reklama

Nabíjení telefonu znovu

Po jistém tápání a průzkumu slepých uliček jsem dospěl k řešení powerbanka v rámové brašničce co nabíjí foun v držáku na řídítkách. Za jízdy.
Má to ale háček, telefonu se moc nelíbí do vrdlání konektoru a časem ta usb zásuvka začne zlobit, dobíjí jen občas, nebo se odporoučí vůbec.

Když jsem tak oddělal druhý foun usoudil jsem, že nabíjet za jízdy kablíkem není moudré, ale při žravosti současných hraček, má-li navigovat, pouštět bezdrátem muziku, občas fotit a někdy i telefonovat, telefon přežije 5 - 6 hodin a je prázdný, tedy ládovat se musí.

Naštěstí je tu novější technologie, bezdrátové nabíjení. Držák s bezdrátem na řídítka neprodávají, tak jsem zkřížil normální držák a držák na okýnko v autě.

Nevýhodou je, že čelisti držáku nejistí foun tak spolehlivě jako dobré držéky na řídítka, tedy než seženu nějaké pořádné klafáky sichruji to gumičkou.

No a drncání a klepocání USB konektorku founu už neublíží.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.03.2019
Autor: Jindra8526
  • Re: Nabíjení telefonu znovu

Nebylo by lepším řešením soustředit se na to aby se kabel nevrklal? Třeba, že je ten konec zafixovaný k tomu držáku telefonu a tvoří tak s tlf jeden celek.
    Nedovedu si představit kolik si sebere samo pro sebe to bezdrátové nabíjení.

Telefon na řidítkách nevozím, bezdrátové nabíjení jsem v ruce nikdy neměl, tak jen tak teoretizuji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: petrp
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No, popravdě, díky tomu, že jsem "načal" to usbéčko už u druhého founu, mě už nic jiného než ten bezdrát nezbývá. Oni to opraví, ale bude to trvat tak 5 týdnů, a to se mi teď nechce.

Ale nějaké heftování je nepraktické, ono to zastrkáváš a vyndaváš z toho kabílku za den mockrát. Ted strčím do držáku a hned nabíjí, žádné další operace.

Jestli to žere o dost víc mě nebolí, večer jde i pwb do zásuvky.

Jiné řešení mám v záloze, druhej foun.
      A dvojsimku, tedy oba founy mají stejné číslo, jsou identické. To se mi stalo tak, že když jsem vyvrdlal první konektor, a dal to do opravy, musel jsem koupit jinej foun, protože měsíc bejt bez něj bych nedal. A tak mám dva. :-)

Škoda, že jsem až když se mi totéž stalo podruhé přišel na důvod, proč to usb mě opouští.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

"Škoda, že jsem až když se mi totéž stalo podruhé přišel na důvod, proč to usb mě opouští."

Ale zase si můžeš přisvojit hrdý titul Pionýr slepých uliček. ;)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: petrp
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Co tam máš za konektor C nebo ještě ten starší s tím lichoběžníkovým profilem? Ty lichoběžníky se dají postupně při opačném zasunování ošoupat a pak to nefunguje, nehledě že se to přepólovává.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

C, Sony Xperia ZX2, Soňa mâ tu samou hračku, jsem přesvědčen, že za vadu konektoru může moje "nestandardní" používání, ale první reklamaci mě uznali

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.03.2019
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Konektor C se dá zasunout jakkoliv. Přepólování a otočení nehrozí a nevadí. Ten by mohl něco vydržet, pokud ho nebudeš páčit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Co mám možnost posoudit po opravách usb konektorů na mobilech posoudit (600-1000), tak konektor applu je prostě lepší spolehlivější řešení ala jack 3,5mm.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Arnošt905

Nevím jak Apple, ale lepší než micro USB je konektor USB C.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Popisovaný problëm byl u USB C.

Nicméně je mi šumák, jestli ten či onen jack je lepší, když ho můj foun nemâ

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jindro nevím jak to dokážeš ale ja už tak jezdím tři roky. Jednak nabíjim neusále mobil a jednak repro, ale to co se podařilo tobě tak mně se to nějak nedaří :-) USB C né a né utřepat. Asi něco dělám blbě :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No, myslel jsem si, jestli to nenímodelem founu a nemají tam nějakou vadu, ale madam má stejný co nejezdí a problém se nevyskytnul.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Je to možné, protože u jedné repro sady se to pokurvilo těsně po záruce. A to jsem to ani nevozil na kole.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: Bobbob

Jj, stejný problém u Z2. Řešení, jak správně uvádí Petr, je fixace kabelu k držáku, volný konec cca 10cm se již neviklá. Nová Z3 už roky funguje bez problémů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: zazvur
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Třeba by šlo jeden z telefonů tak trochu dojebat a pověřit nějakého šikulu, aby ti do tlf. připájel nabíjecí připojení natvrdo, tj. vytáhl z něj dva dráty, zakončil je třeba USB zásuvkou..

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To sem potom dám foto, jak to budu mít u mobilu, co mi dělá chůvičku s mikro usb. Tam je naprosto špatné to vnitřní provedení tím jazýčkem v samici a pak se samotný konektor vylamuje z plošňáku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Všechno špatně, zvýšený nárok na držák banky a founu, ztráty z přenosu energie do founu atd atd, jsou dvě možnosti :
    - levnější a to je použít kabel s úhlovým konektorem, který nevisí do prostoru a neklimbá
    - trochu dražší ale při častém odpojování kabelu vhodnější - vylepšený úhlový kabel o magnet https://www.czc.cz/epico-nabijeci-magneticky...
    Kapacita powerbanky je využita bezezbytku a může zůstat nadále ukryta v brašničce, dále pewerbanka může být jakékoliv velikosti bez omezení rozměry držáku na řídítkách, atd atd ....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: miro5

máš link na malou pwb se zásuvkou USB - C?

Jinak jsem to vyzkousel s navigací, ze 100% klesnul na 98% a udržel to 4 hodiny (daloby to víc, Ale byl jsem doma.

Tak jediný kaz na kráse sprtřuji v tom chabém uchycení.

Dostat tu nabíjecí cívku do tohohle:

https://www.alza.cz/default.aspx

a byl bych zcela spokojenej

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Chvilku jsem přemýšlel, co měl Závod míru nebo galuska společného s USB-C. Deformace... :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ronda

Vrať se do hrobu, stará strukturo :-)

My mladí jsme digitální :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.03.2019
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Patřím také mezi"staré struktury" (i když digitální techniku používám)- zatím jsem se nesetkal s místy, kde je třeba mít zapnutou navigaci několik hodin a zároveň si u toho "vyhrávat". Pokud jedu terénem, kde je třeba sledovat navigaci, tak se na to soustředím a netřeba k tomu hudbu jako "podmaz". Zase určitě nejsi puboš co potřebuje, aby mu v uších furt něco hučelo. Já (jako stará struktura) bych spíš zapínal navigaci jen když je třeba a nějakou hudbu za jízdy oželel- a to jezdím pustinou východu častěji, než ty na západě- pak by stačilo dobíjet o přestávce na občerstvení či až večer. Tak bych to řešil- anebo dumal nad fixací kablíku(např. k držáku jako podepření)...;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Navigaci taky zapínám jen občas, poslední dobou mi stačívá držet se vody, ale když už je potřeba, je dobré nemít vybitý foun.

Muziku si pouštím z repráčků, také ne vždy, ale občas to pomůže překonávat nudné a dlouhé úseky. A také mi pomáhá v učení.

Důvod, proč tam nechci zastrkávat jakýkoliv konektor jsem popsal hned v úvodu tak nebudu řešit uchycení ale řeším nabíjení, a víceméně úspěšně jsem to vyřešil a o zkušenosti se poděluji.

Nemusí to vyhovovat každému a nikomu jej nevnucuji, jen ukazuji jinou cestu.

Naopak doufám, že každého potěší Michel Berger se svojí písničkou

https://youtu.be/YPQ_oJ-mpDM

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

"víceméně úspěšně jsem to vyřešil" mám obavy že tohle řešení je krátkodobé, místo uklepané zástčky bude rozviklaný držák díky váhové nálože co je na ní naložen, no jsem zvedav na prověření provozem ujetí stovek km.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

no, je překvapivě lehký, řekl bych lehčí, než ten bez nabíjecí spirálky.
                  Má jen slabý stisk těch čelistí, to řeším to gumičkou, což je málo elegantní, ale účinné.

Zatím s tím mám najeto 150, už nemám co "ladit", teď jen budu čekat, co se pokazí. Mám strach, že té hračce nebude dělat dobře liják.

Mezitím sháním něco s QI nabíjením co bude mít líp pořešený to držení mobilu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Aha, tak ono v tom držáku je jen spirálka, ale furt zůstává kablík do spirálky místo do founu, otázka času kdy se uklepe když tak blbě trčí do prostoru :(

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak vyměním krám za 500 a ne telefon za 20ku,a navíc, tady opravdu můžu ten kablík zalýt třeba epoxidem či jinou potvorou, protože narozdíl od telefonu ho nepotřebuju vyndavat a zandavat

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Muziku si pouštím z repráčků, také ne vždy, ale občas to pomůže překonávat nudné a dlouhé úseky.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

já nedám bez muziky v podstatě ani kilometr a pokud někdy zkončí radio paradise, tak se mi doslova zhroutí svět.
                https://en.wikipedia.org/wiki/Radio_Paradise

i když je to rádio, písničku co se mi nelíbí si mohu přecvaknout bez problému na další, případně pokud mi nesedne žánrově nějaký momentálně hraný ucelený žánr, mohu v menu zvolit jiný žánr a přepnout na cca5 písniček ---pak se to automaticky zase přecvakne na live vysílání. konkrétního intenpreta, nebo skladbu podle vlastního výběru zvolit nejde---což mě naopak docela vyhovuje, že nemusím nic vymýšlet.

hodně se mi tady to rádio osvědčilo i na ruzné zahradní akce, bo to, co tam hrajou v podstatě nikoho neprudí.
                dostal jsem na něj doporučení od jednoho človíčka, co jezdí hodně po světě a od té doby si už v podstatě nezapnu ani spotify a nebo řešit nějaké mp3 nahrávky na sd kartě.

samozřejmě, žere to nějaká data, takže vhodné pouze pro ty, co platí paušál, nebo hold přez wifi, ale to pujde na kole asi těžko.

na notasu to jde pustit rovnou, na mobilu je tuším nutná registrace---alespon po mě ale nikdy žádné peníze nechtěli.

co je hodně fajn, že tam nejsou žádné otravné reklamní vstupy, zkusil jsem před tím víc internetových rádií, ale vždy jsem musel zvolit žánr a nakonec mě stejně otrávili časté a dlouhé reklamní vstupy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Mám vlastní sadu muziky nahranou v mobilu, radio neposlouchám vůbec, ale Soňa asi na to tvoje běhá, nebo jiný, taky z netu

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Diky za tip, tohle myslim vyuziju taky :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.04.2019
                  Autor: vlli2

Třeba https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-Qi... jsou i na czc.cz

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No teď si to vezu, za 100 minut se to dobilo z 60% "na 100%, ale nenavigoval, zkusím teď nahodit navigaci, jestli to bude držet tu 100ku, to by mě strčilo.

Trochu voser z tou gumičkou co jistí ten foun, teda drží to dobře rle odpadá ten komfort.

Takže spíš než abych bastlil něco k founu budu koumrt, jak dostat indukční nabíječku do slušného držáku na řídítka

[ Reagovat ] [ Zpět ]

A co kdybys měl dva mobily. Jeden v brašně se z powerbanky nabíjí a druhý ti ukazuje cestu na řídítkách. Když se vybije, tak si prohodí místo s tím nabitým z brašně. Tím bys jenom získal.
    Dva mobily, dvě simky, jedna powerbanka.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

...moc jednoduchý řešení-a co s indukční nabíječkou, ha? ;-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2019

Jiné řešení mám v záloze, druhej foun.
        A dvojsimku, tedy oba founy mají stejné číslo, jsou identické. To se mi stalo tak, že když jsem vyvrdlal první konektor, a dal to do opravy, musel jsem koupit jinej foun, protože měsíc bejt bez něj bych nedal. A tak mám dva. :-)

psal jsem 29/3/2019

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2019

....dík za upozornění- četl jsem ho, ale má poznámka byla míněna jako reakce na orwella ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak kolega Miro věštil správně, trvalo mu to 300 km a uklepal se ten konektorek taky.

Naštěstí krám zezadu na 4 pidi šroubečky, napojil jsem to "natvrdo". Teď už se neuklepe.

Nicméně dvojitou SIM jsem dnes také pořídil, a tak mám pro sichr dva identické founy, čekám odkud příjde jiná rána.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To ten tlf. nemáš ještě (od 29.3.) nabitý!? Takovej křump zahoď, šetři nervy na vnoučata!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: AV

Kolega má synka který vylamuje USB z telefonů.
    Pořídil mu kabel který má dva díly - jeden se zasune do telefonu, a je to "čepička" která vyčnívá z konektoru 1-2mm.
    Na tento se chytí vlastní kabel, tento má koncovku s magnety. TJ kabel nepáčí koncovku.
    Při Tvém použití si nejsem jistý zda se to nebude odpojovat a připojovat...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2019
    Autor: cibi

Já už na výběr moc nemám, protože vykvedlanej USB C nabíjí jen někdy, musím ho přesně "nakvedlat" do určité polohy. Proto bezdrát je rozumné řešení, a mít bezdrátově nabíjející držák napojenej napevno nevadí. Velké USB na straně pwb problémy nemá.

Ale jako všechno to má svoje "ale".

Indukční nabíjení má asi svoje ztráty, a aby nabíjelo přijatelnou rychlostí, je potřeba tu QI nabíječku strčit do powerbanky která umí rychle nabíjet, 2A ale lepší je 3A. No a takové pwb jsou trochu dražší.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2019
  • Redukce k telefonu

Tak jsem na naši chůvičku přidělal kabelový "cancour" USB A samec na USBmicro samec a přes USB A - A prodlužka připojil na pernamentni napajeni.

Nyní jsem kvůli mobilu na řídítka objednal OTG redukci z microUSB samce v telefonu na USB A samici spolu s kabelem USB A - A samci.

Zas tu redukci přilepím izolepou k telefonu a sbohem vylamování konektoru v mobilu a jeho výměně za 600-800,-Kč :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2019
    • Re: Redukce k telefonu

Měl si říct, než si objednal, mám jich asi 7, k ničemu, protože můj mobil přešel na USB C.

Já se zářídil jinak.
      S bezdrátem je také trápení, musíš telefon plácnout přesně, jinalk nenabíjí, a porád to kontrolovat je opruz.

Takže dva mobily. Stejně 2 vozím, opatřil jsem si tzv dvoj simku, k jednomu telefonímu číslu jsou dvě simky. Tedy když vypnu jeden, druhý funguje stejně, takže stejná data, volání, aplikacw, prostě dvojče.

Protože pravidelně upgraduji telefony, mám oba téměř stejně výkonné, za půl roku taková vylepšení vylepšení nedokážou.

Takže 5 hodin na řídítkách první, pak jse do brašny a do powerbanky, 5 hodin jede druhý, pak znova změna, a dojíždím s founem tak na 50%.

Ale je to, chápu, drahé řešení. Tak pokud někdo není jako buldozer nebo já, asi stačí výkonná pwb, umožňují i rychlonabíjení, tak přes oběd tam narvat 40% jde snadno a nemusí se to nabíjet na riditkach.

Prostě posunulo se to, za těch pár let.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Tak zatím jsem na úrovni těch kabelů, uvidím ještě, kam třeba dospěju :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Pokud budeš potřebovat jakejkoliv kabel, písni, nekupuj....

já nic nevyhazuju

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak kabelama už mně zásobuje někdo další. Díky za nabídku :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2019
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Několikadení cykloputování na těžko

včera
Hledám kolegu cyklistu nebo cyklisty, který by začátkem září podnikl-i na týden nějakou cykloexpedici. Nehledám…

Hledám: Partačku

včera
Nekdo se mnou na Santorini v sobotu???20.7.19.At neletim sám.Je mi 54 let z Kladna a postradam protejsek do 50 let…

Hledám: Partačku

14.07.2019
Ve dvou se to lepe tahne.54 let nekoho k sobe.Nejsem zavodnik.V klidu v pohode.O vikend nekam do penzionu a na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (31 přihlášených)

A opět ta lužická jezera

Udělalo se mi neplánované volno. Najednou jsem měl před sebou volný čtvrtek, pátek a samozřejmě víkend. A…
petrp | 02.07.2019

RUNDREISE 2019: Durch die Schweiz

Těžké bylo určit den začátku expedice za hranice všedních dnů a se všelijakými obavami na chvíli opustit…
Quatsch | 01.07.2019

Za ruskou a borůvkami – trek národním parkem Urho Kekkonen

Národní park Urha Kekkonena /Národní park Urho Kekkonen/ Národní park Urha Kekkonena /finsky Urho Kekkosen…
šíp | 11.06.2019