reklama

Ortlieb brasny

Jsem se chtel zeptat, jestli tam mam neco spatne. Uz v Hanoji jsem na vyšším obrubniku ulomil jeden aretacni jazycek fungl novejch brašen. A ted mam problem, ze se mi v terenu brasny vyhakavaji z toho spodniho uchytu. Fotky prikladam. Zatim jsem to vyresil bz bz paskama. Mam tam neco spatne v uchyceni nebo to proste lepe uz nejde?
Par zapisku kdyztak zde volne na FB
https://www.facebook.com/100009120053980/posts...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.02.2019
Autor: Meduza
  • Re: Ortlieb brasny

Aretační jazýček (pokud oba myslíme ten, co uzavře ten horní závěs) tam musí být, protože brání pohybu brašny směrem nahoru a tím vyháknutí spodku při nadskočení. Je tady ale ještě jedna věc a sice poloha toho spodního úchytu (packy). Pokud je tak, jak ho máš ty, je jeho uchycení dost labilní, protože ta vertikální lišta, co ho má držet ho takto moc nedrží (packa tu lištu namáhá příčně - pruží). Mně se osvědčilo umístit packu tak, jak je to na obrázku. Vodící lišta ho drží svou délkou a to spojení je výrazně tužší. Do té doby jsem při sjezdu z obrubáku měl problémy a musel jsem brašny znova nasazovat, aby se neblemcaly. Po té změně to je v pohodě. Chce to jen změnit grif při nasazování brašen, protože packa se drží nosiče v jiném místě. Ověřeno, funguje to.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: 51326
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Musel jsem se jít podívat jak to vlastně mám já, protože to už musí být, když se mi vyháknou. A skutečně, také to nemám takhle shora. Dokonce na jednom páru ten jazýček mám zdola.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Konstrukce brašen umožňuje, že se mohou v HORNÍCH úchytech posouvat vpřed / vzad ve směru jízdy. Koukám li na obrázek, tak při jejich pohybu směrem doleva může dojít k uvolnění.
    Řešením je natočit spodní úchyt aby směřoval vpravo dolů (cca 45 stupňů). Dle fotky to zde asi nepůjde a bude nutno třmen na kterém je spodní úchyt uchycen odmontovat z brašen (2 šrouby) a nomontovat zpět „vzhůru nohama“. Pak by to mohlo rozměrově klapnout.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2019
    Autor: Julek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pardooon. Nejak jsem se k diskusi uz nemel moc cas vratit. Namisto zobacku dolu jsem ho namiril smerem dopredu, tedy vyhodne, ze je brasna fixovana i proti posunu dopredu. Zaroven je zahaknuta i za tu vzdalenejsi tycku konstrukce nosice, tedy festoveji rekneme.
    Tak jsem tedy smele vyrazil a na prvnim vejmolu to zase vyskocilo. Uplne stejne.
    Vyresil jsem to tak, ze jsem to fixnul bzz bzz paskama napevno a nosim si do ubytka jen igelitky z brasen.
    Na tomto systemu je ovsem smutny to, ze do vecera mi ta brasna urvala to nabodovani jedne trubky do druhe. Takze jeste jedna paska pro zpevneni chybejiciho nabodovani a tak uz to i zustalo. Mezitím uz jsem v Thajsku a silnice jsou tu krasne hladounky, takze no problem. Brasny jsou napevno a drzi.
    Proste s Kambodzskymi sotkami soudruh Ortlieb nepocital

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2019
    Autor: Meduza
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak to jsi teď ve stejné situaci jako pan Ortlieb před 37 lety, potřeboval brašny dle svého gusta, tak si je ušil a pak z toho vznikla dnešní továrna.
      Může být, že za pár let si koupíme brašny Meduza, které konečně vydrží jízdy cestou necestou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2019
      Autor: petrp
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Možná by stačilo, kdyby Medúza dělal kolům a brašnám testera :o)))
        Jenže to by se pak mohlo stát, že by testováním neprošlo nic...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

možná s tím nepočítal pan Ortlieb. A možná v tom vozíš zlaté cihly :-p
      Dá se to řešit dokoupením dalšího páru háčku a to zavěšení zdvojit. Což pořád neřeší to, že sou ty brašny přetížené a ta váha, Ne ty brašny, ale ta nadváha ti ulomila ten nosič. To se mi líbí jak za zlomený nosič mohou brašny Ortlieb. ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka

dnes
Zdravím vášnivé Bikery a touto cestou hledám parťáka nebo parťačku na nedělní pohodovou vyjížďku.Snad se někdo s…

Hledám: Na výlety na elektrokolech 50 - 60+

Hledám: Na výlety na elektrokolech 50 - 60+
včera
Hledáme pohodové lidičky na nejrůznější putování na elektrokolech. Jezdíme ne jen po ČR. Jsme důchodci, tedy máme…

Hledám: Kámoše na kolo...hlavně na těžko...

Hledám: Kámoše na kolo...hlavně na těžko...
13.02.2019
Hledám kámoše na kolo,kterého baví jezdit na těžko mimo silnici a spát pod širákem a má tolerantní manželku jako…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

212 cyklistů (19 přihlášených)

Pocta Christianu Battagliovi

Šumava Na prodloužený šumavský víkend s manželkou a s našimi kamarády Jitkou a Láďou jsem se těšil. Ale už…
Stanley58 | 15.01.2019

Letní výhní krajinou červeného draka (2018)

Že prý v Británii pořád prší?!? Zataženo, mlha, vichr, zima, permanentní lijavec? Teplo a slunko možná tak 3…
cyklo-poustevnik | 08.01.2019

Úhlava hlava nehlava

Horké suché léto přímo vybízí, aby člověk trávil veškerý volný čas u vody. Jako ideální outdoorová aktivita…
JohnyB | 28.12.2018