reklama

Nové kolo

Zdravím,

už asi přes 10 let jezdím na svém starém treku z Mountfieldu, poslední dobou v podstatě denně do práce a po městě, tak bych si rád pořídil něco lepšího.

Sice většinu času trávím na asfaltu, ale sem tam si rád skočím nebo projedu terén, takže jsem se rozhodl pro MTB hardtail, určitě bych chtěl 29" kola, kotoučový brzdy (to je asi jasný) a zamykání vidlice na řidítka, cenově tak 20-30 tisíc.

Co mě trochu trápí při výběru jsou převodníky. U "lepších" (t.j. dražších) kol jsou často jen dva a ten větší je 36, já bych radši 40 nebo 44 ať to na tom asfaltu sviští. Byl by případně problém si je nechat vyměnit třeba z 26-36 na 30-40(44) nebo je to blbost?

Co byste mi jinak doporučili? Pokukoval jsem po Canyonech...

Díky za rady :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.08.2018
Autor: maddogcz
  • Re: Nové kolo

         

    Prizpusobit a prohodit to nejspis pujde. Kdyz ale koukam do tabulek, tak pri prevodu 36/11 na 29" mi pri linych 80 otackach vychazi nejakych 36 km/hod a pri 100 otackach cca 45 km/hod. To uz jsou spis ziletkarske rychlosti. Kolik na tom litas ? Se 44/11 a 100 bys dosahoval uz slusnych 55 km/hod :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Nové kolo

           

      Edit mi uz kretenskej system nepustil, tak to musim nasmolit znova :-/

      Prizpusobeni by se tykalo posunuti presmykace vys. Musi mit objimku. U napevno montovaneho by byl asi problem.
      Stacila by asi vymenit jen nejvetsi placka. Pokud by byl jiny roztec der, i kliky. Stredy jsou stejne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Nové kolo

           

      Díky, nechtělo se mi to počítat :-). 45 km/h zní celkem OK. Já teď právě moc lítat nemůžu, měnič už mi málo pne a při záběru na 11-ce už mi to skáče přes zuby (servisák bohužel usoudil že ten měnič ještě není na výměnu (hehe) ačkoli jsem ho o to žádal) takže to budu muset ještě chvíli vydržet a pak to vyměnit celý i s páčkama a prodat.

      OK takže zatím bych se přikláněl k tomu Canyonu, konkrétně GRAND CANYON AL 6.0

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2018
      Autor: maddogcz
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové kolo

             

        Nemáš spíš to 11 kolečko už ojeté, že ti na něm střílí řetěz?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.08.2018
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové kolo

               

          Ne, kazeta byla už několikrát měněná a střílí pořád. Ještě minulou sezonu to šlo ale teď už je to na palici, bohužel až teď mi došlo čím to je.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.08.2018
          Autor: maddogcz
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024