reklama

Leader Fox nebo Author

Dobrý den,
chtěla bych poradit s výběrem nového kola. Spíše do města, cyklostezky, max.polňačky, žádný složitý terén. Ročně najezdím tak 1500 km.

Rozhoduji se mezi těmito dvěma koly:

https://jizdni-kola.online-sport.cz/kola...

http://cz.author.eu/damska/krosova-damska...!technicka-specifikace

Děkuji za názory

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.07.2018
Autor: manikin
  • Re: Leader Fox nebo Author

         

    Asi bych sel do toho Leader Foxu. Prijde mi lepe vybaven a klasicky tvar ramu bude designove pomaleji starnout, i kdyz pro to tve jezdeni mi trochu unika smysl hydraulickych brzd a predni odpruzene vidle,..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2018
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Leader Fox nebo Author

           

      S odpruženou vidlí je jízda na kole po hrbolaté cestě výrazně pohodlnější a příjemnější.
      A kotoučovky jsou dnes už standard a jiné bych už dnes ani nedával. Mají velká plus na mokrých, blátivých cestách a člověk se nemusí až tak moc vyhýbat kalužím a nějakému blátu.
      Author bude mít pevnější rám, což má docela význam, ale Fox má zase o trochu lepší osazení.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2018
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Leader Fox nebo Author

             

        Hydraulicke kotoucovky nepovazuji za standard. Ale pro dany ucel rekreacni jizdy je to zbytecny nadstandard az luxus, ktery dotycnou, pokud neni zdatny servisman, a to asi neni, bude jen zbytecne dale a pozdeji zatezovat na jejich servisovani a nepocitam ani mozne problemy pri demontazi ci montazi kola v pripade defektu. A z osobni zkusenosti sve zeny vim, ze levnejsi predni odpruzene vidlice u krosovych kol jsou, co se odpruzeni tyce a tlumeni nerovnosti, spise pro dobry pocit ci na paradu. Moc to nepobere a zvysuje to jen hmotnost kola, coz pro neznejsi pohlavi neni zrovna vec zanedbatelna. Ale je to moderni a s odpruzenou vidli kolo vypada vice profi resp. "in", i kdyz ta fce je hodne diskutabilni.
        Pri vyberu kola by mel clovek uvazit, jakou mu takove veci prinesou pridanou hodnotu. A zda mu za to stoji nasledne starosti, vydaje a komplikace s tim spojene. Na 1500 km rocne rekreacni jizdy prevazne po lepsich cestach bych si radeji v pripade damy priplatil treba za odpruzenou sedlovku, tachometr s pocitadlem spalenych kalorii ci nosic a tasku na nejakou svacu nebo bundu ci deku s sebou, kosik na lahev s lahvi, stojanek, kvalitni osvetleni a blatniky, treba i cyklogate, cyklodres ci helmu nez za hydrokotouce a pseudovidli.;-)
        Mozna bych sel klidne do nejakeho mestskeho kola ci skladacky takto vybavene.
        Fakt hovorim ze zkusenosti, vidim, co zena vyuziva na kole a zamykaci predni vidle to rozhodne neni.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2018
        Autor: Martis
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Leader Fox nebo Author

               

          Skladáčku bez odpružené vidle Dahon IOS P8 mám 7 let a jezdím s ní i běžné výlety po okolí stejně jako denně po městě. Testoval ji blahé paměti i Rebel bike. (viz.níže) Je to vhodné kolo i pro ženu, jak dokazují fotografie. Pořídil jsem ji tehdy v akci za stejnou cenu jako má tady kolegyně zájem koupit toho crosse. A musím řici, že komfort je v pohodě:

          http://www.rebelbike.com/index.php?clanek...

          Anebo bych šel od Leader Foxe na nějaké sportovně městského kola.

          Ale to je každého věc a věc názoru.;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.07.2018
          Autor: Martis
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Leader Fox nebo Author

                 

            A jeste pridam nejake to video, i kdyz reklamni tak vystizne, jak skvele se da jezdit na skladacce jak po meste tak v prirode i na vylete a stacite bezproblemu i beznym kolum:

            https://youtu.be/T-YJdEuf-S8

            https://youtu.be/hGAr9E8alWU

            Ano, jsou to promovidea, ale ja takto jezdim na skladacce celorocne jiz nekolik let a je to super. Doporucuji! Budete az prekvapeni, jak dovede byt i skladacka na 20' kolech nejen ve meste ale i na polnici ziva, rychla a mrstna, proste hotove zihadlo. Navic ji kdekoli slozite do busu, vlaku, auta stejne tak jako doma ci v praci a je tak kdykoli po ruce a nikde vas nijak nelimituje. Ja jsem z novodobych skladacek doslova nadsen! Kdo nezazije-neuveri. To uz nejsou zadne Sobi nebo Esky, to jsou poradni nezkrotni hrebeckove a klisnicky!;-)A dnes i designove a zpracovanim pravi svihaci lazensti! Kde kdo se za vami otoci, az budete uhanet kolem!;-)))))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.07.2018
            Autor: Martis
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Leader Fox nebo Author

                   

              No dobře dobře, tak já si jich teda dva tucty objednám.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.07.2018
              Autor: ronda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Leader Fox nebo Author

                   

              To je na delší diskusi. Já taky dneska hodně odjezdím na skládačce (Tern Link D8), ale takhle bych si to doporučit nedovolil. Ty rozdíly jsou oproti 28" docela velké a pokud by dotyčná chtěla s někým na výlet, tak by si to vyžrala.

              Samozřejmě nemluvím o sólo výletech (teď jsem na tom odjel 1600 km natěžko v Dánsku) a nemluvím o lidech, kteří svými schopnostmi strčí své okolí do kapsy.

              Má to málo převodů a na ta malá kolečka se musí trochu jinak. U méně zkušeného a méně namakaného jezdce je dobré, když může jet stejně jako jedou ostatní a na to potřebuje srovnatelné kolo. Kdo máme ještě 26" horáka, víme (dnes standard 29"). A s tou 20" skládačkou je to ještě větší rozdíl.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.07.2018
              Autor: MiBo
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Leader Fox nebo Author

                     

                A velký pozor, není skládačka jako skládačka. Například skládací kola od Leader Foxe jsou oproti námi zmiňovaným (Tern a Dahon) zpřevodovány více do pomala. 7 nebo 8 rychlostí není moc, takže tím se toho moc nezachrání. Jinými slovy ztrácí se na velikosti kol, ztrácí se na rozsahu převodů, do toho jezdec není nadstandardně zkušený a schopný cyklista. Ono se to sčítá, takže opatrně.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.07.2018
                Autor: MiBo
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Leader Fox nebo Author

                       

                  Tazatelka psala "cyklostezky, polnacky, zadny slozity teren". A z toho jsem ve svych uvahach smerem ke skladacce vychazel, bo ja se take tak priblizne pohybuji. A co se tyce zprevodovami, Azub nabizi i na skladacky prestavbu na Sram Dual Drive - prevodovku v zadnim naboji. Blahe pameti jsem byl jednim z prvnich, kdo se po tom u Azubu pidil prave na ten Dahon Ios a Azub jsem v tomto svem pozadavku na jine zprevodovani skladacky dokonce predbehl. Dnes jiz ho nabizi standardne jako doplnek ke skladackam Tern. Ja jsem prekvapive zjistil jiz tehdy pred temi 7-mi lety, ze dalsi zprevodovani vlastne pro dane ucely nepotrebuji.( I kdyz na lehokolech jsem na Dual Drive zvykly.) A u 20' skladacek jsem se presvedcil, ze ten velky predni tac dozene s prehledem mensi kola. Prohanim tato 20 a 22' kola po polnicich a jak jsem psal vyse - mne prvni vyjizdka s 20' koly naprosto vyrazila dech. Ja jsem vubec necekal, jak to dobre pojede a ono to jelo jak utrzene ze retezu. Takze to je zase ma zkusenost.;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.07.2018
                  Autor: Martis
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Leader Fox nebo Author

         

    Já tam teda moc rozdílů nevidím. Pokud je možné kola osobně vyzkoušet, tak bych si vybral to, ze kterého budu mít lepší pocit, když si na něj sednu a trochu popojedu. V tom bude totiž největší rozdíl a ten se z technické specifikace nepozná (jinak tvarované sedlo, jinak tvarovaná řidítka, jiná geometrie rámu).

    Jinak pro daný účel použití jsou určitě obě kola vhodná a budou dlouho a dobře sloužit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2018
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Leader Fox nebo Author

         

    Lidi! Ja fakt miluji lidi, co

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2018
    Autor: Martis
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Leader Fox nebo Author

           

      ...vznesou dotaz, zalozi tema a odpoved je uz nazajima. Ani se neprijdou podivat, jak to dopadlo.:-(), jak se to vyviji...proste vubec nejsou zvedavi.:-()

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2018
      Autor: Martis
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Leader Fox nebo Author

         

    Leader Fox má praktický stojánek, Author zřejmě nikoli. U Author se mi více líbí rám. Obě kola jsou dost těžká. Odpružená vidlice i hydraulické kotoučové brzdy jsou v dnešní době standardní.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2018
    Autor: guwavi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024