reklama

přímočaré šlapání

Ahoj!
Můžete mi někdo poradit? Mám pocit,že na lehokole se nedá šlapat "nakulato" jako na klasickém kole. Proto bych chtěl na novém kole šlapat jen tam a zpátky. Možná se mýlím, mám najeto v ležáku asi 500. Na NETU použil tvůrce BZUKu kývavé šlapání, ale já bych chtěl zkusit přímočaré pomocí kuličkových drah. Viděl jsem je před pár lety v Brně, ale chtěli za to nekřesťanské peníze. Máte s tím někdo zkušenosti?

[ Zpět ]
Datum: 28.05.2006
Autor: drak
  • Re: přímočaré šlapání

         

    Možná že s holými pedály to fakt nejde, ale to ani na klasice. S SPDčky šlapu podle mě úplně do kulata, tahám pedál po kružnici. Ale možná to nejde každýmu a každopádně to chce zvyk a cvik.
    Pokud hodláš konstruovat nějaký lineár, mohlo by tě inspirovat tohle: http://www.rowingbike.com/main.php. Jsou to sice veslaři, ale ten mechainsmus pedálů mají hodně vymakaný. Na Cyclevision jsem je viděl jezdit až překvapivě rychle, někteří předjížděli některé lehocyklisty, takže to je výkonově srovnatelné.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přímočaré šlapání

         

    Také by mne zajímalo jestli se tím někdo zabýval teoreticky. Mne osobně (od oka) připadá vratný pohyb méně efektivní než rotační, jsou tam složitější převody... BZUK jsem viděl na videu z Brodu a připadalo mi, že ty páky mají navíc dost krátký chod.
    Každopádně bez klipsen nebo SPD to není ono, to jsem si potvrdil když se mi povedlo onehdá klipsnu ulomit.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přímočaré šlapání

         

    Nevím přesně, co máš na mysli, ale jestli to, co já, tak nemáš pravdu. Pro mě není problém na ležáku šlapat pouze jednou nohou (druhou mám volně položenou na rámové trubce). Cestou do Holandska jsem tak nedávno ujel asi 15 km (na pravé noze mě bolela achilovka), což mělo za následek, že mě dalších asi 600 km nesnesitelně bolelo levé koleno (jednou nohou jsem šlapal skoro stejným výkonem jako dvěma, takže to byl pro koleno dost záhul).

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přímočaré šlapání

           

      Vždyť píšu, že se možná mýlím. Začal jsem pořádně jezdit na kole dost pozdě - je možné, že jsem se to už ani pořádně nenaučil a na ležáku se to o to víc ukáže. Třeba až budu mít vleže najeto co Ty, změním názor. Jinak koukám, že sis cestou dost "užil". Kdysi se mi v kopci ve Stříbrné Skalici rozlomilo oko kliky a dojet jen ten "kousek" na kraj Prahy na jednu nohu, bylo hodně nepříjemné.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2006
      Autor: drak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přímočaré šlapání

             

        myslím, že vleže se jednou nohou šlape líp (pokud to není do nějakýho extrémního kopce, pokud je dostatek lehkých převodů).

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přímočaré šlapání

               

          myslím jako líp než vestoje, dvěma se samozřejmě šlape líp vždycky:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2006
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024