reklama

Cyklocomputer FORCE 10

Zakoupil jsem dva Cyklocomputery FORCE 10 (černý, 10 funkcí) po 349,- Kč.
Líbil se mi z důvodu velkých číslic a vzhledem. Postuně jsem zjistil, že vymazání předcházejících dat se provede, ale měří špatně. Lépe řečeno počítání najetých KM. Není tam tlačítko pro vymazání, ale reset údajů. Tím se smažou všechny hodnoty jen celkový počet Km tam zůstane a nastavení obvodu kola. Pokud jej resetuji při zobrazení denní ujeté vzdálenosti tak špatně měří max. rychlost (vychází to cca 2x vyšší) pokud jej resetuji na max. rychlosti, zobrazuje ujetou denní 2x tolik. Posledně nesouhlasil ani celkový počet ujetých Km, byl přičten taky 2x.
Máte někdo podobné zkušenosti? Nebo jsou oba kusy na reklamaci?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.09.2018
Autor: akruh
  • Re: Cyklocomputer FORCE 10

         

    Dělají to oba? U většiny kompů není tlačítko na mazání údajů, ale reset- tím se naměřené údaje vymažou(nebo přenesou do paměti), jen denní vzálenost se přičte k celkové, jinak by se nic jiného dít nemělo. O podobné "závadě" slyším poprvé- pokud by to bylo u jednoho kusu- je to na reklamaci, ale žeby u obou? :-O
    To bude něco s nastavením- chybná serie by byl zázrak....;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklocomputer FORCE 10

         

    Kdyz vidim dva tachometry, nedals do kola dva magnety ? To by vysvetlovalo tu dvojnasobnou rychlost :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cyklocomputer FORCE 10

           

      Nedal jsem tam dva magnety, jeden ovládá dva snímače.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2018
      Autor: akruh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklocomputer FORCE 10

         

    Force neznám, ale jiné zařízení mi také zdvojovalo údaj o ujeté vzdálenosti - stačilo oddálit snímač od magnetu - pravděpodobně silné zákmity vybuzovaly podruhé čítač.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2018
    Autor: vysočina
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklocomputer FORCE 10

           

      To buzení je zajmavá myšlenka, zkusím posunout.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2018
      Autor: akruh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklocomputer FORCE 10

         

    Kompjútr za 350 Kč se nereklamuje, ten se vyhazuje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklocomputer FORCE 10

           

      Prodejce se zachoval fér, mám mu je poslat zpět. Vrátí peníze.
      ALE jaké počítadla koupit??

      Nároky na výběr: drátový, odjímatelný, i do deště, velká čísla.
      Jednoduchá obsluha stačí měření Km, denní, celková a rychlost.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2018
      Autor: akruh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklocomputer FORCE 10

             

        Sigma BC 16.12
        Splňuje tvoje požadavky a funguje velmi dobře a spolehlivě, mám odzkoušeno.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.09.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklocomputer FORCE 10

               

          Ona stačí Sigma i levnější. Ale zase čím víc údajů na cyklopočítači, tím víc cyklista. :-)
          Osobně vozím 14.16 s výškoměrem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklocomputer FORCE 10

                 

            Nejdůležitější je parametr o spotřebě na 1km tvého auta, aby tachometr mohl přepočítávat najeté km na úsporu benzínu. Ještě lepší by to bylo, kdyby to rovnou přepočetl na ušetřené kg CO2 v atmosféře. To by byl teprve eviromentální tachometr :D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.09.2018
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklocomputer FORCE 10

                 

            Tento je dost zajmavý, hlavně ten profil tratě, NFC na telefonu mám a cena není drastická.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.09.2018
            Autor: akruh
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklocomputer FORCE 10

             

        Osobně jsem vyzkoušela různé tacháče - drahé, levné, drátové, bezdrátové...
        Nakonec kupuji obyčejné tacháče v LIDLu - dává údaje, které potřebuji (vzdálenost celková + denní, čas, průměrka, apod.), poměr cena/výkon v pohodě a když se pokazí, tak mi nerve srdce, že ho musím vyhodit.
        Překvapivě ale drží docela dobře a fungují i v zimě (jezdím cca do -5° C), což u těch dražší bývalo problematické.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka na vyjížďky

05.05.2024
Jezdila jsem často a aktivně. Změna bydliště, přátel a možností vše zhatilo. Ráda bych aktivního parťáka, který by…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

226 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024