reklama

Jaké barvy skel? II.

Ahoj,

navážu na: https://www.nakole.cz/diskuse/17002-jake-barvy...
, kam už se teda přispívat nedá...

Řešim trošku dilema. Dneska jsem byl u očního, nechal si napsat nová skla. Tentokrát už zase skleněná, protože plastová za 4 roky vypadají jak hodně hustá osnova na pidi piškvorky. Proti světlu je to prostě mlhavé.
Takže nechal jsem si udělat nové brýle + skleněná samozabarvovací skla.

A teď mám dilema, co s těmi starými obroučkami? Jsou ještě v použitelném stavu, takže by další plastová "skla" snesly. Samozatmavovací už "mám". Takže co do těchto?

Na jednu stranu by se hodilo mít je jako náhradní do práce, takže ideál čiré nebo samozabarvovací. Na druhou stranu by na ježdění za šera nemusely být špatné třeba ty žluté nebo oranžové. Nebo nezabarvovací tmavé (ale to by zas byl průsr, kdybych ty normální rozbil a měl řídit večer)

Co s tím? :-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.09.2018
Autor: Bruca
  • Re: Jaké barvy skel? II.

         

    Pošli je do Afriky, tuším že je na to sbírka :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2018
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké barvy skel? II.

         

    Na kolo jsou asi nejlepší brejle "na kolo" a kvalitní samozabarvovačky, ale to je investice dost velká.

    Náhradní brejle se ale vždycky hoděj, dal bych do nich nejlevnější něco, přes co vidíš, atahal to s sebou.

    Podle Murphyho zákona totiž přijdeš o brejle spíš, když s sebou nemáš žádné náhradní.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2018
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké barvy skel? II.

           

      Klasické obruby s většími skly udělají stejnou službu. Sportovní brýle s dioptrickými skly (i ten tvůj RudyProject) jdou udělat jen do určitého stupně komplikovanosti korekce. Pak se do toho vkládají ty dioptrické zorníky a rázem máš na obličeji dvoje brejle a dvojí starost.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.09.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké barvy skel? II.

             

        já mám jen -2 dioptrie s cylindrem, přesně bych to mohl někde najít, takže by problém být neměl

        nové brýle se skleněnými samozabarvovacími skly jsem dneska platil a vyšly mě na 2500 sakum prdum :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.09.2018
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké barvy skel? II.

             

        Moc se v tom nevyznám, mám 3,5 a cylindry a pak ty cyklo vypadají jako podstavce od pulitru.

        Výhoda je jinde.
        Především pohodlí. Ty obroučky jsou z poddajného plastu, stejně tak ten nánosník, naohejbáš jak potřebuješ. Nemlží se, dá se nahoře udělat takový průduch.

        Po ak jsou zaoblené podle xichtu, chrání i trochu z boku, nefouká pod ně.

        A pak jsou téměř nezničitelné, otestováno mnohokrát.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.09.2018
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké barvy skel? II.

               

          RP.... Trvanlivost, flexibilitu a pohodlí mohu potvrdit, mám je skutečně dlouho a pořád slouží, jen dioptr skla ve skřipci jsou už třetí. I pouzdro je vymakané, drží, a samozabarvování funguje skvěle.

          A to že mám dvoje brejle mě vůbec nevadí, když je tma tak prostě sundám přední skla a mám k dispozici "noční vidění"....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.09.2018
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké barvy skel? II.

           

      nechat staré jen jako náhradní by šlo samozřejmě taky, nechal jsem si jen na pravém oku přidat čtvrtku dioptrie, jinak mi všechno zůstalo stejné.
      taky jedna z možností, asi ta nejlevnější :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.09.2018
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké barvy skel? II.

         

    Univerzální jsou ta čirá. Samozabarvovací se ti po nějaké době stárnutí už neodbarví. Za šera potřebuješ nachytat co nejvíce světla a tak jakýkoliv filtr to světlo naopak žere. Žlutooranžový fitr se používá hlavně do mlhy, potlačuje to rozptýlenou modrou a na tutožlutozelenou je oko nejcitlivější.
    Skleněná skla jsou nejodolnější proti pošrábání. Když je ovšem drtíš na obličeji při pádu, tak je to loterie. Já jsem jí už vyřešil tím, že skleněná skla se pro mne už skoro nedělají. Mám po problému s volbou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké barvy skel? II.

           

      vítej v klubu :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.09.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké barvy skel? II.

           

      za posledních pár let jsem neměl problém s tím, že by zůstaly zabarvené. ale je fakt, že pro nové brýle chodím tak po 4 letech. ne že by se mi tolik měnily dioptrie, ale spíš bývají ta skla solidně doškrábaná :-)

      vdova doma má nějaké brýle na kolo s výměnnými skly, tak si zkusím ty oranžové nasadit, co to večer udělá :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.09.2018
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké barvy skel? II.

             

        Jo, a můžeš si i vybrat odstín do kterého se budou zabarvovat.

        Při vstupu do místnosti reagují okamžitě, stejně jako na slunci.


        Trochu tu ne ten pokrok vidět od fob Heliovaruco vyráběli za Husáka

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.09.2018
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké barvy skel? II.

         

    Taky jsem celoživotní brejloun.. vystřídal jsem kde co a skončil u klasických lenonek (kulatý kovový brejle), jsou lehký. Skla ze skla a tvrzený, čirý.
    brejle třeba tady.... http://www.optikaradlicka.cz/cs/shop/1311-z-ok...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké barvy skel? II.

         

    Nejlevnější čirá. Za tmy je oceníš a na vše ostatní máš samozabarvovací.
    Nebo je nech v krabičce jako náhradní tak, jak jsou teď, stejně je nebudeš nosit, tak do nich nesyp prachy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2018
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka se silami jako já..alespoň bude sranda

Hledám: Parťáka se silami jako já..alespoň bude sranda
včera
Jezdila jsem často a velmi..nejprve jednodeňáky a pak vikendy. Pokud počasí nabídne, ráda bych přijala cyklokolegu…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024