reklama

Kolos

Dobrý den, nemá někdo zkušenost s koženým sedlem Kolos? Za případné hodnocení předem děkuji. Mám v plánu ho koupit, jen nevím …. Bylo by to na trekové kolo, vážím 95kg a jezdím tak 4000km očně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.03.2019
Autor: levah
  • Re: Kolos

         

    Sedlo mám už roky na skládačce, roční nájezd na tomto kole mám podobný. Jsem s ním moc spokojený, nicméně má to své.

    Sedlo je celkově tužší, drží tedy tvar, ale rozhodně to není žádná měkota. Jezdím na něm po Praze, ale třeba vloni jsem na něm objel Dánsko. Předloni od Atlantiku (NL) do Polska.

    Vypadá pořád parádně, údržbu jsem žádnou nedělal. Přišlo mi, že bych asi měl, ale nedělal jsem s ním nic. Pouze v dešti přes něj hodím igelitový pytlík.

    Je levnější než Brooks, ale Brooks je měkčí. Navíc dělají i měkčené verze.

    Snažím se na něm nejezdit v cyklo vložce. V létě působí jako houba. To sedlu neprospívá, protože kůže jinak dýchá a odvádí, zatímco mokrá vložka to neguje a mokro není dobré pro kožené věci.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2019
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolos

           

      Uvažuji o něm i na cross. Na horáka bych si ho nedal. V terénu a mokru by zbytečně trpělo. Mám 3 kola, tedy i 3 různá sedla a tohle je suverénně mé nejoblíbenější.

      Vážím nějakých 75 kg. Při mé váze a jeho tuhosti se moc nedá mluvit o tom, že by se mi přizpůsobilo. Na to je moc pevné.

      První pocity po koupi byly šílené. Říkal jsem si, že jsem si mohl rovnou koupit sedlo plechové, efekt by byl stejný. Já mám ale radši tvrdší sedla, ale správně tvarovaná a to tohle opravdu je. Vzadu je spíše širší, naopak vpředu dostatečně úzké a bez nepříjemných ostrých hran. Díky tomu je tuhé, ale příjemné.

      Prvním testem delší trasy byly Praha - Prčice - Praha a po nějakých 170 km jsem s údivem zjistil, že bych to mohl jet klidně ještě jednou. Ale znova říkám, že pro milovníky měkkého sedla to není a pro milovníky gelového sedla už vůbec ne.

      Kdyby mi nebylo líto vyhodit sedlo z crossu, protože se ještě nerozpadlo, tak bych si hned šel koupit druhý Kolos. Nicméně jakmile se rozpadne nebo mne rozčílí, má volba je jasná.

      Prostě musím potvrdit, že kdo si jednou koupí kvalitní kožené sedlo a má více jízdních kol, dříve nebo později si ho koupí i na ta ostatní jízdní kola.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2019
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolos

             

        Ještě upřesnění mám sedlo černé pánské.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.03.2019
        Autor: MiBo
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolos

               

          Mám přesně tohle:
          https://www.citybikes.cz/prislusenstvi/kolos...

          Taky dělají vzadu s pružinou, ale netuším, jak je to v praxi rozdílné. Třeba poradí někdo jiný.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.03.2019
          Autor: MiBo
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolos

                 

            Díky za hodnocení, já jsem si pro větší pohodlí objednal variantu s pery, ale tu úzkou. Je to stejný tvar koženého vršku(šířka 165), ale má ještě vzadu pera, takže by mohlo být malinko pohodlnější, než klasická verze s lyžinami. Ona je pak ještě jedna verze s perama, ale ta už je široká 200mm a připomíná sedlo na traktor. Mělo by přijít příští týden, tak až ho zajedu podělím se o dojmy.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2019
            Autor: levah
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolos

                   

              Určitě mne zajímá zpětná vazba. Uvažuji o něm na cross. Na skládačce sedím víc vzpřímeně, tak mi ta tvrdost sedla nevadí. Na crossu jsem víc natažený dopředu, tak nevím.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.04.2019
              Autor: MiBo
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolos

                     

                Tak jsem ho včera přivez, zakoupeno v Pardubicích u Kola Kolda. Ono je to prý problém v současnosti sehnat. Mám tu verzi s perama. Nedočkavě jsem ho pod Kuňkou nasadil a do Jaroměře dojel.Je to asi 40km, takže žádný hodnocení. Ale sedí se na tom pěkně a ta péra mírně tlumí velké díry. Sedlo je vyrobeno v Thajsku, v návodu píší, že sedlo "sedne" po 500 až 800km. Tak uvidíme.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.04.2019
                Autor: levah
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kolos

                       

                  Tak pak napiš, jak si sedlo nebo nesedlo. Thajsko je pro mne novinka, dříve se honosili českou výrobou, jestli jsem něco nepřehlédl. Na ten cross to zvažuju víc a víc.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.04.2019
                  Autor: MiBo
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kolos

                         

                    Já si dal na krosku Brooks Flyer Imperial a nelituju :)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.04.2019
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kolos

                           

                      Litovat bys mohl v případě, že by ti ho (popř. i s kolem) nějaký kreativec čórnul ...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 11.04.2019
                      Autor: AV
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Kolos

                             

                        Já se omlouvám, sedlo nese visačku Made in Taiwan. Popletl jsem to s destinací dovolených. Ale - pokud by jsi chtěl sedlo koupit, všichni internetoví prodejci mají vyprodáno a slibují dodání nejdřív za měsíc. A Aliexpres ani Amazon.de tyhle sedla nevede. Na Amazonu.de se dá sehnat Brooks Flyer za 70 eur a poštovné je zdarma. To už je zajímavé.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 12.04.2019
                        Autor: levah
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kolos

                           

                      Kolos má pro mne výhodu, že už jeden mám, takže ho znám. Je tam i cenový rozdíl, ale ten pro mne nehraje takovou roli.

                      Pružin se trochu bojím, nikde je nemám. I po městě jezdím docela na výkon, tak ty pružiny nevím. Měl jsem na crossu odpruženou sedlovku, nehroutil jsem se, ale taky jsem nejásal.

                      Nechce se mi sedla přemontovávat, ale si to budu muset udělat, protože osobní zkušenost žádná diskuse nenahradí. Na crossu víc ležím, skládačka má strmější posed a nevím, co to udělá.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 14.04.2019
                      Autor: MiBo
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Kolos

                             

                        Tak už mám těch povinných 1000 km odjeto. Nu na záčátku to bylo krušný, ale teď je to paráda. Sedlo se sice nijak netvaruje /alesoň viditelně/, zato posezení pohodlné - pokud se to z hlediska cyklisty dá říci. Žádná "mrtvá myš" mezi nohama a sednice stále v pohodě. Nu a ty pružiny jsou tak tvrdý, že jejich účinek moc nepociťuju. Jejich záporem je nemožnost upevnění podsedlové brašny. Takže celkově pohoda a mohu doporučit.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 11.06.2019
                        Autor: levah
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024