reklama

Hustilka "BETO"

Nedávno mi z kapsičky u kola ukradli moji dvacet let starou spolehlivou pumpičku. Donutilo mě to koupit si novou. Protože na svých kolech vozím duše nejrůznějších typů se třemi různými druhy ventilku, dal jsem přednost "univerzální" pumpičce "BETO" se dvěma otvory na ventilek. Prodavač tvrdil, že širší otvor je na autoventilky, užším prý mohu nafouknout galuskové ventilky i veloventilky s výměnnou gumičkou.

Autoventilky i galuskové ventilky s tím nafouknout dokážu. Ale veloventilek ani náhodou. A je přitom jedno, v jaké poloze je páčka aretace. Buď vzduch uniká kolem nebo pumpička vůbec nejde stlačit a pruží, jako by vzduch neměl kam unikat. Tentýž ventilek klasickou pumpičkou profouknu bez problémů. Jsem jen nešikovnej, nebo se u těchto pumpiček už s údajně zastaralými veloventilky už nepočítá?

[ Zpět ]
Datum: 07.09.2018
Autor: Vlastička
 • Re: Hustilka "BETO"

       

  Sjednoť duše na jeden typ ventilku a budeš mít po starostech a nafoukáš. Míst na kolech různé duše je docela vopruz a starosti navíc.

  [ Zpět ]
  Datum: 07.09.2018
  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hustilka "BETO"

        

   To je sice vynikající nápad, ale proč mám vyhazovat nějakých patnáct ještě (samozřejmě relativně) použitelných duší? Koupit nové s veloventilkem stejně už není vůbec snadné, takže to "trh" (ve skutečnosti diktatura nabídky) vyřeší po svém.

   Jde mi o to, jestli nedělám něco blbě s tou pumpičkou. Případně jestli tu někdo neví, která pumpička by spolehlivě fungovala (i) na veloventilky.

   [ Zpět ]
   Datum: 07.09.2018
   Autor: Vlastička
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
   • Re: Hustilka "BETO"

         

    Na každém kole máš jinou duši a píšeš o 15? Tak si snad vybereš ten ventilek, kterých máš nejvíc a pak jich určitě nebude 15.
    Blbě asi nic neděláš, jenom se ti v té univerzál pumpičce neuzavře druhý výstup a neotevře ten správný, takže foukáš do zavřeného. Tohle se mi občas taky stane na dílenské pumpě, pak mi stačí sundat šlauf z ventilku a naprázdno párkrát prudce stačit pumpu, nasadit na ventilek a zprudka stlačit. Když to nepřeklopí, tak znovu sundat a takhle párkrát zopakovat a na podruhý už to jde jak má. Když se chvíli používá jen jeden výstup, tak druhý se zalepí a zasekne a tak mu chvíli trvá než povolí.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hustilka "BETO"

          

     Jojo, díky. Když jsem pumpičku kupoval, říkali mi něco o nějaké kuličce, která se tam vevnitř převaluje a střídavě uzavírá jeden nebo druhý výstup. Možná jde tedy o to, že nasazení na (asi příliš krátký) veloventilek nedodá (na rozdíl od delšího galuskového ventilku) té kuličce impuls k uzavření sousedního výstupu... I když v takovém případě by zase unikal vzduch sousedním výstupem. Tak nevím.

     Těch duší s veloventilkem mám skutečně zhruba patnáct, duší s jinými typy ventilků asi šest. Sám jsem si dovolil ten luxus pořídit si druhé, záložní kolo (Apache), na dalším taky jezdí manželka a nějaká kola mám na chalupě, takže ten počet duší mi nepřipadá až tak přehnaný.

     [ Zpět ]
     Datum: 08.09.2018
     Autor: Vlastička
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
   • Re: Hustilka "BETO"

         

    Medvěde, medvěde, takhle blbou výmluvu si vymyslet...
    Ale na jednu stranu to chápu. Holt tě zase svrbí prsty na klábosnici a přitom sem mezi ty lůzry vůbec nechceš.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Hustilka "BETO"

          

     Do toho, co, kdy a proč sem píšu, je vám soudružko úplný hovno...

     [ Zpět ]
     Datum: 10.09.2018
     Autor: Vlastička
     Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
     • Re: Hustilka "BETO"

           

      Před a za "soudružko" ti chybí čárka...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2018
      Autor: radka
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Hustilka "BETO"

            

       Jejda Vlastičko, takový lingvista, který se tím dokonce živí a taková hrubka :D

       [ Zpět ]
       Datum: 10.09.2018
       Autor: Brahma
       Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
       • Re: Hustilka "BETO"

             

        Takováhle odporná duševně chorá individua a jejich nevyprovokované útoky a podobné výlevy si nezaslouží vůbec žádnou reakci, natož ještě navíc pravopisně dokonalou.

        Pročpak se nikdo nepozastavil nad její zcela zbytečnou agresí? Vám to připadá normální? Mně ne. Mně to připadá totálně úchylný. Vůbec se nedivím, že tohle fórum prakticky končí. Už sem díky jejím verbálním zvratkům prakticky nikdo nechodí. Jen za poslední čtyři roky klesla aktivita na tomto fóru na pouhou třetinu. Současný počet příspěvků je nejnižší za posledních dvanáct let. Prostě tu chcíp pes. Hádej proč...

        Jo, a nezapomeň zkontrolovat čárky...

        [ Zpět ]
        Datum: 11.09.2018
        Autor: Vlastička
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
        • Re: Hustilka "BETO"

              

         Se tolik nečerti, praskne ti cévka a bude z tebe kripl na vozíčku.
         1. Když je tohle fórum tak úpadkové, tak proč sem tedy stále lezeš?
         2. Když se živíš jazyky, tak bys je mohl používat dobře. To, že ti nestojíme za opětovné přečtení článku a opravu gramatiky je smutné. A tvoje útočná reakce po upozornění je směšná.

         [ Zpět ]
         Datum: 11.09.2018
         Autor: Brahma
         Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
         • Re: Hustilka "BETO"

               

          To nemusíš mít strach. Tu rozesíračku každé diskuse mám na háku. Je pro mě míň než hovno u cesty. Já se zeptám na vlastnosti pumpičky a přečti si její reakci. Tobě to fakt nepřipadá jako výplod opravdu těžce nemocné mysli?

          A že bych sem "stále lezl"? Po kolika měsících jsem napsal svůj první příspěvek či dotaz? Po půl roce! Tomu říkáš "že sem stále lezu"? Nedivil bych se takové reakci, kdybych vám býval zasahoval do vaší "plodné" diskuse o padesátém výročí "vítězného srpna", ale tu jsem (vědomě a záměrně) totálně ignoroval. Jestlipak se u příležitosti nadcházejícího kulatého výročí Mnichovské zrady stejně nenávistně budete vyjadřovat o současném Německu, jehož okupační správa stála Českou republiku tisíckrát víc životů než příchod vojáků Varšavské smlouvy, kteří měli zakázáno střílet?

          A ještě se zamysli nad svým pojmem "útočná reakce". Nespletl sis adresáta? Neměl jsi přesně tohle napsat té babě, co mi "tak dobře poradila s pumpičkou"?

          A ještě k tomu pravopisu: To si opravdu myslíš, že bych takovou chybu napsal omylem nebo ji přehlédl? Prostě se mi v tu chvíli nechtělo dodržovat konvence - ta ježibaba mi za to prostě nestála. Ty čárky jsem vypustil vědomě.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.09.2018
          Autor: Vlastička
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
          • Re: Hustilka "BETO"

                

           Moc prosím, nereagovat, nerozporovat.
           ďík

           [ Zpět ]
           Datum: 11.09.2018
           Autor: ronda
           Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
           • Re: Hustilka "BETO"

                 

            Velmi rozumný návrh, ale pláčeš na nesprávném hrobě. Radčina invektiva už dávno splnila svůj původní cíl: rozesrat naprosto nevinnou diskusi o hustilkách. Přesvědčit se tu o tom může každý.

            Ani rozporovat není co: Chce snad někdo tvrdit, že jsem se tu v posledních pěti měsících vyskytoval? Nebo že německá okupace neměla tisíckrát víc obětí než osmašedesátý rok? Nebo mě chcete přesvědčit, že výročí Mnichova, případně 15. března 1939 zde bude komentováno se stejnou nenávistí vůči okupujícímu národu jako bylo zneužito padesáté výročí osmašedesátého roku k šíření nenávisti vůči všemu ruskému?

            Tak se tady mějte a já zase po pár měsících změřím, o kolik se toto fórum posunulo na své cestě k totálnímu mrtvolnému rozkladu. Na zdroj této páchnoucí hniloby snad už ukazovat nemusím.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.09.2018
            Autor: Vlastička
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
            • Re: Hustilka "BETO"

                  

             Úžasné jak dokážete říci tolik nepravd v jednom jediném příspěvku a hlavně nahodit všechna vaše oblíbená témata do " obyčejného tématu o pumpičce" :)

             Navíc vám v rozrušení samovolně najel slovník " ze sudet". Na to si dávejte prosím pozor, protože je až legrační, jak nedokážete udržet ani vlastní maskirovku.

             A teď vážně, protiruské nálady vyvolávají především lidé jako jste vy, lidé zaťatí a agresivní, kteří v realistickém pohledu na dějiny naší vlasti vidí " protiruské rejdy".

             Legrační je, že se klidně vsadím, že jsem v životě na živo viděl víc koncertů ruských umělců ( nemám na mysli tu skupinu v uniformách, nejsem militant aby mi museli zpívat lidi s lampasy) jen rád chodím na kvalitní klasickou hudbu, pravděpodobně přečetl víc knih od ruských spisovatelů ( tedy převážně scifi a fantasy, ale to snad nevadí) a pracoval s více ruskými kolegy než vy :)
             To mi ovšem nebrání chápat některé aspekty imperiální politiky které vám unikají .

             Nakonec na nic neukazujte, člověk který v tématu o pumpičce na kolo vytáhne dějiny našeho národa od roku 1938 a snaží se s nimi maskovat svoje neúspěchy a sprostoty by se měl jít podívat někam do klidu, nabízí se nějaký park (kousek od vás je jeden s pravoslavným chrámem Kateřiny Alexandrijské určitě víte, že se tomu tam říká psychiatrická zahrada :) ), křoví v Horních Počernicích u pumpy nebo příjemná lokace někde v Sudetech :)

             [ Zpět ]
             Datum: 11.09.2018
             Autor: újezďák
             Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Hustilka "BETO"

                  

             Pardón, nechci rušit, ale v zápalu ideologického boje se vám někam ztratila ta hustilka. Jestli ona nakonec nebyla zneužita k ideologickému boji.
             Rychle se po ní podívejte, než způsobí smrt miloinům lidí, šanci nalézt ji máte, je vás přeci minimálně pět chlapů:-))
             P.S. Oprava: čtyři chlapi a jedna Vlasta.

             [ Zpět ]
             Datum: 11.09.2018
             Autor: Lanna
             Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
             • Re: Hustilka "BETO"

                   

              Omyl: Nebýt jedné šílené ženské, která svým zlostným příspěvkem, který naprosto nesouvisel s tématem, rozesrala toto téma, bylo by toto vlákno výhradně o hustilkách. Takže se stížnostmi se prosím obracejte výhradně na ni. Jedna kapka jedu otráví celou studnu.

              Kdybych chtěl ideologicky bojovat, mohl jsem tak učinit už před měsícem a zapojit se do té vaší jednostranné debaty o srpnu 1968. Neučinil jsem tak. Ale asi to tu někomu chybělo, tak musel teď provokovat... Takže si už konečně uvědomte, že sklízíte úrodu, kterou jsem nezasel já.

              Až se zase za pár měsíců třeba objevím s nějakým cyklistickým či technickým tématem, pohlídejte si to individuum, které snad v životě nevyjádřilo jedinou (natož konstruktivní) myšlenku, zato ale dokáže svými jedovatostmi a nenávistí špatně maskovanou ironickými poznámkami zlikvidovat i tu nejnevinnější debatu, aby se nesralo někam, kde není vítáno a kde působí škody nikoli mně (je mi to naprosto jedno), ale vám - pravidelným diskutujícím a tomuto fóru jako celku.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.09.2018
              Autor: Vlastička
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
   • Re: Hustilka "BETO"

         

    https://www.kupkolo.cz/redukce-ventilku-z-velo...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Hustilka "BETO"

          

     Díky za tip. Mám jen redukci opačnou - v autoventilku na veloventilek. O existenci této opačné verze jsem neměl tušení. To by mohlo být dočasné řešení. Jen nevím, jestli se dá po nahuštění zase odmontovat. Vypadá to, jako by tahle redukce NAHRAZOVALA zajišťovací matku...

     [ Zpět ]
     Datum: 08.09.2018
     Autor: Vlastička
     Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
     • Re: Hustilka "BETO"

           

      Tohle se sroubuje nahoru na ten mensi zavit vlozky ventilku. Po dosroubovani tam prijde cepicka. A nebo se to tam muze nechat a dat cepici moto.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.09.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hustilka "BETO"

            

       V servisu mě varovali, že nechávat redukci na ventilku se nedoporučuje, protože prudce stoupá riziko netěsnosti ventilku a postupné ucházení duše. Ale to už je detail.

       [ Zpět ]
       Datum: 10.09.2018
       Autor: Vlastička
       Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
   • Re: Hustilka "BETO"

         

    si k té hustilce kup hadičku s redukcí na motoventilek. Pak buď našroubuješ tu redukci přímo na ten blbá veloventilek a foukáš přímo z hustilky stejně jako motoventilek anebo varianta číslo dvě je na ten veloventilek našroubuješ hadičku na veloventilek a na ten konec hadičky našroubuješ tu redukci veloventilek na motoventilek a zase foukáš tou dírou na motoventilek na té hustilce. U některých kol menších průměrů je to nejsnazší řešení.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hustilka "BETO"

          

     Díky, to taky není špatnej nápad. Pořád tím ale jen kompenzuju neschopnost pumpičky (nebo moji) bez dodatečných udělátek nafouknout donedávna nejběžnější typ ventilku. Stejně si myslím, že někde dělám chybu a že to ta pumpička musí nějak umět...

     [ Zpět ]
     Datum: 10.09.2018
     Autor: Vlastička
     Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
 • Re: Hustilka "BETO"

       

  Velo a galuskáče mají stejný závit. Jestli ta pumpa těsní pomocí gumového válečku, který se nasadí na ventilek a nějakou páčkou stlačí okolo závitu, měla by fungovat na oba typy (mám vyzkoušeno, ale s jinou značkou). Jestli má kovovou šroubovací koncovku a těsnění O-kroužkem, kompatibilní nebude, protože velo a galuskáč ten kroužek potřebují na úplně opačném konci závitu.

  [ Zpět ]
  Datum: 09.09.2018
  Autor: NightRider
  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hustilka "BETO"

        

   Ano, moje dosavadní pumpičky měly tu šroubovací koncovku s otáčecím gumovým tentononc, které dvacet let bezchybně fungovaly na všechny tři druhy ventilku. Tohle vypadá, že je na principu jakési manžety, která se tou aretační páčkou přitlačí k ventilku. A s tím se mi duši s veloventilkem nafouknout prostě nepodařilo. Asi bude nejjednodušší, když zajdu do servisu s pumpičkou a duší a požádám je, aby mi předvedli, jak se tou pumpičkou, kterou mi prodali, duše s veloventilkem nafukuje... Se svými 140 tisíci najetými kilometry si ale budu připadat (nejspíš právem) jako blbec.

   [ Zpět ]
   Datum: 10.09.2018
   Autor: Vlastička
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
 • Re: Hustilka "BETO"

       

  Jen závěrem: Problém s hustilkou se vyřešil sám, nakonec jsem s tou hustilkou zkoušel nafouknout další duše s veloventilkem a ono to najednou šlo. Chtělo to asi jen trochu trpělivosti a cviku.

  V každém případě moc děkuju všem, kdo zareagovali na moje SOS volání a snažili se mi pomoci. Moc si toho vážím.

  [ Zpět ]
  Datum: 13.09.2018
  Autor: Vlastička
  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Občasné vyjížďky, Nymburk,Jicin,Semily.

Hledám: Občasné vyjížďky, Nymburk,Jicin,Semily.
21.09.2023
Ahoj.Hledam dívku,zenu na občasné cyklovýlety.

Hledám: Ahoj, někdo na kolo, brusle...cokoliv,

Hledám: Ahoj, někdo na kolo, brusle...cokoliv,
01.09.2023
Ahoj, někdo na nějaké to sportování, radost z pohybu je mým pohonem. Ale sám se vybičovat, to už není legrace. A…

Hledám: Chlap chlapa

29.08.2023
Je mi 48 a hledám mladšího chlapa na seznámení. Miluju kolo a výlety.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

150 cyklistů (2 přihlášení)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023