reklama

Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

Předtím, než si toto sedlo pořídím, existuje nějaká moderní stejně pohodlná alternativa?

Kožené sedlo se zdá být ideální, protože se časem vytvaruje podle prdele.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.06.2018
Autor: Jura17
  • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

         

    s trochou dobrodružství nákupu na Bazoši a pod.
    koupíš sedlo ze socíkového Favorita.
    (neodpružené)
    Buď černé, barvené , nebo přírodní nebarvené.


    Rozměry jsi nejsem jistý (může být širší)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2018
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

         

    Když si koupíš nějaké měkké moderní sedlo, tak bude zaručeně pohodlnější. Kožené sedlo když se konečně vytvaruje, tak sice přestane tlačit, ale současně s tvarováním sedla zoceluješ i svůj zadek.
    Kožené sedlo je krásné, některá kola si o něj doslova říkají, ale že by bylo extra pohodlné??

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

           

      Tak já si na to sedlo četl nějaké recenze, a pookud zde nehraje velkou roli jakýsi placebo efekt drahého značkového sedla, tak všichni říkají, jak je to nejpohodlnější sedlo co měli.

      Tak se mi líbí představa, že budu mít tak nějak sedlo na celý život, co bude opisovat mou prdel :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2018
      Autor: Jura17
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

             

        Ale když Ti to krásné kožené sedlo zmokne...
        To oceníš spíš ty moderní materiály.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2018
        Autor: cibi
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

             

        ....těžko bude někdo "hanět" svou drahou volbu- já osobně bych toto sedlo nebral už jen pro to riziko, že nesplní mé předpoklady. Kůže sice saje pot, ale časem se "prosedí" a budeš sedlo muset "napnout" nap. šroubem a je po vytvarování. Jak zmiňuje Brahma "..je krásné, ALE...!" Pokud jezdíš "dálky" v jakémkoli počasí, tak je zadek na sedlo "upravený", problémy mohou být jen s kalhotami (přeložený/pokrčený, ujetá vložka bokem ap)....;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

         

    To je povera. Prdelse ti natvaruje podle Brookse. Maximalne se tak sedlo vytaha a vylezou ti srouby.
    Staromilci maji kuzi radi podobne jako gramodesky a svitkovy film. Cely den a noc te budou presvedcovat, ze tohle je to jediny spravny reseni, ale racionalno v tom nehledej. V dobach kozenych, gumovych nebo prvnich plastovych sedel Brooks kraloval, byl nedostiznou legendou, jenze doba se pohnula, materialy a zpracovani jsou jinde. Na nejakou dyzajnovku nebo veterana urcite dobra volba, ne na moderni kolo. Pokud teda nechces Brookse, protoze proste chces Brookse. Pak neni co resit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

         

    Zkušenost s tímhle koženým brooksem: jednak ho občas musíš napajcovat nějakým tím včelím voskem a jednak - a to je horší - se ta kůže pod Tebou vytahuje, je tam sice vypínací šroub, ale jednou (poměrně rychle, pakliže nevážíš 50 kilo) dojdeš do stádia, že ten šroub bude na konci závitu (delší dát nelze) a to sedlo už nevypneš a můžeš ho akorát tak pověsit doma na zeď :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2018
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

         

    No ale třeba tady tomu borcovi se to vytvarovalo paradně:

    https://www.youtube.com/watch?v=i-yP0vWmEUk

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2018
    Autor: Jura17
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

         

    Já sitoho brookse stejně koupím, chci pohodlné sedlo a tohle si všichni chválí, za 2600,- to není zase tak moc, lepší než zkoušet různá jiná sedla a pak je někomu prodávat dobírkou. Možná že existuje lepší sedlo než ten Brooks ale já prostě nevím jaké...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2018
    Autor: Jura17
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

           

      Brooks se dobirkou prodava lip ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

           

      A to je tak velký problém obejít několik obchodů a sedla si prohlédnout, vyzkoušet a porovnat?
      Takhle to stejně hodnotíš jen podle obrázku a co lidí napíšou i když každý má jiný zadek a vyhovuje jiný tvar a provedení sedla.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2018
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

             

        Ano, je to takový problém. Jak mám asi tak v obchodě poznat, Lelku, že mě z toho sedla nebude bolet prdel? Prodavači o tom ví prd a já to nepoznám.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2018
        Autor: Jura17
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

               

          A takhle z obrázku toho tvrdého koženého to poznáš?
          V obchodě si přece to sedlo prohlédneš, pořádně si na něj sáhneš a ve slušném obchodě tě na něho nechají sednout a když se domluvíš tak třeba i vyzkoušet přímo na kole. A zvlášť když jde o dražší sedla.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2018
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

               

          U nás v prodejně Red Eight mě prodavač posadil na desku z nějakýho pěnovýho materiálu a podle důlků, co jsem do ní vytlačil, mi doporučil sedlo. A sedávám na něm dodnes, to nemůžu říct. U Specialized je to běžnej postup.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2018
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

                 

            Kolik důlků jsi vytlačil, když jsi zatlačil ?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.06.2018
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

                 

            ale tos jenom vytlacil vzdalenost svych kosti, podle toho ti dal jen spravnou sirku sedla. To si umim udelat i doma.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.06.2018
            Autor: Jura17
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

                   

              ...pak nechápu tvou otázku- je vidět, že se vyznáš a není co řešit, (každý se učí na svých chybách,to mi ostatní asi potvrdí), přesvědčení je halt hluboká víra ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.06.2018
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

         

    To své vysněné koupíš na Bazoši za tisícovku.
    to už za test stojí....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2018
    Autor: cibi
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

         

    tedy musel jsem se zaregistrovat, abych vyvrátil ty bludy o Brooksech zde. Existují kožená SEDLA BROOKS, pak dlouho nic, pak pár kupek hnoje, pak zas dlouho nic a pak teprve všechny ostatní nepohodlné lavice (včetně moderních nekožených Brooksů).
    Mám 7 kol (5 historických) a na nich 6 sedel Brooks a jednu origo ES-KU s pery tažnými i tlačnými.. ta je suveréně nejpohodlnější, ale na můj vkus moc široká. Pak mám origo silničku od Boži Kubrychta víc jak 100 let starou s původním broukem - ouzkej dlouhej zoban (užší než současný ouzký B17 Narrow). Stačilo ho promazat, napnout svázat a je OK, napínací šroub není ani ve čtvrtině. Na současné silničce mám Pro team, trochu jsem ho našelakoval, aby líp klouzal (je to variace na B17). Na starých cesťácích a krosce mám současný Flyery (B17 s pery) - normální, aged, Imperial,luxusní s mosaznými nýty - nejpohodlnější je Imperial - ostatně pro štrekaře a ty co maj problémy se zlatou žílou byl vymyšlenej. Sedla ošetřuju balzámem na kůži Univerzal BANG (vymysleli to koňáci na kožený věci od koní, na sedla u kol to funguje též:). Nějaký extra vytahování nepozoruju. Proti dešti vozím pod sedlem zmuchlanou igelitku - když prší a kolo měkde stojí igelitku přetáhnu..... Fígl - občas si šněruju i sedla, co přímo od výrobce díry na stažení nemaj - sedlo je pak drobet tvrdší....
    Jinak mám vyhřezlý 3 bederní plotýnky a jednu prasklou - na normálním sedle vydržím tak 10 minut, na brouku, jak dlouho chci- ona ta kůže pruží takovým způsobem, jak nic jiného (i na sedlech bez per) a nedostávám ostrý rázy do zad. Klasická konstrukce sedla s pery mi vyhovuje mnohem líp než jakákoli odpružená sedlovka, nebo celopéro.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2018
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

           

      Jo a sedla jdou samozřejmě rozebrat, napínací šroub vyndat, vypodložit, nebo udělat delší....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2018
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

         

    Na skarohlidy nedej. Ne nadarmo je to nejoblibenejsi sedlo dalkovych cyklistu. Ale podivej se na kompletni nabidku Brookse, oni nedelaji jen tyhle kozeny, ale i kaucukovy atd. A ruzny tvary, takze mezi nima najdes i ty "moderni" alternativy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2018
    Autor: Manzak
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

         

    Musím se přidat. Na Brookse jsem si netroufl, na skládačce vozím Kolos, tedy rovněž kůže. A nedám na to sedlo dopustit. Když jsem na tom jel na zkoušku Prčice, tak jsem dojel ve stavu, že bych to mohl jet znovu. Jezdím na tom štreky do 200 km denně, s brašnama, vloni od ústí Rýna až do Polska (1600 km), teď zrovna dokončuji cestu okolo Dánska (1500 km).

    Údržba minimální, sedlo drží, je spíše tvrdší. V menším dešti nic (na sedle sedím), v horším dešti hodím na sedlo igelitový pytlík a jedu dál. Cenově to nevychází hůř než moderní plastové zázraky potažené čímkoli.

    Pokud jde o pohodlí, je třeba vědět dvě věci:

    1. Sedlo musí mít správný rozměr vzhledem ke Tvému pozadí.

    2. Každé sedlo trochu tlačí, i to s doslova gelovou boulí.

    Přestal jsem na něm jezdit v kalhotách s vložkou. Ta totiž nabobtná potem a to nedělá dobře sedlu (mokrý hadr) ani zadku (kůže sedla by větrala, ale ten hadr to neguje). Taky hrozí, že se vložka načechrá nebo posune, takže buď leze mezi půlky, nebo je nakřivo anebo komplikuje poposedávání na sedle. Prostě když kůže, tak kůže na kůži a vynechat molitan nebo gel. Cyklovložka je nutná na moderní sedla, kde zachraňuje nedostatky těchto sedel.

    Takže za mne ano, klidně jdi do toho, ale musíš mít reálná očekávání a nekupovat to jako housku na krámě.

    Běžně je to k dostání v obchodech specializovaných na městská nebo skládací kola. Tam to lze osobně prohlédnout a případně se poradit. Dělají se klasické i měkčené verze + verze s odpružením. Ten můj Kolos je bez odpružení a spíše tvrdší kůže.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2018
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kožené sedlo Brooks B17 na gravel bike

           

      Měření rozměrů pozadí a sedla je věda. Někde si na to hrají, někde to i skutečně praktikují. Nicméně pokud máš zkušenost, tak můžeš vyjít z jiného osvědčeného sedla a jen si pohlídat šířku sedla, což lze i sednutím si na pravítko a dát si prsty, kde máš kosti.

      Užší sedlo je problém, protože kůžička okolo řiti je málo odolná. Druhý problém je zúžení ze sedací části směrem dopředu. Tam hrozí, že si odřeš stehna, pokud se bude sedlo zužovat moc pozvolně. První zjistíš sednutím na pravítko, druhé přeměřením jiného vhodného sedla.

      Jestli s tím máš problém, tak si to nech někde změřit. Materiál a konstrukce sedla totiž nezachrání jeho špatný rozměr vzhledem k Tvému pozadí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2018
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

269 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024