reklama

Rychloupínák, cyklotrenažér

Dobrý den. Fakt už nevím kde se zeptat, takže prosím.... Mám možnost si koupit cyklotrenažér, ten kde se zadní kolo upíná právě do cyklotrenažéru. Jenže upínání je na tomto trenažéru kompatibilní s rychloupínacím systémem, ale já mám klasickou (starou) favoritku, kde je zadní kolo chytlé maticemi. Dá se to nějak vyřešit? Prosím sarkasmus stranou, kdybych věděl, tak se neptám, děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 31.01.2019
Autor: Cashi
  • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

         

    Záleží na tvaru toho upínání, ale normální matici by to mělo pobrat.
    Měl jsem naopak trochu problém s uchycením rychloupínáku. Na straně matice pohoda, ale samotný upínák byl jakoby čtverhranný a nesednul do toho. Musel jsem vyměnit za kulatý.
    Takže kdyby tam matice rovnou nesedla, tah maličko zaimprovizovat, hledat jiný tvar matice (bacha na stoupání závitu, výběr bude omezenější), nebo matici krapet upravit.
    Vem sebou zadní kolo a zkus na místě. Taky se samotným zadním kolem se bude na zkoušku líp manipulovat, než s celým vehiklem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2019
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

           

      Děkuji, to zní pozitivně. Ta matice je ta s tím kloboučkem, aby se do té matice nikdo nejebl. Nevím jak to lépe popsat

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2019
      Autor: Cashi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

             

        No tak s tou by to tam snad mělo držet ještě líp.
        Akorát jen aby tam nepřekážela ta patka přehazky, nebo co je to na té fotce vedle matice.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

               

          Jj přesně, uchycení přehazovačky. Ale koukám na kolo a je to jen blbě vyfocené. Ve skutečnosti je mezi tím cca 1cm prostoru

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2019
          Autor: Cashi
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

                 

            Koukám na to co mám doma tahle matice by do uchycení bezproblémově sedla, a je potřeba nejvýš 1 cm prostoru.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.01.2019
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

         

    Rychloupinak tam v klidu namontuješ.
    Zadní náboj klasického favorita s/bez rychloupínáku se lišil jen osičkou.
    -sundej kolečko (speciální klíč , tvz stahovák)
    -povol matice na osičce (plochy klič 15+normalni klič 17)
    -u kuliček vyměn vyzelinu
    -nahoď tam dutou osičku (včetně nových konusů) (jsou horské a silniční různé délky, kup tu silniční)
    -do dute osičky navlekni rychloupinak , nastav tak aby šel rozumně doklapnout.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2019
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

           

      A nebo jednodušší cesta, koupit nějaké laciné jeté zadní kolo ze silničky už s rychloupínákem. Já mám v jednom favoritím rámu na trenažeru i zadní kolo z treka. Favorit je kravsky velkej, takže se tam v pohodě vešlo, jen jsem musel zadní vidlici krapet roztáhnout. Ale u verglu jen na trenažer to už je stejně jedno.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

           

      Tak mi moje řešení přišlo jako moc komplikované, tak jsem je původně spolkla, ale když tu tak čtu tvůj popis...
      Kvůli tomu, že z běžných plášťů na cyklotrenažéru lítá děsná spousta černého smetí, tak jsem si kvůli němu koupila ještě jedno zadní kolo (s rychloupínákem). Nejlevnější ráfek, hladký plášť taky spíše z lowendové kategorie. A zabila jsem tím pádem dvě mouchy jednou ranou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2019
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

             

        Dokonce se prodávají extra pláště na trenažery nebo válce.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

             

        se ti to zabíjí mouchy v zimě, když sou malátné chladem :-p

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2019
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

             

        Ifčo, možná můj návod vypadá složitě (čtu mezi řádky), ale pro člověka který jezdí na kole a sám si ho udržuje je to 20 minut i s umytím rukou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2019
        Autor: cibi
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychloupínák, cyklotrenažér

               

          To jsi dobrý. Já když něco dělám, tak mi nejvic času vždycky zabere to hledání nářadí a hlavně následný úklid. :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.02.2019
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024