reklama

Kostka fold MAX G5 - expedice

Dobrý den,

zdejší diskuse o expedicích s inline koloběžkami a článek na priblizovadla.cz o skládací koloběžce Josefa Kvity mě přivedl na myšlenku používat na cesty místo skládacího kola skládací koloběžku.Hmotnost a technická odolnost a blbuvzdornost hovoří pro ni.
Konkrétně mě zaujala Kostka fold MAX G5.
6,5 kg-do letadla značná hmotnostní úspora do letadla,CRMO-rám,nostnost 120 kg a složený rozměr 83cmx63cmx20cm.Máte s ní někdo zkušenosti.

Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.02.2019
Autor: pospil
  • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

         

    Skládací mechanismus na Kostkách je OK. Ta váha - nepřehlédl jsi se? Všechny mají přes 10 kilo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2019
    Autor: JNSK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

           

      Právě ten Kostka Rebel fold MAX G5 s koly 16"-předni a 12"-zadní skutečně má inzerovanou tuto váhu 6,6 kg.Musel asi šetrit na materiálu,právě proto má asi nostnost 120 kg a ne 150 jako ostatní kostky.Ta váha je o 2-3 kg vyšší než u inline koloběžek při daleko větší robustnosti.Také je na polovině hmotnosti skládacích kol.Také z fotek ty dva skládací mechanismy se mi zdaji daleko odolnější než u skládacích kol.
      Na cruising městem po cyklostezkách za hranicemi mi to jeví jako ideální pojezd.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2019
      Autor: pospil
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

             

        Sorry, že jde o Rebel jsem nějak nepochopil. Na Rebelu - v neskládací verzi jsem se svezl a zdálo se mi, že pod mými 90 kily docela výrazně (až nepříjemně) pruží. Já jsem si nakonec vybral od Kostky skládací Rubik 16/16, je o něco těžší, ale výrazně tužší. Na něm se už nebojím najezdit naráz desítky kilometrů. Žena má pro stejný účel Mibo Mastr 16/16, jí ta značka sedne víc než Kostka.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2019
        Autor: JNSK
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

               

          Ono celkově ty Kostky podstatně víc pruzi proti Mibu. Aspoň teda všechny, které jsem měl možnost ozkouset u ženy v práci. A teda potvrdila mi to I žena a ta váží polovinu toho, co já :-D

          Na priblizovadlech byl kdysi článek o skládací K5 nebo K6 od Vavrusi. Ale bylo to dobastlene doma, ne origo od výrobce. Na cestování by to nemuselo být špatné.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2019
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

                 

            Přiznám se, že mezi Rubikem a Mastrem rozdíl v pružení nejsem schopen rozeznat, i když si je na výletě prohazujeme. Je to hodně o pocitu, každému sedí něco jiného. Od loňska mám velké Morče 28/20, mám z něj velmi dobrý pocit,ale nevím vlastně proč.
            Vyhnul bych se kombinaci 16/12, ta malá kolečka se obtížně foukají a navíc mají povolený nižší tlak.
            Jiná možnost jsou ty skládací prevíty s plnými koly, na to jsou jiní experti, já s nimi zkušenost nemám.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2019
            Autor: JNSK
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

         

    Rebel? Popř. úplně jiný výrobce ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2019
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

         

    Na cestování letadlem nevidim u tohoto modelu žádnej přínos.Obrovskej rozměr po složení tě stejně nutí přikoupit si přepravu sportovního náčiní.Na palubu to nevezmou a do normálního odbavovanýho zavazadla to nedostaneš.a v tom pytlíku, kterej k tomu dávaj koloběžku za desítku asi nesvěříš k přepravě. Takže když už mám zapaltit za krabici jako na kolo,vezmu si velkou neskládací 26x 20.Krabici zaplnim do povolených 28kil celou zbývající výbavou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2019
    Autor: mech
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

           

      mam jak 16" skladaci kolo,tak i inline kolobezku -200-mm kolecka) a hledam nejaky kompromis mezi tim :
      -co do vahy (skladaci kolo 12kg,inline-kolobezka-4kg)
      -co do bytelnosti a zranitelnosti
      - jizdnich vlatnosti(inline je lehka,ale z kopce je s ni jezdit o drzku)
      Mibo Mastar jsem vyloucil kvuli vaze 10 kg a skladacimu mechanismu.
      Krome Kostky jsem nic jineho nenasel

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2019
      Autor: pospil
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

             

        Zkus se podivat po starym skladacim mibu na dvanactkach,je na prumyslovejch loziskach hustej vyplet,nizkej naslap,velka nosnost a slozis ho do batohu.v postate nesmrtelna kolobezka na cesty kamkoli.je na dnesni dobu trochu oskliva.ale zas mi ji nikdo neukradne :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2019
        Autor: mech
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

               

          Děkuju moc,

          o Mibu Tiny vim,ale na bazaru neležela několik měsíců,možná rok.
          Navic ta hmotnost jde k 10 kg.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2019
          Autor: pospil
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

                 

            Ale uveze i muj prescent a vybavu na 14dni,a na takovy stroj se vyplati cekat.
            Jestli se spokojis s neskladnejsim mibem 16x12
            tak je tady http://www.kolobezky-plzen.cz/canard-zero-cz...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.02.2019
            Autor: mech
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

                   

              Mastra 16x12 mám a taky mě v pohodě uveze.
              Do čeho balis věci na Tiny? Máš nějaký nosič a brašny nebo všechno v batohu na zadech?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.02.2019
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

                     

                Mam predchudce Tiny,skladaci Mibo gepard.vse vesim na riditka,nad predni vidlici sroubuju jen kus duralovyho plechu,aby se spodek baglu nedrel o kolo.cestovat s baglem na zadech je utrpení.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.02.2019
                Autor: mech
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

                   

              Dobry den,

              dekuji za hodnotne pripominky.
              jak jsem psal,mam 16" palcove kolo,proto by pro mne mela byt kolobezka pouze doplnek a nemusi mit spickove vlatnosti.U inline kolobezky mi na cruising mestem chybi brzdy.Pravdepodone na mych 85 kg .
              Zvazuji zkusit "skladaciho jardu"
              http://www.hota.cz/katalog-detail-97/.
              a pokusim se ukecat V-Brzdy.Za ty penize je to zlaty.Navic nahradni kola jsou na netu vypletena za 300,-.
              Navic "detske " 12" palcove kolobezky jsou ve vlaku zdarma I bez rozlozeni.
              Vim ,ze vlastnosti teto kolobezky daleko zaostavaji za spickovymi stroji.Ale nizkymmi provoznimi naklady na ocekavanych tak 5 km to staci.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.02.2019
              Autor: pospil
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

                     

                Koukni ještě na k6 od vavrusi, rozložit se dá pěkně do tašky :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.02.2019
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

                       

                  Ty K5,K6 mají něco do sebe-jak váhou,rozměry-po vyndání kol 80 cm na délku a představec je taky oddělávací,tuhostí ,cenou i loziskovymi naboji.škoda,že nedělají standartně rozdělávací-jako udělal Josef Kvita-viz http://priblizovadla.cz/skladaci-k-bike-k5/
                  Kazdopadne dekuju za tip-ta K6 srovnatelná s Kostkou

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 17.02.2019
                  Autor: pospil
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

                         

                    Tak je K6 doma a děkuju vsem

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 03.03.2019
                    Autor: pospil
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kostka fold MAX G5 - expedice

                     

                Tos měl říct hned že expedice bude dlouhá 5 kilometrů,poradil bych ti dobrou taxislužbu a ještě bys ušetřil spoustu času a peněz :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.02.2019
                Autor: mech
                Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

394 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024