reklama

Zadní blikačka

Většina zadních blikaček je vybavena úchytem na sedlovku. Pokud mám ale naložený nosič, není světlo vidět. Ideální uchycení by bylo na spodní straně nosiče (vzadu), tam kde je obvykle umístěna velká odrazka.
Tedy ...
Jak máte vyřešeno uchycení blikačky, aby ji bylo vidět i při cestování natěžko ? Dělá a prodává se takový úchyt, nebo je nutné samo-domo ?
Za rady a nápady předem děkuji !
AV

[ Zpět ]
Datum: 31.05.2006
Autor: AV
  • Re: Zadní blikačka

         

    Zadní blikačku mám již léta na přilbě. Má to tu výhodu, že ji člověk nezakryje ani nezapomene. Sice jsem už slyšel pokřik " Hele UFON, bliká mu hlava" ale jinak výhody převažují. Pravověrný biker to ovšem musí vyřešit jinak.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blikačka

           

      Trapně jsem se spletl. Pravověrný biker nemá nosič a nejede na těžko, takže tyhle problémy nemá.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2006
      Autor: Peldy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blikačka

           

      ;-)
      Jen se chci zeptat, nikoli kritizovat... Je ta blikačka za jízdy vůbec vidět...? Ptám se jen proto, že když se jede na kole a pokud na něm nesedím jak strejda, tak mám přeci hlavu dost skloněnou dopředu dolů... Pak by ta blikačka podle mně svítila spíš nahoru než dozadu...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blikačka

           

      Blikačku na přilbě, stejně jako na jakékoliv jiné části oděvu, silně nedoporučuju. Svítivé diody (a to i když jsou za rozptylovým sklem) jsou poměrně hodně směrové. Nikdy se ti nepodaří tu blikačku nasměrovat tak, aby potřebným směrem svítila s dostatečnou intenzitou. Hodně "neviditelných" cyklistů na silnici prvně vidím, říkám si, že to jsou blbci, že jezdí bez světla, a pak teprv si všimnu, že mají blikačku na přilbě, batohu, nohavici... Jediné řešení je blikačka napevno přidělaná na kolo správně seřízeným směrem.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní blikačka

             

        Naprosto s tebou PavleŠ souhlasím, ale přidělaná kam na kolo, když je na zadním nosiči cyklobrašna a někdy navíc s horní taškou, která sedlovku zakryje? Myslím, že máme stejný problém jako AV; když je Švestkoň naložen, jeho blikačka není vidět. Mně stačí dokonce malá cyklobrašnička pověšená na sedle zespodu a už je blikačka vyřazena z funkce, protože prostě není vidět. A s tou cyklobrašničkou jezdím pořád, tedy i na krátké vyjížďky, mám v ní lékárničku, klíče od domu a pod.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zadní blikačka

               

          proto přidělat blikačku dozadu na nosič. Případně pověsit na tu bračničku pod sedlem a zkontrolovat, jak to svítí. Ale nikdy na nic, co mám na těle. Ještě tak na tu přilbu na ležáku by to mohlo fungovat, tam se hlavou nohoru dolů moc nehýbe.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2006
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blikačka

         

    Já mám samo -domo. na brašně mám kroužek a proto, že ke každé blikačce se (aspoň myslím) dodává i úchyt na zasunutí za něco plochého tak použij ten zasuň za kroužek, a aby blikačka neposkakovala tak jsem na brašnu a i na úchyt blikačky přilepila suchý zip a tim se tomu zabrání. Jo a u nás jezdí mladík který má blikačku přidělanou na přilbě což je také možnost (uvažuji o tom též) a s kombinací brašna přilba se ještě více zviditelníš.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blikačka

         

    vzhledm k memu poctu kol a lezaku to taky resim dvema malymi bliknami na helme...
    nicmene sem vozil na nosici taky bliknu, existuji uchyty na zadni stavbu a se spravnou redukci to de dat i na trubicku nosice...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nink)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blikačka

         

    Pro mě nebyl problém vyrobit si na konec nosiče jednoduchej náčinek na uchycení blikačky. Jinak většina nosičů má úchyt na odrazku. Blikačka se nechá zaháknout za některé typy brašen. Pokud k tomu nejsou přizpůsobené, očko se snadno přišije.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blikačka

         

    Já jsem pod nosičem protáhl plocháč, na konci ohnutý a na něm je přišroubovaný ten kus blikačky, co se montuje na sedlovku (přebytečné části jsem odřezal), pak tam dám normálně blikačku. Plocháč je dlouhý jako celý nosič a na konci má tupou stranu upravenou tak, aby z toho byla dlouhá montážní páka na kolo :) Takže pokud by se mi nechtělo se patlat s malinkými montajzničkami z nářadím odšroubuju si z nosiče delší.
    Jinak v rodině používáme přilby koupené rovnou s blikačkou, docela jsou vidět i když má člověk hlavu sehnutou.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blikačka

         

    Tenhle problém jsem nechala striktně na mém servisu když jsem si nechávala na kolo instalovat nosič. Prostě jsem chtěla mít vzadu přidělanou natrvalo bliknu a tak ji tam mám. Mám pocit, že pro to udělali nějaký úchyt. Ale drží to spolehlivě již 2 roky.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blikačka

         

    Nějaký úchyt na nosič jsem už viděl, ale spolehlivé a triviální řešení je následující:

    Potřebný materiál: nosič s "úchytem na odrazku" (tedy svislý pásek s dírou, na podrobnostech nezáleží); blikačka s plošným spojem rovnoběžným se zadní stranou (ta rovnoběžnost je důležitá); vrtačka s vrtákem asi 5mm (plus/minus); šroub s matkou obdobného rozměru; podle typu blikačky občas nějaká pilka apod.

    Postup: z blikačky se odstraní všechny odstranitelné úchyty apod, případně se pomocí pilky odstraní všechny další vyčnívající věci na zadní straně. Doprostřed zadní strany se vyvrtá díra. Pomocí této díry a šroubu se blikačka připevní na nosič (pro usnadnění práce je vhodné dočasně odšroubovat plošný spoj -- lépe se pak šroubuje ;-)).

    Jedna praktická zkušenost -- pozor na nosiče, které mají úchyt na odrazku z velmi tenkého a volného plechu. Už se takhle sestře povedlo jakýmsi záhadným způsobem zachytit blikačku o plášť. :-) V tomto případě je vhodné trochu poupravit protažení pásku, aby byl obdobný kontakt blikačky s pláštěm nemožný.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marble)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blikačka

           

      Docela dobrej nápad. Akorát mi vadí ta díra. Vyvrtat do blikačky díru a ucpat ji sice šroubem, má tu nevýhodu, že kdysi téměř vodotěsná blikačka je umístěna na něčem asi jako blatník, kde proudí hodně vody a je jí to nemilé. Určitě to chce přidat nějaké těsnění nebo lepení. Vzpomínám na tři dny v pěkném slejváku, kde mi blikačka došla a zrovna se docela dost hodila :)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2006
      Autor: petjo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní blikačka

             

        Uf, timhle me nikdy ani nenapadlo se trapit. To bych cekal, ze se dovnitr voda spis dostane pod krytem, resp. tlacitkem. Ale kazdopadne neni problem sehnat v zelezarstvi vhodnou gumovou podlozku a umistit ji na sroub mezi blikacku a nosic. Tim by uz vodotesnost mela byt naprosto bez problemu (ten sroub se da bez obav poradne utahnout a tim tu podlozku dostatecne primacknout).

        [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Marble)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní blikačka

             

        Bliknu mám přišroubovanou přesně jak je uvedeno výše již více jak 3 roky a musím říct, že se mi do ní voda nikdy nedostala. A to je docela vystavena veškerým povětrnostním marastům, protože zadní blatník nevozím.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blikačka

         

    No kazdy nosic asi neni uzpusobeny na blikacky,ale ja mam jeden od firmy torch-tec,tusim a ten krome uchytu na odrazku,ma i navarku na pripadne umisteni blikacky,stacilo jen oddelat objimku a prisroubovat to tam,nebezpeci ale je ,jelikoz opiram kolo a ta blikacka trosku trcela ,jak mi sjelo,urazil jsem ji,skoda,musim koupit novou a byt vice opatrny.Kdyz se nejede natezko,nejbezpecnejsi je na sedlove trubce

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (musos ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blikačka

         

    V takovém případě si dám zapnutou blikačku do igelitového sáčku a na uzel ji přivážu na krátko, aby se nehoupala na batoh.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (masinka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blikačka

         

    Kdyz jezdim na tezko, tak mam horni brasnu a karimatku jeste jistenou gumicukem (pavoukem), takze blikacku za klipsnu pripnu ke gumicuku a neni s tim zadnej problem...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2006
    Autor: myshak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

381 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024