reklama

Koupě nového kola

Zdravím ve spolek,
Mám v plánu si koupit nové horské kolo jen tak na vyjížďky přes víkend a občas přes týden.
Mám vybrané dvě a nemůžu se mezi nima rozhodnout
SCOTT ASPECT 900 2018
SCOTT ASPECT 910 2018

Zkoušel jsem taky model scale, ale ten posed mi nepřišel moc pohodlný.
Můj hlavní dotaz směřuje na rozdíl mezi koly, resp. jestli je ten cenový rozdíl mezi nimi je opodstatněný. To dražší je o cca 10k. Jediná opravdu velká změna je vidlice a váha o 0,5kg méně.
Je to za těch 10k opodstatněná změna? Dost o tom přemýšlím a nemůžu se rozhodnout.
Díky za jakoukoli reakci.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.08.2018
Autor: Vojtass
  • Re: Koupě nového kola

         

    Obecně se říká, že za každé kilo váhy dolů se zdvojnásobuje cena. A moc daleko od pravdy to není. Kvalitnější vidlice umí udělat taky veliký cenový rozdíl.
    Se z těch konfekcí picnu :-)) Vcelku už ustrojený slušně, ale jak kdyby měli všichni povinnost na ty herky srát Altusácký brzdy. Nechápu. Přitom Deorka jsou jen o facku dražší. A ani ty nejsou žádná hitparáda. Na treka dobrý...

    Osobně bych si za tyhle slušný prachy kolo nechal postavit už na solidních nábojích a ráfkách, ne žádných Formulách.

    Jako jo, povozej tě spolehlivě obě, rozdíl tam nějaký je, jestli odpovídá netuším. Každopádně mi ta kola připadají poskládaná z toho, co bylo na skladě s ohledem na vlezení do ceny a typicky scoťťácky vyšší zisk (tzv. prémiovější značka)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupě nového kola

           

      Dal jsem tady ceny z Heureky,
      já mám nabídky následujicí
      aspect 900 - 25800
      aspect 910 - 17800

      vím že ty brzdy jsou na draka, nicméně s touhle slevou mi to příjde slušné

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2018
      Autor: Vojtass
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupě nového kola

             

        Jak jsem psal, je to takový typicky konfekční slepenec. Nenadchne, nepohorší. Určitě službu dobře odvede. A s tou slevou ti zbyde případně na výměnu brzd, nebo čehokoliv jiného, nevyhovujícího, pokud bys na něco časem přišel.

        edit - podstatné je, jestli ti vyhovuje geometrií (pocitově) rám, ostatní se dá ladit za provozu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupě nového kola

         

    Nekupuj to. V tomhle horku je kolo sebevražda :D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

345 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024