reklama

vyber noveho kola

Zdravim hledam nove kolo myslim si ze MTB pro me bude nejvodnejsi jezdim v lesich (zadne sjizdeni,downhill,triky,...) ale jen sem tam spis hlavne nejake polnacky cesty silnice vetsinou najezdim 15-80km (prumer byva 45km 2x tydne pres leto) nevim jestli je vaha potreba uvadet pri vyberu nebo ne ale vazim 95kg vyska 180cm :D (protoze jsou ruzne velikosti ale ja vubec nevim jakou si vybrat) poslali by jste mi nejaky odkaz na kolo podle mych pozadakku prosim? pokud si nekdo kupoval kolo (myslim MTB) a je s nim velmi spokojen staci i nazev kola cena nejlepe 10 000 - 20 000kc drazsi nepotrebuju v cem jsou drazsi (krome kvalitnejsich soucastek) nechapu nevim ale nepotrebuju to nejezdim zavody ani sjezdy jsem obycejny chlap chci to na vylety diky :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.03.2019
Autor: zackd
  • Re: vyber noveho kola

         

    Co třeba tohle
    https://www.tsbohemia.cz/2018-mmr-29-woki-30-19...
    Nedávno se to tady probíralo a žádný zádrhel se nenašel. Cena k použitým dílům vychází výborně.
    Mají tam o patnáct stovek levnější model, ale s jinými převody. Pokud se pohybuješ i v kopcích, lepší bude tohle dražší. Někde v polabí nebo na splašené rovince bohatě postačí to levnější.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2019
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vyber noveho kola

           

      popremyslim o tom cena trochu vyssi ale vypada fakt dobre diky a jen abych vedel ty rozmery (s m l xl) zalezi teda jen na vysce na vaze ne ze? (protoze mi to prijde trosku divne)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2019
      Autor: zackd
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vyber noveho kola

             

        Cena je velice příznivá vzhledem ke kolu a kvalitě komponentů.
        Pokud chceš jezdit tak jak píšeš, tak velmi bzro oceníš spolehlivost a kvalitu kola.
        Pokud bys chtěl něco levnějšího, za těch 10 až 12 tisíc, tak se dost brzo projeví nižší kvalita a budeš otrávený z nepřesnosti a gumovosti. Je lepší nějakou korunu přidat a mít pak radost z hladké jízdy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2019
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vyber noveho kola

             

        Váha je fuk (pokud nevážíš 150+). S výškou je to trochu problém. Nejde jen o samotnou výšku, ale i o proporce těla a geometrii rámu.
        Takže jsou dvě možnosti. Zkoumat rozměry, pročítat tabulky a zkoušet různé geometrie - nebo spolehnout na nějaký ten kompromis nejběžnější konfekce a doufat, že to snad sedne. Něco se dá doladit offsetem sedlovky nebo délkou a sklonem představce. No a taky vlastním přizpůsobením v rozumném měřítku.

        Dole pod popisem kola je tabulka s rozměry rámu. Jestli jsi byl doteď tak nějak spokojený s rozměry stávajícího kola, poměř si to kolo a porovnej, co se mu tak nějak bude blížit, nebo kde bys pár milimetrů přidal nebo ubral (ale opatrně, každý půlcenťák je kupodivu dost znát).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vyber noveho kola

           

      A co takovéhle kolo z Decathlonu
      https://www.decathlon.cz/horske-kolo-rockrider...
      to by se ti nelíbilo?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2019
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vyber noveho kola

             

        S Altusem? Tvoje rada je opravdu nad zlato. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.03.2019
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vyber noveho kola

               

          Pokud je opravdu nové, tak není co řešit:
          https://www.cyklobazar.cz/inzerat/306738/scud... a za zbytek peněz bych dokoupil pořádnou vidlici.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.03.2019
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vyber noveho kola

               

          On nefunguje? Mě slouží už léta ...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.03.2019
          Autor: AV
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vyber noveho kola

               

          Nové altusy už jsou docela funkční, sám jsem na to koukal, když jsem je měl v rukách. Jo, řazení je trochu gumovejsi proti vyšším radam a samozřejmě to není tak rychle, ale funguje to obstojně. Docela jsem tu přesnost záviděl ve srovnání s mojí starou ST2203 na Koně :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.03.2019
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vyber noveho kola

                 

            Nemůžeš porovnávat s opotřebovaným a za léta provozu různě omačkaným.
            Nedávno jsem měnil Deore páčky na treku, po deseti sezónách v kopcích (nejsem bejk, řadím častěji, než naloženej tahač :-)
            Měnil jsem ho, protože bylo sdružený s brzdovou páčkou na véčka a já dával hydry. Říkal jsem si, že je to docela škoda, shazovat funkční, ale je v tom docela znatelnej rozdíl.
            Ke cti Sramu, že při podobném zatížení to stařičké na horáci maká furt ještě líp, než to nové (srovnatelné řady) od Shitmana.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.03.2019
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vyber noveho kola

               

          Přesně takhle se mi malý synek kdysi vytahoval, že má na kole deore přehazovačku. Druhý den se mu roznýtoval řetěz a tu přehazovačku namotal do drátů. Srovnal jsem mu patku a přehazku hasákem, fungovalo to, ale už ne tak skvěle jako předtím. A bylo po deore...
          Komponenty musí fungovat, musí se nechat seřídit a musí se občas seřizovat. Na názvu zase tolik nezáleží.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.03.2019
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vyber noveho kola

                 

            Záleží. Takhle jsem měl rovnanou přehazku na horácovi několikrát (vodítko i do pravého úhlu), rovnal jsem jen dvěma kladivama od traktoristy v lese a fungovalo to bez dalšího seřizování hned na první zapojení. Nesmrtelný Sram X-9.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.03.2019
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024