reklama

Brompton - zivotnost naboju,rafku a plastu

Dobry den,
zvazuji skladaci kolo a puvodne jsem zvazoval 20"-TernLinkD8.Protoze je vsak na slozeni velky, tak na vyber moc nemam a chystam se na koupi Bromptna S2L s 44 zuby na prednim tacu na kratke popojizdky.Protoze nahradni soucastky na Bromptna jsou ponekud drazsi,chci se Vas,kdo vlastnite Bromptna zeptat na Vase zkusenosti se zivotnosti naboju,rafku(hlavne probrzdeni) a plastu Schwalbe Marathon.
Za Vase prispevky dekuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.07.2018
Autor: borny
  • Re: Brompton - zivotnost naboju,rafku a plastu

         

    Tady najded nejake povidani o Bromtonech zde:

    https://www.nakole.cz/diskuse/18368-poradte...

    Dalsi povidani najdes, kdyz v uvodnim prehledu sekce diskuze zadas do vyhledavace proste Brompton.

    Zde se muzes podivat, jak se Brompton vyrabi - treba Ti to pomuze nebo aspon napovi:

    https://youtu.be/max3bL3bTbg

    Jo a jsem zvedavej, jestli se tu jeste krome uvodniho textu ukazes! V posledni dobe se tu rozmaha zalozit tema a utect, resp. uz se nevratit....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2018
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Brompton - zivotnost naboju,rafku a plastu

           

      Nebojte se,vratim se.
      Dekuju za video o vyrobe ramu Bromptnu.
      O kvalite remu nemam pochybnosti.
      Co se bojim jsou "provozni naklady".
      Mnou vyse zminene soucastky neodchazi tak casto,ale patri na Bromptnu k nejdrazsim.Cele zapletene zadni dvourychlostni kolo prijde na 3500 Kc.Kvuli netypicnosti rozmeru musim nakupovat jenom u Bromptna

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2018
      Autor: borny
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brompton - zivotnost naboju,rafku a plastu

             

        Co Dahon Curve, víš o této možnosti? Vozím ji jen jednou ročně na dovolenou, ale dostává tam zabrat v kopcích a zatím jsem s ní spokojen.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brompton - zivotnost naboju,rafku a plastu

               

          Dekuju,

          vim o teto moznosti,ale preferuji ocelovy ram,i kdyz je tezsi.Ten brompton je asi o 10 000 drazsi.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2018
          Autor: borny
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brompton - zivotnost naboju,rafku a plastu

         

    Asi takhle: můj Brompton má nalítáno ke 20 000 km, a měnil jsem:

    - pastorky (2x, cca 300 Kč/sada, koupeno od dealera Brompton, blbě se to shání)
    - pláště (1x, po cca 8 000 km, dal jsem tam normální Schwalbe Marathon z německýho e-shopu, cena poloviční než od Bromptonu)
    - řetězy a brzdový špalky - měním pravidelně, řetěz používám normální osmirychlostní od SRAMU, špalky BBB
    - řetízek nábové převodovky (moje chyba při výměně kola, na 2rychlostním Bromptonu řešit nebudeš)
    - lanko přehazovačky (to řešit budeš), dá se vyrobit z normálního pilníkem

    ...jo, a už by to asi chtělo vyměnit tác vpředu a pár špic už se taky prohýbá...

    Ráfky jsem ještě neprobrzdil, Schwalbe daly 12 000 a ještě pěkných pár tisíc dají, ale chce to do nich narvat max. tlak a ten tam i udržovat...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2018
    Autor: Radler
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brompton - zivotnost naboju,rafku a plastu

           

      Dekuju moc,takoveto zkusenosti a recenze potrebuju slyset,at uz pozitivni nebo negativni.
      Brompton budu kupovat jako dvourychlostni,ale
      dopredu prijde dvoutac 50/34 s prehazovacku-zadni napinak to vezme.
      Bezne pocitam s tazenim 50-12 a 50-16 a do prudkeho kopce pak budu davat 34-16.
      Jeste jednou dekuji moc a privitam i dalsi takoveto recenze od ostatnich Bromptistu

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2018
      Autor: borny
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brompton - zivotnost naboju,rafku a plastu

             

        Měl jsem na tohle téma rozhovor se servisákem, co dělá Bromptony. Docela mě od toho zrazoval, řka že napínák není problém, ale trefit řetězovou linku, to že problém bude...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2018
        Autor: Radler
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brompton - zivotnost naboju,rafku a plastu

               

          Dekuji moc za upozorneni,ale tohodle se nebojim.
          Na jednom cinskem kramu doma mam na haku povesenou starou Shimanackou 600 s hakem a funguje to.Ostatne,pokud nekchci Brompton s vice ryclostni nabou a zajistit si max rozsah -nejvetsi -nejmensi,tak jinou sanci nemam.
          Vicerychlostni nabu bych zrusil pri razeni v tahu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2018
          Autor: borny
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

241 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024