reklama

jake pedaly a tretry?

cauky lidicky,prosim Vas,potrebuji Vasi dobrou radu. Uz delsi dobu si chci koupit naslapne pedaly a k tomu nejake tretry,ale vubec netusim jake. Preferuju jizdu na silnici. Do noveho vybaveni bych chtel investovat neco okolo 2-3tis. Prosim, poradte mi nejaky typ pedalu a treter,kt. by mi vyhovovaly. Diky moc....mejte se krasne...

[ Zpět ]
Datum: 28.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Opl22 ([email protected]))
  • Re: jake pedaly a tretry?

         

    a jaké máš kolo? Silniční, horské? Píšeš, že na silnici....

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jake pedaly a tretry?

         

    já sem si koupil shimano M520 protože mi je tady každý radil jako nejlepší cena/výkon a že sou bezúdržbový... POTVRZUJU... nemůžu sice srovnávat s jinými, ale nedokážu si představit lepší...
    No a s tretrama už je výběr hooodně individuální, takže hledej zkoušej a uvidíš že si sám vybereě bez pomoci...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2006
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jake pedaly a tretry?

         

    No ja mam taky 520 shimana a doporucili mi je taky v pomeru cena-vykon ,nehlede na to ,ze uz tu bylo mnoho pozitivnich ohlasu na ne na tomto serveru,tak jsem sel do nich ,jsou ale na mtb a krossy,s tretrama jsem si tady taky udelal predstavu a potom uz jsem jen zkousel,ktere budou sedet nejlepe,to je ta podstatna vec ,nebudu kupovat neco ,ikdyz jsou na to dobre ohlasy, kdyz se v tom necitim dobre,jsou to proste boty a ty musi sedet,dulezite je si asi urcit cenovy strop a pak jen zkouset,ja jsem mel to stesti ,ze jsem sel po tretrach lake a ony mi fakt sedi,nebyli sice uplne levne cca2400,ale proste jsem se v nich citil nejlepe, no ale na silnici to asi bude jine,mam krossa

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (musos ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jake pedaly a tretry?

         

    Jezdil jsem pedály Shimano a Ritchey, ale pak jsem vyzkoušel Crank Brothers a od té doby nekupuji nic jiného. Mám je na fullovi, na HT zimákovi a vozím je i na silničce. Jsou absolutně bez údržby, skvěle se našlapávají a vycvakávají, nemusí (a nedají) se nijak seřizovat. Vydrží celoroční provoz i ve velké zimě a v blátě, vůbec se nezanášejí. Nejsou sice úplně nejlevnější (poslední jsem koupil za cca 2500 Kč) ale vyplatí se.
    Treter jsem vyzkoušel už taky hezkou řádku. Důležité je, aby bota dobře seděla a aby podrážka byla dostatečně tuhá. Tretry se dvěma pásky na suchý zip nedrží tak dobře, jak tretry se třemi pásky - jsou ale levnější. Do bot bych investoval trochu víc peněz - určitě je budeš vozit víc let a jezdit tak dlouho se špatnou botou se asi nedá. Teď mám tretry Specialized, ale výborné byly i North Wave. Velice špatné byly tretry Diamant (nevím, jestli se ještě vyrábí???).

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jake pedaly a tretry?

           

      Většina mě kamenovala, že jsem koupil jednostranné nášlapy a kožené tretry od Lidla. Nemohu si stěžovat, naopk velmi pochvaluji. Obojí je komatibilní se Shimano, kožené boty stáli jen 777 kč, nášlapy myslím 350 či tak nějak. Nášlapy mají stále ale boty jen v černém vybavení, ty nejsou tak stabilní, jako kožené béžové. Jsi-li začátečník a chceš vyzkoušet, velmi doporučuji

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kaja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jake pedaly a tretry?

           

      Stejná zkušenost se značkou DIAMANT-leží ve skříni a půjdou asi do popelnice.Stále se vyrábí-pod značkou DMT.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jake pedaly a tretry?

         

    protože pořád nevím, co máš za kolo, tak obecně: MTB, kroska, etc... nějaký SPD nebo Time, možností tady bylo napsáno dost. Pokud jezdíš na silničním KOLE, tak doporučím se klasickým SPD obloukem se vyhnout a šáhnout po systému Look/Kerio, popřípadě silniční verzi SPD-SL nebo Time

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jake pedaly a tretry?

         

    Zdravím

    Měl bych taky dotaz ohledně bot a pedálů.
    Koupil sem si na bajka pedály Shimano M520.
    Teď řešim tretry. Je mi jasný, že je hlavní jak sedí ale jen pro porovnání. Uvažuju o botech Shimano SH-M072 nebo o Specialized Taho. Oboje jsou v cenový hladine 2000-2500kč ale nevim jestli jsou lepší boty Shimano nebo Specialized.
    Předem díky za pomoc při rozhodování:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kid)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jake pedaly a tretry?

           

      SH 520 jsou dobrý. Co se týče bot mám Shimána a velká spokojenost. Spešly jsou taky dobrý. Bude záležet v čem se budeš cíti líp.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jenda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jake pedaly a tretry?

           

      uz druhy rok mam spec. taho a naprosta spokojenost. Vec co se mi na nich zamlouva je ta, ze maji tkanicky. Boda perfektne drzi a pasek na suchac je jen k zakryti zavazanych tkanicek. Ale rozhodne plati to, aby ti ta bota sedela dobre na noze. To co sedi me, nemusi sedet tobe

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2006
      Autor: pb
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jake pedaly a tretry?

             

        No taky sem přemejšlel, že těma tkaničkama si nohu stáhneš všude jak chceš (ty Shimana mají jen dvě přesky na sucháč )
        Kámoš mi ale říkal abych si dal pozor na měkkou podrážku u "turistickejch" bot, že to pak (při delší jízdě) tlačí v místě kde sou kufry. S tim problém nemáš?
        Jinak sem si je už i zkoušel a v poho.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kid)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jake pedaly a tretry?

               

          kide, můžeš to trochu objasnit? Šlapeš s turistickou botou na obojstranných nášlapech? Jaký to má smysl?

          [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (šroub)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jake pedaly a tretry?

                 

            Asi sem se blbě vyjádřil.
            Myslim "turistický" boty ve smyslu, že to sou samozřejmě cyklo boty pro nášlapný pedály ale jsou vzhledově a trochu podrážkou přizpůsobený i pro chůzi. Aby se v nich dalo i trochu chodit (třeba po památkách a tak)

            Zatim bohužel šlapu na normálních šlapkách s normálníma botama. Čekám až budou money a pak k těm pedálům (M520) dokoupim i nějaký ty boty:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Kid)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jake pedaly a tretry?

               

          Kdyz jsem je kupoval, tak mi bylo receno ze je to dobrej kompromis mezi botama ciste na naslapy a botama na chuzi. Ale chozeni neni uplne idealni. Kufry klouzou po kamenech a cela podrazka je dost neohebna (mozna min nez u jinych, ale i tak je hodne tvrda). Na jezdeni jsou supr. Nemam jim co vytknout.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2006
          Autor: pb
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jake pedaly a tretry?

                 

            Dík moc za poznatky
            To sem právě chtěl vědět, jak sou na tom v provozu:-)
            Už sem si je zkoušel a padly mě dost dobře.
            A nejsou až tak drahý. Maj je za 2290kč.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Kid)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: jake pedaly a tretry?

                   

              Já chtěl původně také kompromis. Ve finále jsem si vybíral meze Specialized Taho a Sport. Zvítězlly ty Sport a dnes jsem tomu rád. Nášlapy mám M-540 osd Shimana. Dohramady mě to stálo asi 3400,-Kč.
              Mám za sebou pár jízd 70-100 km a mohu říci, že botky jsou výborné. Noha v nich nijak nekřečuje (se starýma turistickýma botkama mě bolala chodidla a měl jsem křeče pod prsty už někdy od 40-50 km. Na velké chození tyto botky moc nejsou, ale myslím, že když bych plánoval nějaké chození po hradech, hodil bych si do batůžku nebo dozadu na nosič nějaké sandále a bude vyřešeno.
              Na jízdu na kole jsou skvělé.
              :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 01.06.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

410 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024