reklama

Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

prosím o radu - mám nové kolo (Scott Foil 40) a když při šlapání mám tretru v přední pozici, tak při zatočení (přední kolo se mi tak zadní části vytočí na stranu opačnou než zatáčím) se mi dotkne špička tretry galusky. Což samozřejmě může vést k pádu.
Je to normální pro závodní kola s aerorámem a řeší se to jen správnou technikou jízdy?
Protože délkou klik to neovlivním.
Prozatím mám spd a staré mtb tretry, změní se situace třeba přechodem na silniční pedály a tretry? Děkuji za odpovědi

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.08.2018
Autor: Olaf
  • Re: Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

         

    Zitetka je kratoucka a kdyz mas na nohach lode (jako poradnej chlap :-) , tak pri nejakem manevrovani muzes cvrnknout. Je potreba na to dat bacha. Ale neni to zadnej problem. Pri bezne jizde tak ostre nezatacis. Tam je skoro vetsi prusvih skrtnout pedalem o zem kdyz jdes zatacku "po ousku", musis pretocit pedal, aby nebyl dole. Tak pri manevrovani si zas pretocis jinak, abys neskrtal. S klipsnou bylo to riziko jeste vetsi, ale ne u Favoritu, ty byly dlouhe jako mestska kola.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

           

      Děkuji. Jdu pilovat techniku jízdy. o.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2018
      Autor: Olaf
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

             

        Určitě to je potřeba, při jízdě na žiletce je o dost jiná technika jízdy než na běžném trekovém kole. Je důležité z počátku pamatovat na správnou polohu nohou při zatáčení a včas si to uvědomovat.
        Taky mi chviličku trvalo než jsem změnil styl jízdy, ale šlo to celkem snadno, kolo si o to říkalo téměř samo :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

               

          Popravdě moc tak ostrého zatáčení na žiletce, kdy máš jednu nohu vepředu a jednu vzadu jsem asi nezažil, napadá mě snad jen výjezd z garáží v Pasově když jsem kličkoval kolem závory a popravdě to si snad doma zkusím jestli to vůbec v nějakém extrému u mě jde potkat se špičkou s rámem , mám Spešla Roubaixe....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2018
          Autor: újezďák
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

                 

            Taky ho mam, tuknout se da. Je to spis o tom, ze te to prekvapi a muzes se leknout. Je to ale fakt jen o tom ostrem manevrovani a balancovani mezi prekazkama.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.08.2018
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

         

    Délkou klik to neovlivníš? Jakto?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2018
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

           

      Samozřejmě kratší klika znamená menší vzdálenost šlapky od středu a tím menší kolizní prostor s galuskou. Je otázkou, zda by to stačilo. Také můžeš posunout tretru v kufru víc dozadu. Sice se bude hůř šlapat, ale zmenší se kolize. Také můžeš uříznout špičku tretry, určitě mezi palcem a špičkou boty je alespoň 1/2cm. No a nakonec si můžeš ustřihnout palec. Pro jízdu na kole je zcela zbytečný. :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

             

        Taky muzes dat dopredu 20" kolo a nemusis si ani strihat nehty na palcich u nohy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka se silami jako já..alespoň bude sranda

Hledám: Parťáka se silami jako já..alespoň bude sranda
včera
Jezdila jsem často a velmi..nejprve jednodeňáky a pak vikendy. Pokud počasí nabídne, ráda bych přijala cyklokolegu…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

258 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024