reklama

Pomoc s výběrem kola 15-20 tisíc

Zdravím,

vybírám nové kolo. Cena ideálně mezi 15 a 20 tisíci. Jezdím silnici + terén (odhadem tak 15% terén) a cca něco nad 1000 km za sezonu. Bylo mě doporučeno toto kolo -

https://www.jizdnikola.net/k17069-kellys-tnt-90...

docela se mně líbí. Ale rád bych slyšel nějaký další názor. Může někdo prosím poradit a říct svůj názor na něj? Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.07.2018
Autor: Alias
  • Re: Pomoc s výběrem kola 15-20 tisíc

nespolehlivý eshop, kup radši jinde

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

O obchod ani nejde. Půjdu přímo do prodejny, spíš jestli je někdo schopný poradit zda kolo jako takové je dobré, za tu cenu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

za tu cenu nic moc. spíš bych poptal u stavitelů - na bike-foru je jich hromada ;-)
        ze svého okolí znám třeba tohodle:
        https://www.bike-forum.cz/profil/u/jamull

případně ověřený Scalar a další. otázka, kolik toho mají v sezónu..

u "sériového" kola budeš mít při stejné ceně většinou horší výbavu. teda čest vyjímkám, občas se může zadařit

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        •      

Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

Nechat si skládat kolo pro mě zatím není moc představitelný, vzhledem ke zkušenostem. Ale díky za radu.

Co konkrétně ti na tom kole nesedí? Vše Alivio a i ta vidlice co jsem se tak snažil vyčíst mně přišla dobrá. Akorát k Shimano M365 jsem se moc nedočetl jak na tom jsou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Všechno v naprosté pohodě, včetně těch brzd, které jsou na tohle ježdění bohatě vyhovující.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Pro tebou uváděné nájezdy, pokud nedivočíš někde přes šutry, kořeny a při dlouhých prudkých sjezdech, úplně v pohodě. Nevypadá to kolo zle. Tyhle brzdy cpou i na o dost dražší kola. Taky nad tím kroutím hlavou, Deorka jsou jen o málo dražší. Něco to vydrží (při tisícovce ročně dost dlouho), pak můžeš vždycky vyměnit za lepší.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Super, díky moc všem za rady :) Je to první kolo, vím že to co jezdím není nic extra, ale přece jen to není malá částka takže rada zkušenějších vždycky pomůže.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jestli se ti líbí a bude ti rozměrově vyhovovat, tak si ho bez obav kup.
              Kolo ti udělá radost a je docela pravděpodobné, že nezůstane jen u toho jednoho tisíce kilometrů :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Za tyhle peníze už to bude slušné a spolehlivé kolo. Horší je, když někdo s desítkou v kapse vymejšlí kolo převážně do terénu a trvá na funglovce :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Právě kvůli té částce bych šel do stavby, protože by to mohlo být třeba už na deore :-)

Brácha kupoval TNT50 za cca 15-16 tisíc? A má to na acere.. už pokukuje po něčem lepším. Ale říct si tehdy nedal, jeho boj

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Těžko to někdo postaví levněji, zvlášť když ho to živí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Já jsem si nedávno postavil krosse, celý na deore, a zas tak levný to nebylo. Pravda, nový rám byl vpodstatě grátis, ale zase jsem tam dal dost dobrou vidlici, která byla pekelně drahá (katalogová cena 6 tis, dal mi ji za 5), kliky s dutou osou taky něco stály... na druhou stranu mám to sestavený podle mých představ, na tohle peněz nelituji :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.07.2018
                    Autor: Airline

Na tisíc km za rok po silnicích v podstatě cokoliv co potkáš a bude se ti líbit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Ženu, nejen na kolo.

Hledám: Ženu, nejen na kolo.
10.10.2019
Ahoj, jmenuji se Pavel a hledám aktivní ženu, která neumí sedět doma a má ráda přírodu, výlety, cestování, kolo,…

Hledám: Kolo :)

Hledám: Kolo :)
08.10.2019
Ahoj, Jsem z Polska. Bydlím poblíž hranice a ráda cestuji po České republice (na kole nebo vlakem)... Moc se mi…

Hledám: Spolujízda na kole

07.10.2019
Zdravím všechny. Prostřednictvím těchto stránek bych rád poznal nové známé, kteří rádi jezdí na horském kole, ale…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

224 cyklistů (15 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019