reklama

"dojezdová" duše

https://www.retrocyklo.cz/duse-do-plastu/1952...
znáte to? nějaký zkušenosti?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.03.2019
  • Re: "dojezdová" duše

         

    Jo, koupil jsem to ze zvedavosti před 2 lety , v Tescu.

    Je to pouzitelne, chce to peclivost pri zakládání do pláště - mít oba konce natěsno u sebe.
    Sice na těch "čelech" to má vylisovaný cuplík+dírku ale to nedrží. Chce to víc nahustit aby se to nezačalo posouvat v plášti. (tj pokud jezdíte na asfaltu a a foukáte natvrdo nemáte problem, pokud je to měkké začne spoj "drncat" - posouvá se.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2019
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "dojezdová" duše

           

      Jen takový nápad - nepomohlo by snadnějšímu zakládání přilepit si na oba konce kousky nějakého měkkého (a vhodně zastřiženého) suchého zipu ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: "dojezdová" duše

             

        Stačí čtvereček oboustraně lepící pásky 3m.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2019
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: "dojezdová" duše

               

          Obavam se že ne. duše je posypana klouzkem
          který je "zažraný" do materialu. TJ pokud tam chcveš použít něco lepícího, musíš šmirglovat
          jako při klasickém záplatování.

          Jinak, opravdu stačí "vetší troška" pečlivosti
          při montáži + pořádně nafouknout.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2019
          Autor: cibi
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "dojezdová" duše

             

        To bys ale musel nalepit na nafouklou duši.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.03.2019
        Autor: Papji
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "dojezdová" duše

         

    Ti nevím... Píchlou duši rozřízneš a vyhodíš, normálně ju teda lepím, škoda duše, zvlášť, když máš slušnou za víc peněz. Tuhle potvoru tam máš jen na dojetí a doma to stejně musíš shodit, sundat plášť, vyměnit dušu, nandat plášť a kolo nasadit. Každý kolo se dá sundat a přezout, mi přijde jednodušší s sebou vézt ten/ty potřebný klíč/e a normální dušu, kterou tam jednou dáš a normálně jezdíš.
    Nebo vozit lepení a lepit. Jsou borci, co to umí zalepit, aniž sundávají kolo. Ale mě stejně není jasný, jak tam najdou tu díru, já ju doma pracně hledám s brejlema a musím ponořit do vody, abych vůbec věděla, kde ju mám hledat a zalepit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2019
    Autor: bara2
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: "dojezdová" duše

           

      Někdy se dá snadno nají, ale u pomalých defektů to je někdy dost problém a pak je třeba kýbl vody, zvlášť když k tomu fouká vítr.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "dojezdová" duše

           

      No když duše při defektu exploduje, tak to neslepíš... a když nechceš rozebírat někde na mezi uprostřed ničeho (a třeba za deště a větru) půl kola, tak tohle může být řešení..
      Asi jednu , dvě koupím a přibalím k hromadě krámů do expediční brašny... k normální duši :). Akorát mě štve, že to má jen autoventilek, na plečkách jsem zřízen na cyklistický.. takže ještě redukci nebo druhej šlaufek.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "dojezdová" duše

           

      díru hledáme následovně:
      ucházející kolo natlačíme vzduchem co to jde. Opatrně poléváme vodou z bidonu a koukáme, kdy zabublá. Označíme si dráty, mezi kterými bublá, vyfoukneme. Odhrnem kus pláště a a vytáhneme kus duše (samo v TOM označeném místě).. Opět natlačíme vzduchem (opatrně, ať to nevycestuje ven a nesvlíkne se celý.. opatrně lijem na natlakovanej čouhající kus duše vodu z bidonu, až najdem, kde to bublá. Osušíme, očistíme, zalepíme samolepkou, složíme, nafoukáme, jedeme. Jo a taky vyndáme svinstvo z pláště, nebo ho aspoň v místě defektu podložíme, ať se trn, nebo podobný zvěrstvo znova nezarývá do duše. Doma rozebereme a opravíme definitivně.
      Letos už jsem to praktikoval dvakrát. Pokaždý za tmy a zimy.. jednou i hnusnýho mokra.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2019
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "dojezdová" duše

             

        To tam můžeš candat vodu a cpát mokrou duši do pláště? Dyť to nemá jak vyschnout a se to zapaří a bude smrdět :-( To bych teda nedělala.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2019
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: "dojezdová" duše

               

          Taky píše, že dojede, kolo rozebere a duši vyndá, vyčistí a pořádně zalepí.

          Je lepší a zvlášť za hnusného počasí nebo tmy a ve spěchu vyměnit duši hned na místě za jinou, nafoukat a jet a píchlou v klidu spravovat až v klidu a po dojezdu.
          Ale je věcí každého jak si to dělá.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2019
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: "dojezdová" duše

                 

            já to takhle zfouknu do 8 mi minut, když to nejde. Když to jde tak do 5... i s naloženým kolem. Nestavím ho na krofky, jen opřu.. Jak dlouho se s tím naluješ ty? :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.03.2019
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: "dojezdová" duše

                   

              Nevim, nikdy jsem to neměřil, ale když bylo hnusně tak co nejrychleji.
              Když mám čas a je hezky, tak v klidu zalepím a duši vrátím a jedu dál.

              Při opravě předního kola taky nemusím stavět kolo na krovky, zadní se dá opřít nebo položit. Ale nedělá mi problém ho otočit.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.03.2019
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: "dojezdová" duše

                     

                Tohle samozřejmě platí pro mého treka, u horáku musím kolo otočit, ale to je to nejmenší a nejrychlejší řešení.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.03.2019
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: "dojezdová" duše

                   

              Jaké používáš stopky ? Předpokládám, že ručičkovou klasiku.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.03.2019
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: "dojezdová" duše

                     

                mám na řídítkách klasický cibule v pouzdře :)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.03.2019
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: "dojezdová" duše

                   

              Já mám nepropich pláště a nejezdím v bordelu. Takže jsem měnila plášť venku jenom 4x. Kola mám něco přes deset let, tak s tím žádný velký zkušenosti nemám. Ale pokaždé jsem to otočila na záda, vyndala kolo a normálně vyměnila dušu. Mokrý plášť jsem před demontáží utřela hadrem, ve kterým mám zabalený klíče, aby mi neštěrchaly o sebe. A na ten hadr si taky pokládám nářadí a novej plášť mám z kapsičky čistej a suchej.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.03.2019
              Autor: bara2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: "dojezdová" duše

                   

              Jo, a zabere mi to tak půl hodiny, jak píšu, nemám praxi a nikam nespěchám, nejsu v depu F1.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.03.2019
              Autor: bara2
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: "dojezdová" duše

               

          Pokud projedeš hlubší "kaluž", tak se ti voda pod plášť a do ráfku taky dostane. Když jsem kdysi jel na Ibexu kus po zaplavené cyklostezce, následující dny se u ventilků objevovaly kapky vody.

          Rozdělávat jsem to byl líný, hliník snad nerezne a nakonec to zjevně vyschlo... :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2019
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: "dojezdová" duše

                 

            když to cestou z kopce kapku zahřeješ večkovýma brzdama při brzdění tak se to odpaří samo. smůlu mají ti s kotoučema :-p

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2019
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: "dojezdová" duše

                   

              Těm to pak kolem ventilku smrdí :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2019
              Autor: bara2
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024