reklama

Otáčení pedálů při vedení kola

potřebuji poradit,když vedu kolo tak se mi otáčí pedály jako kdybych šlapal čím to může být?Dříve to nedělalo mám mtb

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.06.2018
Autor: martinek
  • Re: otáčení

Čímpak asi, zkus přemejšlet. Cvrk necvrká, utopil se v bordelu. ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Něco podobnýho říkal Menšík o Cvrčkovi a Prckovi.:-)
      Nebo to může bejt moc utaženým torpédem. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jemu ale cvrček cvrkal, prcek měl problém.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tohle mi začíná dělat dost drahej vořech na silničce a mám pocit, že mi tam degraduje nějaká guma, že začíná lepit, místo aby těsnila, je to možný?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tam snad ani nic takového není, nebo tam máš nějaké gumové těsnění?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nevym, je to Mavic, budu to muset znova rozebrat a pořádně to proštudovat, už jsem to jednou dělal, protože mi to lehce táhlo za řetěz, ale asi jsem to odflákl, promázl jsem to olejíčkem a nic se nezměnilo, tak mě napadlo esi to nemuže bejt nějaké rozleptané těsnění, asi blbost, co..

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Aha, Mavic. Ten je potreba mazat specialnim olejickem. Obvykle ma na jedne strane lozisko kulickove, na druhe strane kluzny plast. Ten i praporky se mazou nekolika kapkama toho olejicku. Vazelina nebo necisteny orech cvrka umi zalepit.
                Teda pokud nezmenili nejak technologii, ale pred par lety fungovali takhle.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jo, to bude ono, dík za informaci, tentokrát si na to vezmu brejle a bude to v cajku, tak mě napadlo, jestli nemá zakladatel tématu stejný problém.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To asi ne. Při pomalé jízdě to nedělalo až při vyšší rychlosti z kopce na volnoběh to pomalu začalo unášet a prověšovat řetěz.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Třeba je jeho ořech v posledním stadiu :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Vysušená vazelina zahuštěná prachem a nečistotami umí udělat svoje. Asi to bude chtít pořádné vymytí a nové máznutí.
                Na horáku mám Mavica a nejdéle po dvou letech provozu mi začalo kolo při jízdě z kopce na volnoběh při vyšší rychlosti unášet řetěz. Byla to jen zanešená nečistota, bohatě stačilo jednou ročně vyndat vyčistit a znovu máznout.
                Detaily vyčištění ti napíše ronda, který to dělal :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Koukni se, jestli nemáš nejaký bordel mezi výpletem a vicekolečkem, je to tak na 99 % příčina toho, co popisuješ. Na dílně už jsem řešil námotky: většinou je tam tráva, ale třeba taky vlasec, vlasy, provázek, vodič (asi ze sluchátek?), gumicuk (hák nyštěstí zůstal zaseklý v křížení drátů)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: iiki
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No ale kde asi zůstal ten druhý hák gumicuku?
      Zažil jsem to, jeden hák ve výpletu, druhý zůstal na nosiči a skončilo to ještě dobře - jenom nečekaným zastavením se zadním kolem ve smyku. Zbytky mezi pastorkem a výpletem se nějak podařilo vyšťárat, muselo se jet dál.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Radek

Jo, kdysi se mi stalo něco podobného na favoritu. Čekal bych, že to gumicuk po namotání prostě přetrhne, ale zastavilo to kolo. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2018
        Autor: Jrr
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Heldám partačku na kolo nebo lyže a možná i víc...

05.12.2019
Hledám parťačku na kolo nebo lyže a možná časem i víc....ideální věk 30 - 40. Praha a okolí směrem na jih :-) je…

Hledám: Na kole s dětmi

02.12.2019
Ahoj, máme dva skvělé kluky /8 a 10let/ a rádi jezdíme na kole. Kluci by uvítaly nějaké parťáky či parťačky na…

Hledám: Nezadaného muže na kolo

28.11.2019
Tuhle neděli 1.12. na kolo. Ideálně s nezadaným mužem od 173cm výš, přiměřeného věku. Praha a okolí. Radka 42 let,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

187 cyklistů (22 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019