reklama

Úhlava hlava nehlava

Horké suché léto přímo vybízí, aby člověk trávil veškerý volný čas u vody. Jako ideální outdoorová aktivita se pak jeví například sjet si nějakou řeku - pokud tedy ve vyprahlých korytech ještě vůbec nějaká voda teče. Když ano, normální lidé je pak sjíždí na lodích. Potíž je ale v tom, že já nejsem…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.12.2018
Autor: JohnyB
  • Re: Úhlava hlava nehlava

pěkný výlet, fajn report. A nebýt toho, že si sportovec to mohl být i fajn dvoudenní vandr :-p

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Moc nechybělo a skoro byl :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Parádní výlet a skvělý výkon. Nebylo by více fotodokumentace? Některé úseky vaší cesty jsme v minulých letech projeli, tak bych ráda porovnala. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Bohužel, udělali jsme jen pár fotek na začátku a pak už si na to ani nevzpomněli. Ale lepší je to stejně vidět na vlastní oči, stačí se držet popsaného návodu ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pěkné. Četla jsem před rozedněním na mobilu v posteli. Dobrý nápad jet korytem řeky :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Quatsch

Díky, že jsi naši výpravu takhle zdokumentoval, pro mě to byla nejlepší akce roku 2018.

Rád se někdy zase přidám. Přeji mnoho vydařených výletů v nadcházejícím roce a zdravím z Prahy.

Mirek

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: m2

Pěkná a zajímavá akce.Co dodat-Morava je Morava.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2019
      Autor: jarpal

Chyba patří to jinde.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.01.2019
        Autor: jarpal

Pěkné, ale 174km docela drsárna. Ten dojezd domů musel být hustý.
    Muselo to dát i slušných pár stovek výškových metrů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2019
    Autor: radka

Jo, dojezd byl opravdu únavný :) zas takové převýšení to nebylo, krom stoupání na pancíř už se spíš jen vyklesávalo nebo jelo po rovině, takže nastoupáno plus minus necelý kilometr

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2019

Moc pěkně popsané, jako bych tam byl s vámi. Já takhle zatím jel jen Mandavu a to spíš náhodou, než že bych to měl v plánu. Jenže ta má okolo 50 % svého toku v té megavesnici táhnoucí se podél jejích břehů.

Jen bych si rýpnul. Labe neústí do moře v Hamburku, v tu chvílí má před sebou ještě nějakých 100 km.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2019
    Autor: petrp
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To je pravda, když on Ten Hamburk zná přeci jen každý líp než nejaký Cuxhaven :D A Mandava má taky určitě svoje - jako každá řeka ;)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2019

moc pěkná cesta i report, akorát nějak moc kilometrů. pěkný nápad projet řeku od pramene, taky už mne to napadlo, ovšem jestli bychom ho našly, nap. při dámské :-)soutok je také někdy problém objevit, to známe

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: HMS

No, tak jsem se zamyslela ... nejela jsem žádnou řeku od pramene k ústí.
      Pramen (počátek) i ústí jsem viděla asi jen u těchto řek: Jizera, Lužická Nisa, Ploučnice, Berounka, Tanvaldská Kamenice a Cidlina, ale ani u jedné to nebyla cesta od pramene k ústí. Nejblíže by tomu odpovídala Ploučnice proti proudu.
      Úplně vcelku to bylo podél Salzy, Enns, Isaru a Traisenu, jen ne těsně od pramene.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Také jsem to nikdy neabsolvovala, ale začínám o tom čím dál více uvažovat. Docela se mi zalíbila Opavice a Ploučnice. Ale uvidíme, co bude v létě.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nebylas u pramene Černé Elstry?

Mnoho let šlo u nás navštívit pramen Mandavy, ale pak se majitel pozemku naštval:
        https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/zniceny...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Byla. Správná připomínka :) Černou Elstru mám vlastně skoro celou, ale bylo to ve dvou cestách a neviděla jsem soutok, i když jsem byla hodně blízko. Toto je Elstra z posledního mostu před soutokem ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Koukám, že ona je vlastně pořád skoro stejně široká.
            Tohle je v Ruhlandu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Heldám partačku na kolo nebo lyže a možná i víc...

05.12.2019
Hledám parťačku na kolo nebo lyže a možná časem i víc....ideální věk 30 - 40. Praha a okolí směrem na jih :-) je…

Hledám: Na kole s dětmi

02.12.2019
Ahoj, máme dva skvělé kluky /8 a 10let/ a rádi jezdíme na kole. Kluci by uvítaly nějaké parťáky či parťačky na…

Hledám: Nezadaného muže na kolo

28.11.2019
Tuhle neděli 1.12. na kolo. Ideálně s nezadaným mužem od 173cm výš, přiměřeného věku. Praha a okolí. Radka 42 let,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

202 cyklistů (9 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019