reklama

Pomoc s výberem

Zdravím. Poradite nám s vyberem kola...jezdime jen rekreačne, cyklostezky, asfalt, občas přes les... Mame vybrany 2 kola. Vybíráme s kamoskou a moc se v tom nevyznáme

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.07.2018
Autor: Lady215
  • Re: Pomoc s výberem

         

    Jestli jste s kámoškou dvě a máte vybrána dvě kola, tak je to asi akorát.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomoc s výberem

         

    :) sorri, seklo se mi to a nedopsala jsem to celé.
    1 KOLO: SCOTT CONTESSA 720 2018

    https://www.bike-life.cz/horske-kolo-scott...

    2 KOLO: Author Pegas ASL 2018

    https://www.shopbike.cz/detail/9536-author...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2018
    Autor: Lady215
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomoc s výberem

           

      U Authora je o trosku vic muziky za min penez. Scott je tak trochu premiovejsi znacka, takze to tak maji nastavene.
      Ten Author urcite dobre poslouzi, sehnat by se za ty peniza asi dala i lepsi kola. Nebude to uplne nutne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc s výberem

             

        Právě že v tom spíš tápu, proto jsem chtela poprosit nekoho ze zkusenejsich o radu. Tech kol je strasne moc a kdyz tomu uplne nerozumis tak vyberes asi to ktery se ti líbí a sedne ti ze jo a nejake komponenty to si prectu ale nic mi to nerika. Na ty nase rekreacni vyjizdky a jezdeni s deckama cyklostezky a lesem to asi bohate postačí.
        Ten AUTHOR muzu mit dokonce za 12.990kč, a SCOTT za 14.000kč ;)
        Klidne dej nejaky návrh na kolo, budu ti vdečná.
        A diky za odpoved.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2018
        Autor: Lady215
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pomoc s výberem

               

          jestli můžeš toho Authora někde ozkoušet, aby pocitově "sednul" (nejen barvou :-) , tak ho klidně ber.
          Podobně na tom budou i kola Merida, Felt, Pells, Superior, Leader Fox, GT a další podobné. Lepší se v téhle cenovce asi vyhnout právě Scottu, Cannondale, Specialized. Ty bývají cenou výš / za podobnou cenu nabízejí o dost slabší kola.
          Proběhni pár obchodů, třeba tě zaujme ještě nějaké další, klidně sem pověs odkaz. Ale velké rozdíly v těch kolech nebudou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2018
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pomoc s výberem

                 

            jj, muzu zajet Authora zkusit. Ve čtvrtek se chystám.
            Co říkáš na tohle?? GHOST

            Rok 2018 Rám Kato AL 27.5
            Vidlice RST Blaze MLO 100mm
            Přehazovačka Shimano Acera RD-M360 8-S
            Řazení Shimano SL-M310 3x8
            Brzdy Tektro HD-M285 2/2 Piston 160mm Disc Kliky Shimano FC-TY301 42-34-24 Kazeta Shimano CS-HG200 11/32 Řídítka Ghost Low Rizer MTB 720mm, Rise 10mm Představec Ghost MTB Sedlovka Ghost Light DC1 31,6mm Sedlo Selle Italia X-Base Náboje Formula DC 20 / 22 QR Ráfky Rodi Excalibur XC 584x19 32h Pláště Michelin Country Race R 27.5x2.10 Počet rychlostí 24 Velikost kol 27.5 Zdvih přední 100 mm XXS 135-150cm, XS 145-160cm, S 155-170cm, M 165-180cm, L 175-190cm

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2018
            Autor: Lady215
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pomoc s výberem

                 

            https://www.bike-life.cz/horske-kolo-ghost-kato...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2018
            Autor: Lady215
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pomoc s výberem

                   

              Asi to odpovídá té ceně 12. Pro pomalou a poklidnou jízdu s menším ročním nájezdem kilometrů bude použitelné, ale ne pro nějaké rychlejší a sportovnější ježdění po lesních cestách nebo víc kilometrů.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2018
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pomoc s výberem

                 

            S Authorem bych byla opatrná - mívá delší rám.
            Takže tady je lepší volit menší velikost. Ale výběr podle odkazu moc velký není.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Pomoc s výberem

                   

              Ten Author mi říkal prodavač, že pro mě by volil velikost 18 (výška- 176cm, váha 60 (61).
              Ale ve čtvrtek se pujdu podívat a zkusím ho jak bude sedet dle rad tady :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2018
              Autor: Lady215
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pomoc s výberem

                     

                Tak do 18" bych teda nešla. To je o bederku.
                Měřím také 176 cm a 18" je na mě velké právě s ohledem na to, že je ten Author dlouhý.
                Jezdím na GT, velikost M, což odpovídá velikosti 16/17".

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2018
                Autor: radka
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Pomoc s výberem

                       

                  No a to je právě důvod proč se radši ptám tady... to už ani prodavač z CYKLO neporadí dobře...??...asi záleží jestli to bere dle tabulek nebo ze zkušenosti...
                  Každopádně děkuji.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.07.2018
                  Autor: Lady215
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pomoc s výberem

                 

            Omrknu toho Authora dle rady anebo pak asi to 4EVER jak jsem níže psala.

            Ještě jednou dík, dám pak vědět jak to dopadlo.

            Kámoška si vybrala už zřejmě tohle ,xs-

            https://www.koloshop.cz/horska-kola-mtb-pevna...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2018
            Autor: Lady215
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pomoc s výberem

                   

              Opravdu si vybrala velikost XS?!?
              Prosím tě, kolik měří?!?
              Pozor také na to, že je to dámská varianta, která je oproti pánské ještě o kousek kratší.

              GT avalanche mám a jezdím na něm už skoro 10 let. Při své výšce 176 cm mám pánské M a je to tak akorát. Pře rokem 2008 jsem jezdila na pánském L, ale po operaci bederky jsem musela jít do kratšího rámu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.08.2018
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pomoc s výberem

                     

                Jj. Radil ji to taky ten prodavač. Mě říkal že když počkám cca 3dny tak přijde velikost L, to GT. Ale že mají toho Authora 18. Tak si budu na tu delku a posed teda dávat pozor.
                Ona je fakt mrňous, 154cm ,ja jsem vedle ní jak rozhledna.
                Škoda že nemá na prodejně to 4EVER co se zamlouvá mě.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 01.08.2018
                Autor: Lady215
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pomoc s výberem

                       

                  Tak u 154 cm to ano.

                  U tebe - hele, pokud nemáš problémy se zády, pak to půjde. Pokud ale potřebuješ vzpřímenější posez, tak rozhodně menší velikost. Nicméně tu 18ctku Authora bych každopádně škrtla - tam hrozí, že pokud máš zatím záda OK, tak si je načneš. Velký rám, bohužel, nepoznáš na pár metrech kolem krámu. Když tě pak začnou bolet záda po 50 km, je pozdě a už s tím nic nenaděláš.
                  Pokud máš záda v pohodě, volila bych GT v dámském L, jinak bych šla do toho pánského M. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to na tu výšku rozhodně není malý rám.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 01.08.2018
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pomoc s výberem

                         

                    50km za 1 den zatím ani nenajedeme, teda aspon letos jsme 50km jeste na 1 jizdu nenajeli. Jezdila jsem jen mensi vyjízdky se synem v sedacce za zády ;) pak jsem kolo zamkla v garazi a nejezdila jsem.... A ted chci prave nové kolo když už syn jezdí sám. A kámoška se přidala :) Jezdím na stridacku, jeden den s kamoskou, dalsi den jen pár km s detma. Uvidíme jak nám to bude jezdit :)
                    Budu na tvé rady určite myslet.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.08.2018
                    Autor: Lady215
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Pomoc s výberem

                           

                      Každý má jiné limity - někomu stačí i těch 20 km.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 01.08.2018
                      Autor: radka
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Pomoc s výberem

                             

                        Jj, zatim max 30 s kamoskou. A s detma jen kousek,tam je to takova relax jizda na pohodu.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 01.08.2018
                        Autor: Lady215
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

321 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024