reklama

Úhlava hlava nehlava

Horké suché léto přímo vybízí, aby člověk trávil veškerý volný čas u vody. Jako ideální outdoorová aktivita se pak jeví například sjet si nějakou řeku - pokud tedy ve vyprahlých korytech ještě vůbec nějaká voda teče. Když ano, normální lidé je pak sjíždí na lodích. Potíž je ale v tom, že já nejsem…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.12.2018
Autor: JohnyB
  • Re: Úhlava hlava nehlava

         

    pěkný výlet, fajn report. A nebýt toho, že si sportovec to mohl být i fajn dvoudenní vandr :-p

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úhlava hlava nehlava

           

      Moc nechybělo a skoro byl :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2018
      Autor: JohnyB
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úhlava hlava nehlava

         

    Parádní výlet a skvělý výkon. Nebylo by více fotodokumentace? Některé úseky vaší cesty jsme v minulých letech projeli, tak bych ráda porovnala. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2018
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úhlava hlava nehlava

           

      Bohužel, udělali jsme jen pár fotek na začátku a pak už si na to ani nevzpomněli. Ale lepší je to stejně vidět na vlastní oči, stačí se držet popsaného návodu ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2018
      Autor: JohnyB
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úhlava hlava nehlava

         

    Pěkné. Četla jsem před rozedněním na mobilu v posteli. Dobrý nápad jet korytem řeky :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2018
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úhlava hlava nehlava

         

    Díky, že jsi naši výpravu takhle zdokumentoval, pro mě to byla nejlepší akce roku 2018.

    Rád se někdy zase přidám. Přeji mnoho vydařených výletů v nadcházejícím roce a zdravím z Prahy.

    Mirek

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2018
    Autor: m2
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úhlava hlava nehlava

           

      Pěkná a zajímavá akce.Co dodat-Morava je Morava.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2019
      Autor: jarpal
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Úhlava hlava nehlava

             

        Chyba patří to jinde.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.01.2019
        Autor: jarpal
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úhlava hlava nehlava

         

    Pěkné, ale 174km docela drsárna. Ten dojezd domů musel být hustý.
    Muselo to dát i slušných pár stovek výškových metrů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úhlava hlava nehlava

           

      Jo, dojezd byl opravdu únavný :) zas takové převýšení to nebylo, krom stoupání na pancíř už se spíš jen vyklesávalo nebo jelo po rovině, takže nastoupáno plus minus necelý kilometr

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2019
      Autor: JohnyB
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úhlava hlava nehlava

         

    Moc pěkně popsané, jako bych tam byl s vámi. Já takhle zatím jel jen Mandavu a to spíš náhodou, než že bych to měl v plánu. Jenže ta má okolo 50 % svého toku v té megavesnici táhnoucí se podél jejích břehů.

    Jen bych si rýpnul. Labe neústí do moře v Hamburku, v tu chvílí má před sebou ještě nějakých 100 km.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2019
    Autor: petrp
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úhlava hlava nehlava

           

      To je pravda, když on Ten Hamburk zná přeci jen každý líp než nejaký Cuxhaven :D A Mandava má taky určitě svoje - jako každá řeka ;)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2019
      Autor: JohnyB
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úhlava hlava nehlava

         

    moc pěkná cesta i report, akorát nějak moc kilometrů. pěkný nápad projet řeku od pramene, taky už mne to napadlo, ovšem jestli bychom ho našly, nap. při dámské :-)soutok je také někdy problém objevit, to známe

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2019
    Autor: HMS
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úhlava hlava nehlava

           

      No, tak jsem se zamyslela ... nejela jsem žádnou řeku od pramene k ústí.
      Pramen (počátek) i ústí jsem viděla asi jen u těchto řek: Jizera, Lužická Nisa, Ploučnice, Berounka, Tanvaldská Kamenice a Cidlina, ale ani u jedné to nebyla cesta od pramene k ústí. Nejblíže by tomu odpovídala Ploučnice proti proudu.
      Úplně vcelku to bylo podél Salzy, Enns, Isaru a Traisenu, jen ne těsně od pramene.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.01.2019
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Úhlava hlava nehlava

             

        Také jsem to nikdy neabsolvovala, ale začínám o tom čím dál více uvažovat. Docela se mi zalíbila Opavice a Ploučnice. Ale uvidíme, co bude v létě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.01.2019
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Úhlava hlava nehlava

             

        Nebylas u pramene Černé Elstry?

        Mnoho let šlo u nás navštívit pramen Mandavy, ale pak se majitel pozemku naštval:
        https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/zniceny...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.01.2019
        Autor: petrp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Úhlava hlava nehlava

               

          Byla. Správná připomínka :) Černou Elstru mám vlastně skoro celou, ale bylo to ve dvou cestách a neviděla jsem soutok, i když jsem byla hodně blízko. Toto je Elstra z posledního mostu před soutokem ...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.01.2019
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Úhlava hlava nehlava

                 

            Koukám, že ona je vlastně pořád skoro stejně široká.
            Tohle je v Ruhlandu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.01.2019
            Autor: petrp
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: kolo ve dvou jede líp

19.06.2026
Hledám sympatickou dívku či ženu na společné cyklovýlety. Spíš rekreačně, v klidu, bez závodění a bez honění…

Hledám: Partacka

Hledám: Partacka
02.06.2026
Ahoj, hledam fajn partacku z Ostravy na pohodove cyklovylety... Mirek 56 let. Ostrava Marianky

Hledám: děvče z prahy

01.06.2026
tak děvčata, konec flákání a dem jezdit B) asi to nebudem úplně ždímat až do bezvědomí, ale takovejch 30 až 50…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (0 přihlášených)

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 4. část

Z Bosny do Srbska a návrat domů 7. denNe že bych si na to zvykla, ale nejednou se stalo, že v průběhu naší…
Peggy | 10.04.2026

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 3. část

Černá Hora - Durmitor 5. denJadranka ráno smaží palačinky, mažeme si je nutelou a domácí marmeládou, padají…
Peggy | 06.04.2026

Srdce v lomu, tiché místo, které objevíš jen z výšky

Do Českého středohoří jsme tentokrát nejeli jen tak. Nebyl to vandr „kam nás nohy zanesou“. V batohu jsme si…
cenda155 | 02.04.2026