reklama

poradte mne

dobry den
před casem jsem koupil koloběžku 48v s 12ah baterii motor ma 1000as 1500w casem jsem zjistil ze je baterie pro tuto koloběžku slaba a tak bych chtěl přikoupit baterii 48v 8ah a tim bych zvysil dojezd je tato varianta mozna ze bych k stavajici baterii jen pripoji pol+ a pol - tim by se kapacita zvýšila na20ah coz by mne stacilo na noji jizdu je tato varienta mozna nebude to mit vliv na nabijeni a centralni pocitac dekuji za radu j.sobotka

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.02.2019
Autor: vovisek
  • Re: poradte mne

         

    A já si myslel do dnes, že koloběžka se pohání odrážením nohama od země. A ono se místo odrážení už používá elektromotor. Je to ještě kolo-běžka, nebo už koloelektromotorka? Zvláště, když dojezd závisí na akumulátoru.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2019
    Autor: Papji
    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poradte mne

         

    V každém případě si myslím, že vhodnější je vždy používat stejné baterie paralelně. Ten počítač zblblý bude, to ano, bo ta slabší baterka bude rozhodně ztrácet napětí rychleji. Nandej na to diody, ať ta silnější baterie nedobíjí tu slabší, bo budeš tratit nabitou kapacitu nadvakrát.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2019
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poradte mne

           

      Než to vzájemně bastlit tak bude nejschůdnější - vyčerpat jednu, zastavit, přehodit aku a pokračovat v krasojízdě.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2019
      Autor: miro5
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poradte mne

         

    Můžeš to, prosím, napsat ještě jednou a česky? Todle se fakt nedá číst...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2019
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: poradte mne

         

    Baterie slabá? Jak slabá? Neutáhne ten motor?
    Nebo neujede tebou předpokládanou vzdálenost?
    Co je to za časový údaj " před časem"? Je to vloni v létě nebo před 5léty?
    Buď trochu přesnější a konkétnější když se na něco ptáš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2019
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poradte mne

         

    vyser se na elektriku a kup si koloběžku. Nebudeš muset řešit baterku, nebudeš řešit Volty Waty Ampery. Budeš jezdit, případně do kopce tlačit ale budeš spokojený.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2019
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poradte mne

         

    Spojit dvě baterie paralelně teoreticky jde. Problémy jsou dva:

    1) V okamžiku spojení musí mít obě baterie přesně stejné napětí. Jestli nemají, začne z té nabitější do té vybitější přetékat nebezpečně vysoký proud (I=U/R, kde R je jenom odpor spojovacích drátů, tj. hodně malé číslo). Je nutné spojit je napřed přes rezistor, aby se vyrovnávací proud omezil na hodnotu, jakou ty baterky snesou při běžném nabíjení. Teprve po vyrovnání napětí (které trvá řádově desítky minut, možná i hodiny) se můžou spojit natvrdo drátem.

    2) Nabíječka má přístup mezi jednotlivé sériově zapojené články baterie a při nabíjení hlídá, aby měly všechny stejné napětí (balancuje). Proto není možné dvě paralelně spojené baterie nabíjet. Tedy pokud nepropojíš přes balanční konektory přímo ty jednotlivé sériové vrstvy - pak by to šlo, ale pro propojování platí bod 1 a musíš opravdu dobře vědět, co děláš, jinak... ví buch.

    Za mě: radši dvě samostatné baterky a po vybití jedné ji vyměnit za druhou, jak píše Miro5.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2019
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poradte mne

           

      Doplním, nabíječka lion nemá přímo sama přístup k sadám článků, to obstarává za ní BMS baterie.
      To propojení bateríí taky není nic kritického pokud se napětí liší o 0,05V Nemusí to být fakt na chlup stejné. Kdybych měl postupovat dle tvého návodu a srovnávat to přes oadpor tak bych místo vyjetí ráno vyjel možná v poledne.
      Pokud se dvě shodné baterie nabíjejí společně s rozpojenou žátěží, (výstupy) pak mají téměř vždy shodné napětí a není třeba nic řešit při opětovném propojení.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2019
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poradte mne

             

        Díky za doplnění. Vycházel jsem jenom ze zkušeností s modelářskými bateriemi, které BMS nemají.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2019
        Autor: NightRider
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: poradte mne

               

          Napadlo mně že píšeš o lipolkách :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2019
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

321 cyklistů (20 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024