reklama

Pláště 22" - kde sehnat? :-)

Asi se nějak blbě koukám po e - shopech, ale nějak nemůžu najít pláště velikosti 22", všade mají 20" a pak až 24".
Prosím, hoďte mi sem nějaký odkaz, kde to lze najít, díky :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.09.2018
Autor: Airline
  • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

         

    http://www.vseprokolo.cz/plast-rubena-v81...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2018
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

           

      To jsem blbě přehledl :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2018
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

         

    https://hollandbikeshop.com/cs-cz/plaste-a-duse...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2018
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

         

    ....ještě by bylo dobré vědět, jaký druh pláště sháníš, na jaké kolo, ne jen velikost obvodu kola....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2018
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

           

      No on Bobbob přepokládal, že zde všichni vědí, že na elektrizovaný invalidní vozík.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

             

        Akorát že otázka není od Bobboba...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.09.2018
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

               

          Hm, máš pravdu. Spojil jsem si to s tématem těmi špicemi, jak Bobbob přeplétá kola.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.09.2018
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

         

    Takže na vysvětlenou: přítel si chce koupit skládačku, osciloval mezi Ternem Linkem C 8 (kola 20") a Linkem Verge D 8 (22"). Kdysi jsem se o tuhle značku skládaček zajímal a pamatuji, že byl problém s plášti 22". Takže jsem pokoukal po e - shopech a nic. Zavolal jsem do Azubu (který mimochodem tyhle Terny mají rovněž v nabídce) a tam mi na rovinu řekli, že pláště 22" problémové jsou, a to nejen u nás, ale hlavně v cizině, zatímco pláště 20" se dají koupit v širokém sortimentu. Náhradní pláště 22" nemají ani přímo v Azubu. No a protože můj kamarád chce tohle kolečko vozit autobusem hlavně do zahraničí, tak kdyby tam třeba říznul plášť, bude nahraný.
    Zřejmě asi půjde po tom Linku C 8.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2018
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

           

      Pláště 22" jsem sháněl letos na svůj Tern Verge P10 a musím trochu polemizovat. Značku Schwalbe, která je na Ternech, jsem našel na několika e-shopech a pologalusku Durano také velikost 22" sehnal zcela bez problémů a ještě ze vynikající cenu. Rád zašlu linky na prodejce. Proto jsem se ptal i na kolo. Tak trochu jsem předpokládal, že se bude jednat o skládačku. Ale co má vlastně tenhle Tern za rozměr pláště???

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2018
      Autor: Martis
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

             

        O těch schwalbech vím, ale nikde není záruka, že se (v případě nutnosti narychlo do druhého dne) seženou, cenu jsem viděl pouze v eurech a není zrovna malá. Krom nich ten rozměr v současné době vyrábí pouze náš Barum (Mitas), tam je cena nízká, ale kde chceš v zahraničí shánět barumku, že jo...
        Prostě na tomhle kolečku, byť vypadá velmi dobře, se holt soudruhům něco nepovedlo :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2018
        Autor: Airline
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

               

          Myslím, že to s těmi plášti zbytečně dramatizujete. Já si koupim kolo a obvykle hned si k němu koupím sadu náhradních pláští a duší a nikdy jsem s tím neměl následně problém. Takže asi tak to doporučuji provést i ostatním. Spoléhat se na dálkové trase na to, že když plášt´ prorazím, budu ho někde najednou shánět, je problém a risk i u dostupných pláštů. Prostě náhradní plášt a duši koupit a vozit s sebou.

          Mimochodem to 22" Durano neměl prodejce standardně v e-shopu, ale po mém dotazu jej obratem opatřil a do několika dnů i zaslal. Samozřejmě 20" je jistější,ale na 22" pláštích i když to obvodově zrovna moc nevypadá, kolo daleko více uhání a jede. Já mam na tom Ternu pologalusku a nosič vpředu a vzadu a jede to v pohodě i s nákladem. Samozřejmě na bikové sjezdy to není, tenký plášt´, ale na delší cestování po silnici i s nákladem zde není problém.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.09.2018
          Autor: Martis
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

           

      Tak přesně tenhle problém jsem řešila od loňska. Dokonce jsem se letos kvůli tomu vypravila do Prahy na For Bikes, abych si tam obě velikosti kol vyzkoušela. Odjela jsem tam odtud nadšená z jízdy na Tern Verge D9 (22").
      Takže domů jsem jela děsně natěšená a začala zjišťovat co a jak podle mých potřeb a hlavně kolik si budu muset ještě připlatit. Protože na výstavě mi bylo u stánku Azubu řečeno, že na moje požadavky jezdit na tomhle kole na těžko, to bude chtít pár úprav (vyměnit pláště, zadní+přední nosič, odpružené sedlo + ještě nějaké drobnosti).
      No a nakonec to vše ztroskotalo právě na pláštích, protože na mých cestách se nevyhýbám ani polňačkám i terénu a na spaní zásadně zahučím někam do lesa. Tím pádem jsem chtěla pláště 22x2.00 nebo 22x2.15, ale ty se zkrátka nedělají.
      Rozhodla jsem se teda pro Link DD24. Bohužel po telefonátu do Azubu mi bylo řečeno, že ani ty se už nedělají a tak jsem skončila u Tern Link D8 s 20x2.00 plášti. Myslela jsem si, že asi nebudou stačit převody a kupodivu na moje pohodové jízdy stačí. Ještě než jsem kolo dovezla domů, tak jsem si říkala, že zkrátka nebudu jezdit tolik km jako na trekovém kole, ale dám jen kolem 50km za den (když jsou tam ty menší kola). No a už jsem sama sebe překvapila. Po natrasování projeté cesty do Bikemap (ještě jsem si nekoupila tachometr) to hodilo 103km na těžko za den a navíc na pohodu i s tří hodinovou kochačkou okolo Moritzburgu.
      A to prosím nejsem ranní ptáče, takže většinou vyjíždím až mezi 10-11h (to se zkrátka musím ráno po probuzení pokochat výhledem ze stanu, pak ještě krásně zarochňaná ve spacáku si udělat ranní kávičku se snídaní a teprve potom se tedy milostivě začínám balit, někdy tato procedura zabere i víc jak dvě hodiny) no zkrátka pohoda. ;-D
      Kolo je skladné, krásně ho dostanu do výtahu v paneláku, manipulace s naloženým je i ve vlaku pro mne snažší než s velkým kolem a na noc je schované ve stanu a tak nemusím brát plachtu na zakrytí. Takže zatím s velikostí 20" spokojenost.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2018
      Autor: BuLenka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

             

        Díky za informaci, potěšila mě, dám mu to dneska večer přečíst :-)
        V jeho případě to nebude určené k jízdám natěžko, ale k "poznávacím" jízdám v zahraničí, důvodem koupi je ta skladnost a možnost přepravy autobusem, když mu odmítají brát velké kolo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2018
        Autor: Airline
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště 22" - kde sehnat? :-)

               

          Oproti velkému kolu je ta skladnost výrazná.
          Dokupovala jsem ještě zadní nosič Tern Cargo Rack (20"/24") - je trochu jinak postavený, než ten základní: liší se v tom, že je posazen více dozadu a pokud se na něj zavěsí jakékoliv brašny, tak se patami do brašen nekope. Ve výtahu vlastně kolo stojí na zadním kole a nosiči (neskládám kolo). Do práce na nosiči vozím mojí první brašnu Sport Arsenal ART. 480 roztaženou i do boků s věcmi proti dešti, obědem, menším batohem a domů tam narvu i nějaký nákup.
          No a pak jsem si pořídila místo předního nosiče od Ternu - "Rychloupínací blok na brašny Brompton" je geniálně vymyšlený, kvůli ovládání předního kola a ze všech předních držáků brašen unese největší váhu. Musela jsem si ho ovšem trochu přizpůsobit a hlavně jsem si podle videí na youtube brašnu Brompton T-bag ušila. Mám skládačku chvilku a zatím jsem nadšená, uvidím , jak to bude do budoucna, mám s ní velký plány... právě kvůli cestování a s tím spojenou přepravou vlaky, autobusy a dokonce dumám i o přepravě letecky... s věcmi na těžko, ale to musím ještě doladit... ;-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2018
          Autor: BuLenka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka na vyjížďky

05.05.2024
Jezdila jsem často a aktivně. Změna bydliště, přátel a možností vše zhatilo. Ráda bych aktivního parťáka, který by…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024