reklama

Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

prosím o radu - mám nové kolo (Scott Foil 40) a když při šlapání mám tretru v přední pozici, tak při zatočení (přední kolo se mi tak zadní části vytočí na stranu opačnou než zatáčím) se mi dotkne špička tretry galusky. Což samozřejmě může vést k pádu.
Je to normální pro závodní kola s aerorámem a řeší se to jen správnou technikou jízdy?
Protože délkou klik to neovlivním.
Prozatím mám spd a staré mtb tretry, změní se situace třeba přechodem na silniční pedály a tretry? Děkuji za odpovědi

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.08.2018
Autor: Olaf
  • Re: Velikost rámu vs délka klik, střet galusky s tretrou

Zitetka je kratoucka a kdyz mas na nohach lode (jako poradnej chlap :-) , tak pri nejakem manevrovani muzes cvrnknout. Je potreba na to dat bacha. Ale neni to zadnej problem. Pri bezne jizde tak ostre nezatacis. Tam je skoro vetsi prusvih skrtnout pedalem o zem kdyz jdes zatacku "po ousku", musis pretocit pedal, aby nebyl dole. Tak pri manevrovani si zas pretocis jinak, abys neskrtal. S klipsnou bylo to riziko jeste vetsi, ale ne u Favoritu, ty byly dlouhe jako mestska kola.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Děkuji. Jdu pilovat techniku jízdy. o.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Olaf
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Určitě to je potřeba, při jízdě na žiletce je o dost jiná technika jízdy než na běžném trekovém kole. Je důležité z počátku pamatovat na správnou polohu nohou při zatáčení a včas si to uvědomovat.
        Taky mi chviličku trvalo než jsem změnil styl jízdy, ale šlo to celkem snadno, kolo si o to říkalo téměř samo :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Popravdě moc tak ostrého zatáčení na žiletce, kdy máš jednu nohu vepředu a jednu vzadu jsem asi nezažil, napadá mě snad jen výjezd z garáží v Pasově když jsem kličkoval kolem závory a popravdě to si snad doma zkusím jestli to vůbec v nějakém extrému u mě jde potkat se špičkou s rámem , mám Spešla Roubaixe....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: újezďák

Taky ho mam, tuknout se da. Je to spis o tom, ze te to prekvapi a muzes se leknout. Je to ale fakt jen o tom ostrem manevrovani a balancovani mezi prekazkama.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Délkou klik to neovlivníš? Jakto?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: snilard

Samozřejmě kratší klika znamená menší vzdálenost šlapky od středu a tím menší kolizní prostor s galuskou. Je otázkou, zda by to stačilo. Také můžeš posunout tretru v kufru víc dozadu. Sice se bude hůř šlapat, ale zmenší se kolize. Také můžeš uříznout špičku tretry, určitě mezi palcem a špičkou boty je alespoň 1/2cm. No a nakonec si můžeš ustřihnout palec. Pro jízdu na kole je zcela zbytečný. :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Taky muzes dat dopredu 20" kolo a nemusis si ani strihat nehty na palcich u nohy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2018
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: parťáka Brno okolí 50+

Hledám: parťáka Brno okolí 50+
včera
Hledám parťáka na kolo,na běžky,na sjezdovky,do hor....

Hledám: parťačku na MTB vyjížďky

Hledám: parťačku na MTB vyjížďky
15.11.2019
Hledám ženu na nejen ty společné MTB vyjíždky :-)

Hledám: Vlakem k Baltu

04.11.2019
Max čtyři do party na 14.dní k Baltu. Vlakem do Kolobřehu a dál kolem podél moře do Kámen Přímořský a zpět Odra…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

245 cyklistů (20 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019