reklama

Grip DualDrivu - degradace gumy

Zdravím, a zvláště majitele SRAM DualDrive. Mám DD už několik let na AZUBu Apus - je tam grip-shift, půlená rukojeť, a na druhé ruce podobně vypadající pevná nepůlená rukojeť. No a po těch letech se začíná ta guma rozpadat - tak různě lepí, když to chci třeba omýt vodou, tak na hadře mně zůstává část toho gumového materiálu, atd.

Jde to nějak opravit, naimpregnovat nebo co, anebo je fakt třeba koupit nový gripshift a k tomu ty pevné části obou rukojetí?

Přijde mi, že nejvíc se rozpadá guma na tom grip-shiftu samotném, ty pevné části jsou ještě relativně v pohodě.

Mechanicky to drží pohromadě, ale je to takové nepříjemné jak to lepí a je od toho všechno černé.

Díky za jakékoli rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.08.2018
Autor: Akito
  • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

         

    Já myslím, že to je taková nepěkná vlastnost gripů obecně, nejenom asi těch gripshiftů. Po nějaký době se zašpiní, začne to lepit a je to k neumytí. Teda krom toho, že se to začne ošoupávat. Čistou vodou to umýt moc nejde a jak se na to sáhne nějakým saponátem, je to snad ještě horší.
    Takže asi výměna. I když u těch Gr.shiftů je to o to blbější, že je to vlastně i se řadícím mechanismem, že nestačí prostě stáhnout grip ze řídítek. U normálních gripů ta výměna finančně tak nebolí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2018
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

           

      mám za to, že tu gumu naleptává pot. proto někdo problém má a někdo ne.
      taky by se mi hodily nové gumy na st2203, ale mám asi smůlu, je to nesehnatelné. přitom na vyšší řady se dělají.
      ještě tak rok to lepení vydržím a pak je budu muset vyměnit komplet

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2018
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

             

        Lide maji ruzne agresivni pot (jeden kolega musel odejit z kovovyroby, protoze na co sahnul, tam zbyly rezavy otisky prstu). Navic mastnota z kuze i ze svaciny. A navrch UV zareni. A uz tak zmekcovadlama narusene plasty jdou do kytek.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

         

    To, že se guma časem rozpadá, je její obecná vlastnost. neuděláš s tím nic....
    Mě se takhle na pohřbu kamaráda rozhodla rozpadnout gumová podrážka polobotek, která ještě ráno byla naprosto OK... Z pohřnu jsem šel sice v krásnejch perkách, ale po fuseklích

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

           

      Jak stylove jit na funus v botach do rakve (papirove podrazky) :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

           

      Ona ta gumová podrážka byla nejspíš polyuretanová.
      Náhle, bez výstrahy, se rozpadne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2018
      Autor: AV
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

             

        To je vlastnost těch podrážek. Náhle v horku úplně zdegradují a domů jdeš bos. Manželka takhle bosa absolvovala synovu promoci.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2018
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

               

          Jo, já jsem takhle absolvoval půlku noční šifrovačky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2018
          Autor: Akito
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

         

    Taky se mi ta guma rozleptala a rozpadla, přitom ostatní pevné gumové části byly v pohodě. Ošoupané používáním, ale ne rozleptané. Nezbylo než vyměnit, tenkrát se to ještě vyrábělo. Pak jsem se toho kompletně zbavil, když to bylo ještě použitelné.

    U Rohloffa jsem otočnou část měnil taky, když už tam skoro žádná guma nezbyla. U nového dílu se zas konečně vrátili k členitějšímu povrchu, takže není potřeba taková síla a už se tolik neodírá.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2018
    Autor: Radek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

         

    Nepomohlo by potření/potírání glycerinem?
    U Spartaků i u embéček se to doporučovalo pro prodloužení životnosti pryžových těsnění.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2018
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

           

      Jó, kdyby to byla guma...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

           

      no když se to stalo mně, tak jsem gripy omotal izolační elektropáskou

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2018
      Autor: zprazak
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

         

    Tam, kde prodávají věci na motorky, čtyřkolky by ten návlek na grip neměli?

    poslední moje jízda na motorce byla do Karl-Marx-Stadtu, těsně předtím, než ho opět přejmenovali na Chemnitz

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2018
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

         

    http://www.bezvakolo.cz/169375-dualdrive-gripy...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2018
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

           

      Akorát ten jeden otočný, co je potřeba měnit, tam chybí.
      To jsou ty dva pevné.

      Sice už hůř, ale ještě se našel:

      http://www.supshop.cz/otocne-razeni-sram-dual...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2018
      Autor: Radek
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

             

        No super. Radku, díky!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2018
        Autor: Akito
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

               

          Tak nic, objednal jsem a napsali, ze bohuzel uz neni a nebude. To je asi jen jeden z mnoha e-shopu, kteri si neaktualizuji seznamy zbozi podle skutecne dostupnosti.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.08.2018
          Autor: Akito
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

           

      https://www.cycology.cz/nahradni-dily-k-razeni...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2018
      Autor: AV
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

             

        Ale tady maji gumy k te novejsi verzi (X0). Ja mam X9, to asi pasovat nebude, ne?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2018
        Autor: Akito
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Grip DualDrivu - degradace gumy

         

    Náhradní grip se mi koupit nepodařilo, a guma na gripu degraduje dál. Nicméně jsem našel řešení:

    Původně jsem chtěl tu gumu odstranit a místo ní vysochat, vytisknout nebo odlít něco náhradního. Pak mě ale napadlo, že vlastně řeším jen povrch, a že by možná šlo tu původní gumu nechat a jen ji něčím obalit. Něčím co by bylo příjemné na ruce, a nepřidalo by moc na tloušťce.

    Našel jsem doma kus staré omotávky na squashovou raketu. Na rozdíl od cykloomotávek je to fakt tenké, takže pro tento účel se to hodilo. Omotal jsem jen tu otočnou část - na začátku to drží jen samo na sobě, poslední závit jsem proti rozmotání pojistil chemoprénem (opět na tu omotávku, ne na původní grip).

    Po několika jízdách můžu říct, že to docela funguje. V ruce to neklouže a guma se dál nerozpadá.

    Snad to někomu pomůže.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2019
    Autor: Akito
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

256 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024