reklama

Ortlieb brašny

Jsem se chtel zeptat, jestli tam mam neco spatne. Uz v Hanoji jsem na vyšším obrubniku ulomil jeden aretacni jazycek fungl novejch brašen. A ted mam problem, ze se mi v terenu brasny vyhakavaji z toho spodniho uchytu. Fotky prikladam. Zatim jsem to vyresil bz bz paskama. Mam tam neco spatne v uchyceni nebo to proste lepe uz nejde?
Par zapisku kdyztak zde volne na FB
https://www.facebook.com/100009120053980/posts...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.02.2019
Autor: Meduza
  • Re: Ortlieb brasny

Aretační jazýček (pokud oba myslíme ten, co uzavře ten horní závěs) tam musí být, protože brání pohybu brašny směrem nahoru a tím vyháknutí spodku při nadskočení. Je tady ale ještě jedna věc a sice poloha toho spodního úchytu (packy). Pokud je tak, jak ho máš ty, je jeho uchycení dost labilní, protože ta vertikální lišta, co ho má držet ho takto moc nedrží (packa tu lištu namáhá příčně - pruží). Mně se osvědčilo umístit packu tak, jak je to na obrázku. Vodící lišta ho drží svou délkou a to spojení je výrazně tužší. Do té doby jsem při sjezdu z obrubáku měl problémy a musel jsem brašny znova nasazovat, aby se neblemcaly. Po té změně to je v pohodě. Chce to jen změnit grif při nasazování brašen, protože packa se drží nosiče v jiném místě. Ověřeno, funguje to.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: 51326
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Musel jsem se jít podívat jak to vlastně mám já, protože to už musí být, když se mi vyháknou. A skutečně, také to nemám takhle shora. Dokonce na jednom páru ten jazýček mám zdola.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Konstrukce brašen umožňuje, že se mohou v HORNÍCH úchytech posouvat vpřed / vzad ve směru jízdy. Koukám li na obrázek, tak při jejich pohybu směrem doleva může dojít k uvolnění.
    Řešením je natočit spodní úchyt aby směřoval vpravo dolů (cca 45 stupňů). Dle fotky to zde asi nepůjde a bude nutno třmen na kterém je spodní úchyt uchycen odmontovat z brašen (2 šrouby) a nomontovat zpět „vzhůru nohama“. Pak by to mohlo rozměrově klapnout.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2019
    Autor: Julek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

...pohybu vpřed/vzad Na nusiči by měla zabránit konstrukce nosiče- příp roztáhnout horní packy ke vzpěrám(nebo namotat několik vrstev izolačky nebo nalepit kousek hadice....;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2019
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pardooon. Nejak jsem se k diskusi uz nemel moc cas vratit. Namisto zobacku dolu jsem ho namiril smerem dopredu, tedy vyhodne, ze je brasna fixovana i proti posunu dopredu. Zaroven je zahaknuta i za tu vzdalenejsi tycku konstrukce nosice, tedy festoveji rekneme.
    Tak jsem tedy smele vyrazil a na prvnim vejmolu to zase vyskocilo. Uplne stejne.
    Vyresil jsem to tak, ze jsem to fixnul bzz bzz paskama napevno a nosim si do ubytka jen igelitky z brasen.
    Na tomto systemu je ovsem smutny to, ze do vecera mi ta brasna urvala to nabodovani jedne trubky do druhe. Takze jeste jedna paska pro zpevneni chybejiciho nabodovani a tak uz to i zustalo. Mezitím uz jsem v Thajsku a silnice jsou tu krasne hladounky, takze no problem. Brasny jsou napevno a drzi.
    Proste s Kambodzskymi sotkami soudruh Ortlieb nepocital

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2019
    Autor: Meduza
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak to jsi teď ve stejné situaci jako pan Ortlieb před 37 lety, potřeboval brašny dle svého gusta, tak si je ušil a pak z toho vznikla dnešní továrna.
      Může být, že za pár let si koupíme brašny Meduza, které konečně vydrží jízdy cestou necestou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2019
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Možná by stačilo, kdyby Medúza dělal kolům a brašnám testera :o)))
        Jenže to by se pak mohlo stát, že by testováním neprošlo nic...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

možná s tím nepočítal pan Ortlieb. A možná v tom vozíš zlaté cihly :-p
      Dá se to řešit dokoupením dalšího páru háčku a to zavěšení zdvojit. Což pořád neřeší to, že sou ty brašny přetížené a ta váha, Ne ty brašny, ale ta nadváha ti ulomila ten nosič. To se mi líbí jak za zlomený nosič mohou brašny Ortlieb. ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hele vsiml jsem si, ze v Ortliebu delaji nejake nove (nevim jestli opravdu nove, ale ted poprve jsem to postrehl) brasny ktere konecne maji vnejsi sitovanou kapsu, a snad i nejakou vnitrni kapsicku a sikovne vyreseny popruh na prenaseni ktery neprekazi. Tak si rikam ze bych snad poprve v zivote vzal Ortlieb na milost.
    A chci se zeptat, delaji 2 verze, jedna je klasicka autoplachta jak ji zname, a druha je neco jako pogumovana cordura, a ta mne zajima, protoze je lehci, ale je o neco levnejsi (drazsi=lepsi :D), nema to nejakou slabinu, nema s tim nekdo zkusenosti?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2019
    Autor: Manzak

Máš prosím Tě odkaz?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Arnošt905

Na Bike24, https://www.bike24.com/1.php?content=8;product...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vypadají pěkně, nejsou to ty hnusné lesklé příšery. Jen ta cena ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: Brahma

Také na nich mnohem lépe drží bláto. Uvažoval jsem o tomhle povrchu když uvedli ty svoje reflexní. Ale když jsem je viděl v reálu, rád jsem tu myšlenku právě kvůli tomu přischlému blátíčku zavrhl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ono to opadá. Parkrát do toho plácneš rukou a je to pryč.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Paklize je vodotesna jak udavaji, tak to nemuze byt nejaky vetsi problem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Hnusné, lesklé, žluté jsou pro tvoji bezpečnost, jsi nápadnější, aotona silnici jde.
            Být vidět

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Ještě že jsi nenapsal, že jsou estetické, protože jdou dobře k barvě tvé brčálové příšery :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

70l celkem, jezdit na zábradlí, tak si to pořídím, abych neměl brašnu nahoře. A klidně tu těžší levnější verzi z autoplachty.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ta tezsi je naopak drazsi, proto se ptam jestli ta lehci verze neco vydrzi, jestli neni nejak osizena.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ja jen mrkl do azubu, tak mají cenovku v Kč a jak píšu :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ted na to koukam na YT a a zda se mi to nejake moc siroke a i ta kapsa pada dolu, nebude to asi dobry. Je to proste uz moc, a myslim si ze se daji urazit v takovem tom labyrintu co se davaji na stezky aby tam nejezdily auta, coz se mi koneckoncu stalo se staryma brasnama.
        Ale nastesti delaji sitovane kapsy ktere se daji pripevnit na jakoukoliv brasnu, vejde se do toho helma nebo sandale (nebo mokry hadry atd), a to by mohlo problem resit, a tak asi koupim jen ty 20l klasiky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2019

No a pokud to nemusí být pytlíček origo Ortlieb
          možná by tam šlo pomocí origo uchycovacích šroubů
          dát "pytlík na praní jemného prádla"

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: cibi

Ale originální pytlíček Ortlieb, který mám já má extra uchycovací packy, takže většinou ho mám sundaný a používám ho jinde. Jediné co jsem udělal blbě, že jsem ten protikus dal na brašnách dozadu, takže má snahu mě binkat do kola.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Koukám na to. A zdá se mi, že je ta vnější síťovaná kapsa přichycena jen klasickými páskami, které jsou upevněné pod šrouby nosného systému. To by asi šlo jednoduše dobastlit i na stávající Ortlíbky. Ale to by ta síťovka musela být udělaná jako pytel, aby z ní uložené věci nevypadávaly.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: mildakh

Neni prichycena paskama, to jen tak vypada, je tam zahyb v ty sitce, ale je tam napevno.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2019

Máte někdo zkušenosti s brašnami Back-Roller Free?
    https://www.azub.cz/vodotesne-zadni-brasny-na...
    I když mám k "eko" věcem docela nedůveru, u těhle brašen se mi líbí barva. :-))
    Stojí o 100Kč víc než Classic a váří o 25g/brašna míň. :-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2019

Otazka je, kolik je druhu polyuretanu? Te zivotnosti po zkusenostech s ruznymi polyuretanovymi zatery proste neverim. Všechny me celty a batohy uz jsou bez toho sloupaneho nateru. Pockal bych na zkusenosti ostatnich cestovatelu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2019

Nakonec jsem včera objednal Back-Roller Plus.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2019
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistu, lyžaře, sportovce

včera
Kamaráda na kolo, lyže a sport vůbec - z Brna.

Hledám: skupinu nebo parťáka/ partačku

14.06.2019
Ahoj Hledám tým , nebo někoho s kým vyrazit na kole kolem Pardubic i dál. Ráda se přidám jsem z Pardubice .

Hledám: cyklistku s úsměvem, na pohodu....ozvi se.....

Hledám: cyklistku s úsměvem, na pohodu....ozvi se.....
14.06.2019
ve dvou na kole baví víc než se přemáhat, že pojedu sám :-)))
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

146 cyklistů (7 přihlášených)

Za ruskou a borůvkami – trek národním parkem Urho Kekkonen

Národní park Urha Kekkonena /Národní park Urho Kekkonen/ Národní park Urha Kekkonena /finsky Urho Kekkosen…
šíp | 11.06.2019

Brecon Beacons – Velikonoce na horách (2019)

No na horách – nejvyšší kopec má jen necelých 900 m, takže spíš taková Českomoravská krabatina než Krkonoše.…
cyklo-poustevnik | 24.05.2019

Expedice Polsko 2018 – boj se severním větrem

Pro letošní expedici jsme si vybrali cestu k moři po známé cyklomagistrále Odra - Nisa. Fogin s Čívrsem, i…
ondrapisklak | 24.05.2019