reklama

Cadence

Pořídil jsem si senzor cadence,smartfon se s ním přes
bluetooth spároval ale nemohu najít žádnou apku která
by umožnila cadenci měřit.Skoušel jsem Strava,Zwift a
další podobné ale bez úspěchu.Neví někdo z bike komunity jak na to.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.12.2018
Autor: KaP
  • Re: Cadence

         

    Jaký senzor ? On nemá doporučenou aplikaci ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2018
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cadence

           

      Smart Cadence Sensor C2
      Doporučené cyklistické apky

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.12.2018
      Autor: KaP
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cadence

             

        Pokud ty, co jsi vyjmenoval, byly doporučeny k příslušnému senzoru a nejde to, tak bych viděl chybu na straně telefonu nebo aktualizací bluetoothu či androidu, to se v dnešní době přímo nabízí :(

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.12.2018
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cadence

         

    Nedá se použít něco pro rychlost z cyklocomputeru? Vhodnou konstantou pro "obvod kola" z toho dostaneš kadenci. Vždyť cyklokomputer neměří nic jiného jak "cadenci" (počet otáček) předního kola...
    Ten cadencoměr měří co? Nejspíš počet otáček (cadenci) kliky...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2018
    Autor: bara2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Cadence

           

      Vzpomeň si jak šlapeš kašpárka a skoro stojíš na místě do kopce, jakou konstantu tam dáš ?:)

      To už by bylo snažší/lepší si dát magnet obyč. cyklokompu na kliku a nastavit obvod jednoho šlápnutí a číst to na compu :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.12.2018
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cadence

             

        Kdybych si chtěla měřit kadenci mojím cyklocomputerem (o čemž i uvažuji), tak dám magnet, co je na špici, na vnitřní stranu kliky, ten bazmek, co k němu vede drát a je na přední vidlici, chytnu na zadní vidlici (zadní stavbu), aby kolem toho běhal magnet na klice. Nastavím obvod kola 8,333 cm. Bude mi to při našem českém nastavení (km/h) udávat číslo pro počet otáček za minutu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.12.2018
        Autor: bara2
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cadence

               

          Měl jsem měřič kadence přímo spojený s kompem k tomu určeným kablíkem, ale pak se to jednou, při přepravě ve vlaku rakouských drah " samo urvalo" a tak už to nemám a neřešil jsem to...

          Jinak jsi napsala to samé co já jen už to máš změřené:)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.12.2018
          Autor: újezďák
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cadence

                 

            Možná jsou cyklocomputery, co umí přímo rychlost v metrech za minutu, pak se dá obvod "kola" 1 metr a bude to ukazovat kadenci.
            Ten přepočet z kilometrů za hodinu ještě přepočítám, mám pocit, že to číslo 8,333 není to pravé, to byla tužka papír trojčlenka a kdoví, co s čím jsem poměrovala, udělám to pořádně v Excelu :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.12.2018
            Autor: bara2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cadence

                 

            Tak tohle je už snad spočítané správně.
            Když zadáš obvod kola 16,6666666 metrů !!!
            tak to bude ukazovat počet otáček kola za minutu jako rychlost v km/hodinu. A to je to, co nás zajímá - kadence, tj. počet průchodů magnetu na klice kolem snímače na zadní stavbě za minutu.

            výpočet bez záruky přikládám :-) :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.12.2018
            Autor: bara2
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cadence

                   

              Jsem ten obrázek nějak neudělala celej, teď už je tam i ten výpočet obvodu kola pro určení minutové kadence.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.12.2018
              Autor: bara2
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cadence

                 

            Já jsem si říkala, že se mi na řidítka vejde ještě jedna Sigma za tři stovky, kterou si můžu měřit kadenci. Takže už mám spočítaný, jaký obvod kola tam musím zadat.
            Umí to ukazovat okamžitou rychlost = okamžitou kadenci i průměrnou. A když si celkovou ujetou "vzdálenost" vydělím zadaným obvodem "kola", tak si můžu spočítat kolikrát jsem otočila klikou :-) :-)
            Jak prosté...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.12.2018
            Autor: bara2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cadence

                   

              Kdybych měl volno na řídítkách, tak tu třístovkovou sigmu s Tvým nastavením okamžitě namontuju :-D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.12.2018
              Autor: Arnošt905
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cadence

                     

                Obvod kola 16,6666666 metrů nemůžu do své třístovkové sigmy zadat, bo končí rozsah na 3 metrech :-(

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.12.2018
                Autor: Arnošt905
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cadence

                       

                  Zadej to jako metr šedesát. (Viz nejspodnější obrázek na těch excelech), prostě to bude 10x větší kadence jak rychlost v kilometrech za hodinu. Já jsem si právě koupila Sigmu baseline 500 za 235 Kč (no nekup to) a jednu sadu kabeláže, ať si to můžu hodit na obě kola a akorát přehazovat computer. Svoje computery si nechcu rozštelovat, ale jak mi to dojde, budu laborovat. Moje compy ukazují jen celé půlkilometry, to by znamenalo mít jen např. 4.5, 5.0, 5.5 atd. tj kadence 45, 50, 55 atd.
                  Jak mi to dojde, vyzkouším spočítat konstantu pro míle, bo na fotkách mají třeba hodnotu 48,2 pro rychlost v mílích, tak třeba to v mílích ukazuje desetiny v menším kroku...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.12.2018
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cadence

                       

                  Už o 4 Kč podražili a vHeršpicích vyskladnili :-) :-)

                  https://www.tsbohemia.cz/sigma-cyklopocitac...

                  Ale na fotce mají rychlost v desetinách s číslicí 4 za desetinnou čárkou. Tak to možná už zvládá i jemnější krok jak po půlkách. Ono z principu věci, když to zobrazují na jedno desetinné místo, můžou mít krok jen po 0,1 nebo 0,2 nebo 0,5. Nic jiného už se jako celej násobek do jedné nevejde.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.12.2018
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cadence

                     

                Už mám vybranej sigma-5000-speedmaster, za necelý tři sta. Akorát ukazuje jen celé kilometry, tak musím zjistit, jestli to vezme obvod kola 16 metrů :-)
                https://www.moxma.cz/18310-thickbox_default...

                Ale představa, že budu vidět kadenci plus kolik je hodin aniž bych musela něco přepínat se mi líbí.

                Ještě ani není novej rok a už mám v košíku nastrkaný věci za jeden a půl litru, a to nemaj pláště, který chcu!

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.12.2018
                Autor: bara2
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cadence

             

        "Vzpomeň si jak šlapeš kašpárka a skoro stojíš na místě do kopce, jakou konstantu tam dáš ?:)

        To už by bylo snažší/lepší si dát magnet obyč. cyklokompu na kliku a nastavit obvod jednoho šlápnutí a číst to na compu :)"

        Nešlo o to, že bys odečítal kadenci šlapání podle otáček předního kola, to by jaksi bylo s ohledem na různé převody dost obtížné, ne-li nemožné (jak bys dynamicky zadával zařazený převod?), šlo mi o to, že pokud nesehnal soft na vyhodnocení dat z toho jeho kadencoměru, tak se dá použít soft pro vyhodnocení rychlosti z normálního cyklocomputeru. Ten soft nepozná, jestli máš snímač na špici kola nebo na klice...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.12.2018
        Autor: bara2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cadence

           

      Tenhle trik se dá použít když mám snímač rychlosti a chci měřit kadenci.

      Ale tyhle moderní snímače komunikující bezdrátově digitálně přes Bluetooth nebo ANT+ v rámci identifikace sdělují zda jde o snímač rychlosti nebo kadence (některé jsou přepínací, ale podle nastavení se hlásí jako jedno nebo druhé)

      Tazatel má snímač kadence a řeší připojení k mobilu a vhodnou aplikaci. Mě to funguje, ale bez info co má za mobil těžko něco radit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.12.2018
      Autor: xtonda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Cadence

             

        Ale no... Hledejme řešení, teoretizujme, zkoušejme... jenom tak se něco naučíme, něco nového najdeme!
        Hledat argumenty, proč něco nejde, je kontraproduktivní. Všechno jde, když se chce! I kdyby to nakrásně někde v tom softu testovali, tak se můžem naučit to hacknout, zas něco nového a lepší, jak čučet jak špuk a brát, co mi trh vnutí.

        Mě v zásadě stačí můj tachometr, bo vím, jakej převod tam mám a vím, jakou rychlostí to na tomto převodu jede, když šlapu nějakou kadenci. Ale když už tady téma měřáku kadence máme, tak proč se nepobavit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.12.2018
        Autor: bara2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Cadence

             

        No, kdybych to všecko nacpal do mého jabka, byl bych rád, ale pokud je všecko na baterky, tak to beru jako problémové. Anténou drát nenahradíš úplně, že a napájel bych to jedním zdrojem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.12.2018
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cadence

         

    Kontrolní otázka!
    https://www.youtube.com/watch?v=MlSXVoRPlyw

    Pardon, to zkrátka hned naskočí :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cadence

           

      Je to skoro tak jak na odkazu.

      Senzor se točí na klice.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.12.2018
      Autor: KaP
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cadence

         

    https://play.google.com/store/apps/details?id...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2018
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cadence

           

      Ďekuji,je to asi to co hledám,nainstalováno,apka sensor našla ale nemúžu se dostat přes "licences" dál.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.12.2018
      Autor: KaP
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cadence

             

        Trochu jsem se pohrál s nastavením v apce,system
        pokus-omyl a výsledek FUNGUJE TO !!!
        Ješťe jednou děkuji Mig-all sa dobrý typ.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.01.2019
        Autor: KaP
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cadence

         

    Hele, neměl si se zajímat dřív než si to koupil?

    Hmmm.

    Aha, tak reklama.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2018
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
  • Re: Cadence

         

    Tak jsem ten kadencoměr pomocí nejjednoduššího Sigma computeru 500 cvičně zrealizovala.

    Magnet co patří na špicu jsem nasadila na hřebík, vypodložile neoprénem ze staré podložky pod myš a chytla to ke klice kouskem duše. Do computeru jsem nastavila pro km/h obvod kola 1667 a měří to kadenci na sudá čísla, tj. např. 62,64,66,68 ... v desetinném formátu, tj. 6.2, 6.4, 6.6, 6.8 ...

    Dala jsem to Růžence na představec k měřáku rychosti a ujetých kilometrů, aby mi to ukazovalo kadenci a kolik je hodin. Délka kablíku tak akorát, na řidítka by už nedosáhl.

    Až mě to přestane bavit, nainstaluji měřák na kolo, které ještě žádný měřák nemá, jako klasický cyklocomputer.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2019
    Autor: bara2
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cadence

           

      Paráda, hned jsem si vzpomněl na Wericha a jeho nepřekonatelné domanico-dělanico !

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2019
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cadence

             

        Tak co chceš dělat, napadl sníh a než bude čistá aspoň státní, tak nikam nejedu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2019
        Autor: bara2
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cadence

           

      Pomocí náhradní kabeláře jsem měřák přidělala i na Araba a otestovala v provozu. Náhradní kabeláž má evidentně delší kablík, bo to dosáhlo až na řidítka a ještě jsem to musela motat kolem bowdenu. Uchycení magnetu na klice je festovní a nijak to ničemu v provozu nevadí.
      Ověřila jsem si, že naměřená kadence odpovídá mým tabulkám pro převodový stupeň a rychlost, takže pro mě je to zařízení redundantní :-)

      Ale prakticky jsem ověřila, že měřák rychlosti je možné použít pro měření kadence zadáním vhodného obvodu kola.

      Fotka měřáku v akci je rozmazaná, bo se mi blbě jednou rukou fotí a současně druhou šmrdlá klikou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2019
      Autor: bara2
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cadence

         

    Není to sice levné, ale je to jen jeden kus.
    https://www.livall.com/english/product/overview...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2019
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cadence

           

      Já myslím, že za ty tři a půl sta (měřák plus náhradní kabeláž) mě ta sranda stála až až. Se na olympiádu fakt nechystám :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.01.2019
      Autor: bara2
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cadence

             

        To je škoda. Třeba bys s Arabem měla šanci na časovce. S Růženkou bys mohla zase zkusit krasojízdu, ale to už není olympijský sport.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.01.2019
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

466 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024