nebo něco pro Linux (v Gimpu jsem nenašel rozumné řešení, spíš chaoticky náhodné)
Před časem jsem používal online editorek, kam jsem fotku natáhnul a rovnou jsem si zadal, jakou chci výslednou velikost v MB. Jenže na té adrese je už dneska mrtvo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.04.2019
Autor: ronda
  • Re: Velikost obrázků

Já to dělám otrocky v staré verzi Zoneru (6).
    Jednoduše zmenším asi 4x rozměry.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zonera mám v noťasu. Furt ho vyhrabávat jen kvůli fotce se mi nechce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ve Windows je v Příslušenství program Malování. Je to jednoduchý editor obrázků v systému Windows.

1. Obrázek otevřeš a Malování otevřeš pomocí ikonky dole (obr.1)

2. Volbou "Obrázek - Roztáhnout či zkosit" zadej procento zmenšení (obr.2).

3. Volbou "Soubor-Uložit jako" si to ulož pod jiným jménem, a%t zůstane originál nepoškozený.

Dá se to otáčet volbou "Obrázek-Překlopit či otočit" nebo ořezat volbou "Obrázek-Atributy"
    Plus další funkce si vyzkoušíš.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: bara2

Jo sorry, ty asi chceš něco pro Linux... Se omlouvám, mi to došlo až při druhém čtení :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: bara2
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pokud je máš v počítači, stačí PrintScreen na klipboard a pak napastovat do Malování a uložet jako jpg.

Pokud fotíč mobilem, tak tu nepřijatelnou velikost zmenšíš appkou Photo & Picure Resizer hned v mobilu. Uloží se ti to jako kopie, vlastní fotku nepoškodíš.

Je v Obchod play zdarma.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

No jo, je to levou rukou za pravým uchem, ale asi to tak jde obejít i v Linuxu (PrintScren se uloží, musím manažerem do Gimpu, pak exportovat do jpg...)
      Zkusím taky mrknout rovnou v tom mobilu. dík

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Používám to furt, z mobilu do Nakole nic nenahraješ, takže stylově, vybereš fotku, dáš Sdílet, klikneš na Resize, pak tu zmenšující ikonu nahoře, zvolíš rozlišení, a resajzneš.

Uloží si do Obrazky/Photo resizer

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

V Linuxu (KDE; v jiných DE [Gnome, Unity, Xfce...] tak úplně nevím) asi nejlépe digiKam. Umí zpracovávat dávky, takže na pár kliknutí si změníš velikost spousty obrázků.

V GIMPu mi to chaotické nepřijde - nabídka "Obrázek" -> "Škálovat obrázek...". Ale je to jako jít s kanonem na vrabce.

Stejnou práci zvládne i prohlížeč obrázků Gwenview (Shift + R; nebo nabídka "Úpravy" -> "Změnit velikost").

GIMP i Gweniew však fungují jen po jednom obrázku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Kočičák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mě to stačí po jednom obrázku. Ale když jsem to škálování zkoušel, vypadalo to, že s tím provádím úplně něco jiného :-) Tak to jdu ještě jednou zprubnout. ď

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Aha, díky, tak přes Gwenview to bude v Linuxu asi nejjednodušší.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

on line convertor :
    https://image.online-convert.com/
    https://123apps.com/
    https://cloudconvert.com/
    https://convertio.co/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2019
    Autor: Karell
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

nastav si na foťáku menší rozlišení fotek. Na web stačí 2 megapiksly. Nakonec z těch dvoumegapikslových foťáků šlo udělat i zvětšeninu na A4.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jenže, někdy dělám výřezy a ne každou fotku hodlám cpát na web. Prostě někdy se hodí to mít podrobnější a u těch pár kousků před vyvěšením ubrat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Když sem dávám obrázek a nechci ho nijak upravovat, tak ho jednoduše zmenším v Irfanu, a taky tam napevno zorientuju (semo tamo se stane, že správnou orientace snímku nakole nepobere).
    On-line neumím. Ostatně nikdy není tak zle, že bych musela postovat fotky hnedle, jak je vyblejsknu.
    P.S.: hodila by se funkce vložit obrázek do textu blogu:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Lanna

Na konverzi, nebo zmenšení taky Irfan. Umí to dobře i dávkově a tučňáčí verze určitě bude.
      Zbytek úprav (hlavně jemný dorovnání horizontu a ořez) v Picase.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Ženu, nejen na kolo.

Hledám: Ženu, nejen na kolo.
10.10.2019
Ahoj, jmenuji se Pavel a hledám aktivní ženu, která neumí sedět doma a má ráda přírodu, výlety, cestování, kolo,…

Hledám: Kolo :)

Hledám: Kolo :)
08.10.2019
Ahoj, Jsem z Polska. Bydlím poblíž hranice a ráda cestuji po České republice (na kole nebo vlakem)... Moc se mi…

Hledám: Spolujízda na kole

07.10.2019
Zdravím všechny. Prostřednictvím těchto stránek bych rád poznal nové známé, kteří rádi jezdí na horském kole, ale…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (15 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019