reklama

Nosič kol na Hyundai Getz 3 dv.

Ahoj,
resim prepravu 3 kol autem hyundai getz 3-dverovy (nema liziny na strese). Pokud budu uvazovat o preprave na strese, vrazim jen do Thule "zahradky" (zadny jiny vyrobce nedela pro tenhle typ auta) cca 7-8 tis. A na zadne jine auto nez hyundai getz 3dv. to pak pouzit nepujde.
Presunula jsem svuj zajem na nosic na zadni dvere kufru, ale tam narazim zas na problem zakryte spztky a svetel.

Chjo, nemate nejake zkusenosti, co by slo na zadni dvere kufru tak, aby spztka byla videt a nestalo me to majlant? Kdyby alespon to slo pak pouzit na jine auto dal to reseni na strechu :/.
Dekuji!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.06.2018
Autor: 197237
  • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

         

    Nosič je skutečně nepoužitelný na jiné auto? To se mi mi moc nezdá, máte to opravdu dobře ověřený?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2018
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

         

    Napada mne - poslat mail primo do Hyundai.
    Obvykle mívají automobilky nosiče v nabídce.
    Nejčastěji je to přeznačkované Thule (Škoda, Opel)
    cena okolo 1/2 Thule.

    Další možností je koupit nosič na Bazoši / aukru / e-bay. Thule bývá stavebnicový, tj najít si co potřebuješ a obrnit se trpělivostí při hledání. Dokoupíš tvz adaptéry.

    Pokud jsem pochopil správně to auto nemá hagusy ani montážní body? (a nosič se tam montuje jak na Favorita - do otvoru dveří? )

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2018
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

           

      Jo, zkusim napsat na hyundai prodejce. Bazary jsem uz slitala a nic a mame odjizdet za 2 tydny. Diky za tip.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2018
      Autor: 197237
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

         

    jinak Thule lze koupit za cca 6,5tis.
    jak jsem psal je to stavebnice, ty tyče použiješ dál. adaptéry... no asi ne.

    https://www.nosice.com/stresni-nosice/stresni...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2018
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

           

      V nabídce jsou i HAKR za polovic.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2018
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

             

        To jem se musel přehlédnout, ty jsem viděl jen pro 5 dveři...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2018
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

               

          Moc jsem to neprohlížel ani neověřoval, ale uvádějí to jako nosič pro 3/5 dveře a nosič na střechu pro úchyt za střechu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2018
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

           

      To asi odpovida tehle sestave, kterou mi doporucil jeden prodejce.

      Na vaše vozidlo je potřeba https://www.obchodth.cz/10588-pricniky-thule... + ještě musíte mít https://www.obchodth.cz/199-adapter-stresniho...

      No je to draha hracka. Zkusila jsem jeste napsat na prodejce Hakru a prodejce hyundai, ale tusim, ze nejspis mi stejne nic jineho nezbude.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2018
      Autor: 197237
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

         

    Samostatný držák třetí PZ mají např. zde:

    https://www.nevix.cz/samostatne-osvetleni-drzak...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2018
    Autor: vysočina
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

         

    asi nejlevnější řešení - příčníky HAKR + 3ks držáků - viz linky

    https://www.autodoplnky-obchod.cz/stresni...

    https://www.domacitechnika.cz/produkt/menabo...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2018
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

           

      No tady si nejsem jista, jestli je to i pro 3-dverovou variantu. Jako kam to asi uchytim, kdyz nemam ty dvoje dalsi dvere :(.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2018
      Autor: 197237
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

             

        ....hmm, dobrá připomínka, toho jsem si nevšiml.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2018
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

             

        Tažné zařízení také není?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

               

          Jestli to má být jednorázové, tak bude mít lepší si půjčit nějaké větší auto i s nosičem.
          Nehledě na to, že Getz je prcek a otázka, jestli ta střecha má nosnost 50 kilo - váha nosiče a 3 kol

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2018
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

                 

            Nasla jsem si, ze zatizeni muze byt az 70 kg, tak to by melo projit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.06.2018
            Autor: 197237
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

                   

              I tak to bude 50 kg hodně vysoko nad těžištěm auta... bude to chtít jet opatrne

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.06.2018
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

                     

                Sranda, ze tu paku (zvlast v zatackach a pri brzdeni) vysoko nad strechou drzi pri hagusech jen nejakych dvanact nejtu v plechu strechy :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.06.2018
                Autor: ronda
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

         

    Já použil na výrobu autozahrádky s úspěchem jekly 20x20 mm a mohu to jen doporučit! Pravda, už je to 25 let...

    Ježkovyvoči - to už je ČTVRT STOLETÍ?!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2018
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

           

      Tehdá není dnes. Pravděpodobnost odchycení je sice malá - ale kdyby něco, homologaci asi ty jekly neměly, co ?
      (nemoralizuju, taky jsem bastlil z jeklů, jen upozorňuju na současnou legislativu a realitu)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

         

    Pro občasnou přepravu jsme používali univerzální nosič na zadní dvěře. Nový stojí do tisícovky. Teď už používám střešní na lyžinách a příčnících (letos jednou, vloni asi taky tak ...).
    Ten na zadní dveře se opře dole o nějakou hranu, u getze o nárazník (ale pak neotevřeš kufr) a nahoře o vršek skla, dá se různě nastavit a vozili jsme až tři kola, z toho ale jedno malé, dětské. Kola jsou nad značkou, zezadu je na ní vidět. Byli jsme s tím i v cizině (Německo, Rakousko, Švýcarsko) a bez problémů.

    Sundání a nandání nosiče je otázka 10. minut, stačí mít na spojovacích kloubech poznačenou správnou polohu. My měli výhodu u dvou předchozích aut výhodu, že se spodek dal dobře opřít o masivní lištu - pokračování nárazníku, přímo na dveřích a tak s opatrností šlo zadní dveře otevřít i s koly.

    Leží nám doma, kdyby ho někdo chtěl za symbolickou cenu + poštovný :o)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2018
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

           

      No kdyby slo vyzkouset v Praze, mela bych zajem. Ale detska kola uz teda se to nazyvat neda. Takze by se musely vejit 3 velka kola.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2018
      Autor: 197237
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

             

        Bohužel, Děčín a Liberecko ...

        3 dospělý už by bylo asi moc :o(

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2018
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

           

      My jsme tento koupili také od jednoho ze zdejších rád u a kolegu a opravdu musím říct že je super. Měl jsem ho na Felicii, na Nissanu Almeře druhá generace a pak jsme ho ještě chvíli používali na Peugeot 807 než jsme přešli na nosič na tažné zařízení. Svagrovi jsme ho půjčování na chraislera. Takže využití a universálnost mohu jen a jen doporučit.

      Na krátké vzdálenosti super a i dlouhé cesty se dali báječně zvládnout. Jen je problém že pokud člověk chce něco v kufru tak buď přes zadní sedadla když to není na dně. A jinak shodit kola nosič a pak otevřít dveře.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2018
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

         

    Nebo namontovat podélné ližiny, což stojí 3900Kč + montáž 700Kč. Drahé, ale po výměně auta máte použitelné cyklonosiče

    https://www.nosice.com/podelne-nosice/hyundai/-...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2018
    Autor: Julek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

           

      To vypada zajimave. Zkusim se pozeptat blizkeho Hyundai prodejce. Diky!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2018
      Autor: 197237
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

             

        Ptal bych se spíš dodavatele hagusů.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2018
        Autor: Kolorádo
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

             

        A co tohle:

        https://www.obchodth.cz/10588-pricniky-thule...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2018
        Autor: vysočina
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

               

          No o tom vim uz od zacatku, jen se musi koupit jeste adapter a zdalo se mi to cenove neumerne vzhledem k tomu, ze to pak pravdepodobne nepouziju na jine auto. A ted jsem se navic dozvedela, ze je to takovy atyp, ze mi to ani nestihnout dodat do toho 8.7., kdy chceme odjizdet na Trebon.
          Take jsem chtela tedy nechat pridelat na auto liziny, ale opet dodaci lhuta samotnych lizin prekracuje nas termin 8.7.
          Pak jsem jeste chtela risknout tedy zadni dvere kufru, i kdyz nebude videt ta spztka - ale to me zas nekdo od prodejcu Thule dost odrazoval, ze 3 kola je moc a utrhnu ty dvere.
          Proste mam super auto, k vzteku.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2018
          Autor: 197237
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

                 

            Když vidím ty našponovaný termíny a jak lítaj tisícovky pro jednu akci, navíc jen kousek za humny - nebude nejjednodušší si dojednat nějakého menšího autodopravce s dodávkou, aby vám tam kola dovezl a na konci dovolené zase vzal zpět ? Něco to stát bude, ale zas ne tolik. (neposuzovat podle sazeb taxikářů z Václaváku nebo letiště :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.06.2018
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

                 

            Padnul i dotaz na kouli, tažné zařízení, asi bez odpovědi. Takže nejspíš není, což ? Možností by byl nosič na kouli (dost těžké na tak malé auto), nebo půjčení vozíku pro kola.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.06.2018
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosic na hyundai getz 3 dv.

                 

            Řešíš dopravu kol "jen" do Třeboně?!?
            Pošli si je tam vlakem nebo jinou přepravou.

            Anebo si půjčit kola na místě - pravda, snižuje to komfort z jízdy, ale i to je řešení.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.06.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na Hyundai Getz 3 dv.

         

    Nechci zakládat nové téma tak si dovolím využít toto.
    Kolikrát takhle potkávám auta která mají naložené kola na střeše u osobních je to celkem v pohodě (svého času jsme jezdili Fabii s kolama na střeše). Ale potkávám auta která jsou prostě vyšší například Berlingo, Sharan, 807, S-max a jiné podobné velké auta, které mají kola na střeše. Tak by mě zajímalo jak je tam ti lidé dostávají. Jestli mají staflicky nebo vylezou na střechu nebo nevím...
    Máte zkušenosti či víte podělte se... Dost mě to zajímá.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2018
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nosič kol na Hyundai Getz 3 dv.

           

      Tys nikdy třeba ani v obchodech neviděl podobné schůdky?
      https://www.batacz.cz/alve-hlinikove-zebriky-a...
      Celkem běžně je vozí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na Hyundai Getz 3 dv.

             

        Viděl ale když si vezmu jak jsou některá auta nalozena tak si říkám že je to zbytečný cajk který zabírá místo (sice malé ale zabírá) každopádně díky za tip má ještě někdo nějaký jiný způsob?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2018
        Autor: Ozzák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič kol na Hyundai Getz 3 dv.

               

          Když ty schůdky sklapneš tak mají na šířku nejvýš 15 cm a na délku 80 a to se zase do takhle velkého auta pohodlně vždycky vejde. Těžko bude nějaké jiné řešení pro lidi běžného vzrůstu.
          Samozřejmě když ná někdo sám na výšku 2 metry tak to asi potřebovat nebude, maximálně nějaký 10 cm špalek :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.07.2018
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič kol na Hyundai Getz 3 dv.

           

      Mám Zafiru a když dávám kola na střechu stojím na zadním kole. Z prahů/ sedadel nedosáhnu.
      Soused má Mercedes Vito a vozí štafličky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2018
      Autor: cibi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na Hyundai Getz 3 dv.

             

        Dát kola na Vito, už se začnu bát některých mostů a nadjezdů :-)
        Svého času prodávali nosiče kol pro takhle vysoká kola. Nahoře bylo rameno, které se vyklonilo do boku vedle auta, na něj se připevnilo kolo a zase se vyhoupnulo a naklaplo na střechu auta. Takže žádné šponování, lezení po štafličkách. Akorát teda ta cena...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

345 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024