reklama

Pumpa s tlakoměrem

Zdravím,
nenarazili jste někde na pěknou pumpu s tlakoměrem? Velkou na doma.
Nejlépe výprodej. V OBI mají jednu za 450 Kč, ale nemají tam kola aby si to člověk vyzkoušel. Nedávno se mi jedna malá pumpa rozpadla po několikátém použití. Šidí se dneska všechno...
A některé koncovky špatně drží na ventilku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.10.2018
Autor: NejedeMiTo
  • Re: Pumpa s tlakoměrem

         

    Narazil, na Karlově náměstí asi před 18-20 roky a mám ji dodnes, tuším že se to jmenovalo Bikeexpert, v Obi bych si na kolo nikdy nic nekoupil... Bikeexperti už tam nejsou ale pořádná cuklopumpa z cykloobchodu je lepší řešení než co nabízí experti "navšechno" :)
    Je to to konkrétně JoeBlow PX od Toppeak a tuším, že tenkrát nestála víc než dneska ta v OBI :)

    Ten konkrétní typ už po těch letech nikde nevidím, ale tohle by mělo zase dobrý :

    https://www.kupkolo.cz/pumpa-dilenska-topeak...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2018
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pumpa s tlakoměrem

         

    Co takhle kompresor z vyřazené ledničky?
    Místo termostatu dáš propojku a už to funguje a jen točíš mlýnek palcema. :-)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2018
    Autor: vysočina
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pumpa s tlakoměrem

           

      Měli jsme to doma kdysi, ale tlakoměr to nemělo. A vůbec to nebylo schopno dávat nějaký vysoký tlak - na dětská kola na ježdění po ulici to stačilo, ale jinak nic moc.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2018
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pumpa s tlakoměrem

             

        Mně 5 barů stačí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2018
        Autor: vysočina
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pumpa s tlakoměrem

               

          Tak nevím, jak kterej... z toho našeho by se teda pět barů nedostalo ani náhodou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2018
          Autor: Ifča
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pumpa s tlakoměrem

           

      Misto deseti stouchu dilenskou pumpou bude deset minut tocit mlynek. Plus skladovani, rozbalovani a baleni hnusneho, neforemneho a tezkeho bazneku. To se takt vyplati. Ja jsem docela kutil, ale tohle bylo nestesti uz kdyz to mezi lidma frcelo. Taky se to ke me dostalo, ale pouzil jsem asi dvakrat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Pumpa s tlakoměrem

             

        S tímto přístupem si znechutíš i steak, či svíčkovou! :-)))

        Mě to vyhovuje, mám ho doma i na chalupě, protože obvykle chystám 2 - 6 bicyklů.

        Jinak: nechceš - nerealizuj, ale nepomlouvej!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2018
        Autor: vysočina
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Pumpa s tlakoměrem

               

          Nepomlouvam, konstatuju ze zkusenosti. Tohle neni steak, ani svickova, tohle je lansmit i s plechovkou ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2018
          Autor: ronda
          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Pumpa s tlakoměrem

               

          Dotaz byl na pumpu s tlakomerem.....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2018
          Autor: mildakh
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pumpa s tlakoměrem

         

    Počkej, až zase bude akce v Lídlu.
    Velkou pumpu tam mívají.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Pumpa s tlakoměrem

         

    Já mám pumpu značky Giyo High Pressure Floor Pump.
    Žádný další technický údaj jsem na pumpě neobjevil. Obal od ní už nemám.
    Vnější průměr trubky válce je 31 mm, délka válce 500 mm.
    Manometr do 11 bar (160 psi). Stupnice je odstupňována dílky po 0,5 bar anebo 5 psi.
    Koncovka dvojitá univerzální na moto i na galusky.

    Koupil jsem ji kdysi asi tak před 7 roky v jednom cykloservisu.

    Foukám s ní do 8 bar ale v pohodě by foukala víc. Myslím že těch 11 bar, které jsou na stupnici by nebyl problém. Kolik stála si už nepamatuji, tak nevím. Myslím něco kolem 600 Kč, tenkrát.

    Dofukuji s ní též auto na 2,5 bar. Půl bar třeba 50 zdvihů pumpy, beru to jak určitý tělocvik. Když jedu do přírody a mám tam čas, tak zkontroluji a dofouknu všechna kola na autě.

    Jednou jsem měnil hadičku, nedržela tlak a špatně se mi měřilo. Kdybych kupoval pumpu, zase bych koupil něco takového. Že by byla z OBI bych se nebál, protože na takové pumpě vlastně není co zkazit, co by nešlo opravit. Občas promažu píst aby dobře těsnilo kožené těsnění a to je všechno. Všechny součástky a to včetně tlakoměru lze dokoupit jako náhradní díl, kromě té hadičky jsem jinak žádný náhradní díl nepotřeboval. Tato pumpa je dostupná v internetovém prodeji dosud.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pumpa s tlakoměrem

           

      Ještě něco. Kupoval jsem ji na huštění jízdního kola. Kdybych kupoval pumpu na auta, tak bych koupil takovou pumpu o trochu větší. Tam se fouká do 3 bar a tak pumpou na jízdní kola nafoukáte ale musíte udělat více zdvihů. Mně to nevadí ale někomu by to mohlo vadit.
      Na jízdní kolo ale by pumpa měla být schopna foukat aspoň těch 10 bar. Závodníci říkají, že se na závody fouká až 16 bar ale to je asi extrém.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2018
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pumpa s tlakoměrem

             

        V Kelly jsem koupil nožní, dvoupístovou pumpu, u níž rychle odešla hadička a koncovka z tenkého plíšku. Dokoupil jsem hadičku i s přepínacím ventilem a hustím v pohodě bez shýbání. Použít lze i na auto a moto. Jo a manometr má, třebaže ukazuje spíše orientačně, raději vždy přeměřím tlakoměrem Schwalbe digi.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.10.2018
        Autor: Benshot
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pumpa s tlakoměrem

         

    Mám dvě, velkou jsem koupil asi před 10 lety, v cykloobchodě jako dílenskou, jak se jmenuje nevím, funguje na galusky i na autoventilky (jsem si nedal pozor při koupi nového kola, tak mám teď dvoje ventilky).
    Na jaře jsem koupil malou Beto (mohla by být i menší), je otočná skládací, zatím funguje, jen mám pocit že při pumpování v terénu manometr někde ulomím. Na trekový kolo stačí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.10.2018
    Autor: Martin111
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024