reklama

Proříznutý plášť

Dobrý večer, nedávno jsem zjistil, že mám proříznutý zadní plášť. Mám na něm najeto jen asi tři tisíce km a bylo by mi líto ho vyhodit. Myslíte, že by se dal podlepit nějakou páskou a jezdit bez obav dál, nebo je lepší ho vyhodit a koupit nový? Je to už můj třetí proříznutý plášť, nevím, jak to dělám :-/ Díky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.06.2018
Autor: Honnzik
  • Re: Proříznutý plášť

         

    Dyť je to sjetý veprostřed jako prase....
    Co je to za značku?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2018
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proříznutý plášť

           

      Je to Vittoria Rubino Pro Endurance.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2018
      Autor: Honnzik
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proříznutý plášť

             

        Tak to na aušus nevypadá, ale pokud jsi tím nevzal opravdu ostrou hranu obrubníku (spíš kachlík), tak bych to fakt tipnul na ta popraskaná vlákna. Některé staré pláště tohle umí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Proříznutý plášť

               

          Možná to mohl být nějaký střep, protože na kraji silnice byla rozflákaná flaška, které jsem se nemohl pořádně vyhnout kvůli autům za mnou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2018
          Autor: Honnzik
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Proříznutý plášť

                 

            To bych čekal trochu rovnější řez. Tohle je takový chlupatý, kopírující trochu výstupky vzorku. Dost mi to právě připomnělo stařičké polorozpadlé pláště, které jsem měl a viděl na dámském kole, jednom odloženém dvojkole a na mopedu (Stadion), než jsem ho očesal.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2018
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Proříznutý plášť

                   

              Ale říznuté to být může. V tom případě opravdu pěkný zásah.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.06.2018
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Proříznutý plášť

         

    Tohle není proříznutý. To jsou přetržený vlákna v aušusovým plášti. Pak se takhle rozestoupí. Přestaň škudlit, kup si dražší, kvalitnější plášť - a ušetříš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Proříznutý plášť

           

      Dražší a kvalitnější pláště jsem měl na nově koupeném horském kole. Docela rychle se sjely, ale především mi na rovném asfaltu, v malé rychlosti a malé zátěži, praskl zadní plášť z boku.

      Naprosto jsem nechápal, co se stalo. Kdybych nejel krokem, byl by to kotrmelec. Přehuštěný nebyl.

      Pak jsem koupil ve výprodeji Tesco hromadu plášťů po cca. 50-ti korunách. Myslel jsem, že je budu každou chvíli měnit, ale není třeba. Normálně fungují a smysl drahých plášťů jsem doteď nepochopil.

      S těmi levnými jsem jezdil i v extrémních podmínkách. Třeba po Negevské poušti v Izraeli, kde je spousta ostrých kamenů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2018
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proříznutý plášť

             

        Z jedne spatne zkusenosti asi tezko delat univerzalni a kategoricke zavery pro celo tridu plastu. Priplaci se za ruzne vlastnosti.
        Zrovna tak, jako jsi mel smulu u toho draheho, tak jsi mohl mit kliku u toho levneho na vhodnost pro tvoje uziti.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Proříznutý plášť

               

          Jednou jsme s kamarádem koupili dohromady pláště na silničky ( dohromady kvůli poštovnému) s tím, že mají nejlepší poměr cena / TPI , no a ten rok na švihu jsme je v podstatě zničili během nějakých 400 km nájezdu... měly být speciálně odolné proti průrazu a v podstatě jsme byli rádi, že jsme měli ve skupině náhradní pláště sebou ....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2018
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proříznutý plášť

             

        A seš si jistý, že ten dražší plášť co sis koupil byl určený pro tvoji jízdu po suchém hrubším asfaltu?
        Většina kvalitních (dražších) plášťů na horáky mají specifické vlastnosti a příliš se nepředpokládá jejich použití na hrubém asfaltu a sjede se proto, že jeho směs je měkká a určená třeba na mokré kameny a kořeny.

        A prasklý plášť z boku je především důsledek jeho natrhnutí o obrubník, ostřejší vyšší kámen apod.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2018
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Proříznutý plášť

               

          Nejsem si jistý ničím, klidně muzes mít pravdu.

          Jen musím konstatovat, že nevidím žádný důvod kupovat dražší pláště. Za sebe jsem žádný rozdíl v jízdních vlastnostech nepozoroval a co do životnosti, v mém případě zvítězily ultralevne.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2018
          Autor: Marin7
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Proříznutý plášť

                 

            To klidne muze byt. Plaste na zavody muzou stat desetinasobek a pritom muzou vydrzet sotva ten jeden zavod. U formule padne i nekolik sad gum za jeden zavod. Srovnavas nesrovnatelne. Desne moc zalezi na vhodnem a spravnem uziti. Sportovni vykon na urovni na lacine gume nedas, turistovat na sportovni slupicce je taky nesmysl, defektu se nedopocitas.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2018
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proříznutý plášť

         

    Tohle bys vážně chtěl spravovat? :-)
    To bez přemýšlení vyhoď a dej nový. Jednak už je slušně ošlapaný a pak tohle není ani tak proříznutý jako příčně prasklý včetně vláken.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2018
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proříznutý plášť

         

    OK, díky všem za odpovědi, zítra koupím nový. I když o moc dražší asi ne, tenhle stál přes dva tisíce (ve Švýcarsku :-) )

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2018
    Autor: Honnzik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proříznutý plášť

           

      Slušná raketa. Holt Švýcarsko. Tam i pokutu za doslova nepatrné překročení padesátky jsem platil takovou, že u nás bych mohl jet kilem :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Proříznutý plášť

           

      Ten plášť by měl vydržet o poznání víc a na to, že máš jen 3 tisíce má hrozně ošlapaný střed, to vypadá, že buď ho hodně přetěžuješ nebo spíš jezdíš na podhuštěném.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proříznutý plášť

             

        Střed se opotřebovává při časté jízdě na přehuštěném, ne na podhuštěném. Podhuštění se projevuje defekty proštípnutím ráfkem. Typické jsou dvě dírky příčně nad sebou. Kolik vlastně tam hustíš?

        Já jezdím na Continental, vzadu Kenda. Doporučené huštění od výrobce do 102 Psi. Takže tam hustím do 7 barů, dofukuji když klesne pod 6,5 bar, což odpovídá tak 93 až 100 Psi. Mám hustilku s manometrem. Vzorek se mi sjíždí podobně uprostřed. Kolo jede lehce a perfektně.

        Když jsem jezdil na levných Rubenách cca 150 Kč, lepíval jsem třikrát až čtyřikrát do roka. Když jsem přešel na vyšší kvalitu asi tak za 400 Kč za kus, nelepil jsem od té doby ani jednou. Lepení vozím víceméně pro servis jiným, rozbité sklenice zbytečně nepřejíždím. Pláště dojíždím do té doby, až se objeví textilní vlákna, pak hned měním.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2018
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Proříznutý plášť

               

          Mám stejnou zkušenost s Rubenou – obyčejné za cca 130Kč, odjezdil jsem na jich desítky tisíc kilometrů, životnost a kvalita spokojenost, ale žádná ochrana proti defektům, lepil jsem každou chvíli.

          Teď vozím jedny z nejlevnějších Schwalbe za 250-300Kč, ochrana proti průrazu stupeň 3 ze 7, ale bohatě to stačí. Naposledy jsem píchnul nějaký rok a půl zpátky, ale to byl 2cm dlouhý hřebík. Těch 150Kč navíc za plášť oproti Rubeně se rozhodně vyplatí. Dříve jsem vozíval 2 náhradní duše, dnes už jenom jednu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proříznutý plášť

           

      Docela mne překvapuje ta cena za aušus a dokonce ve Švýcarsku. Kdyby tohle udělal plášť za třista CZK, ale plášť za dva tisíce? Takové kategorii by se to stávat nemělo. Není dobré všechno co je drahé. Nevypadá na proříznutí, vypadá na vadu materiálu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2018
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proříznutý plášť

             

        2 tisíce ve Švýrarech, u nás je podstatně levnější, ale taky nic levného.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proříznutý plášť

           

      Tomu nějak nemůžu uvěřit :)
      Nemůžu uvěřit, že by nějaký Švýcar zaplatil cca 90 franků za plášť, měřeno kurzem, oni jsou dost spořínci:)
      To by musel být frank někde za 33 kaček aby to vycházelo ke 2000 a to nebyl snad nikdy od roku 1993 ? :)
      A starší snad ten plášť není ? :)

      Jinak proboha, tohle spravovat jen v případě, že jsi uprostřed nikdykde / tisíc kilometrů od civilizace a nemáš jinou možnost. Vyhodit! :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2018
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proříznutý plášť

             

        Já byl rád, že jsem sehnal vůbec nějaké pláště. Hned první den zájezdu jsem přehlídl obrubník a protrhl na bocích oba pláště. Takže jsem pak valil do Interkalenu pátrat po cykloprodejně a na silničku měli údajně poslední dva. Švýcar by to možná nezaplatil, já ale musel :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2018
        Autor: Honnzik
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proříznutý plášť

         

    Nespravuj, kup nový.
    Tak, aby to bylo dlouhodobě použitelné to nespravíš.

    Někde na cestách by jsem takové poškození spravoval, ale jen na dojetí k nejbližšímu obchodu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2018
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proříznutý plášť

         

    Vůbec nechápu, jak můžeš uvažovat o tom, že bys ten plášť spravil. Ten plášť už je po smrti - nejen tou prasklinou, ale je i sjetý.

    Zahodit a koupit nový.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Proříznutý plášť

         

    Tak mám nový plášť, tenhle poškozený jsem sundal, koukl na vnitřní stranu a hle...! Vůbec nic. Zvenku to vypadalo, že už koukám na duši, ale je tam výztuha, která je absolutně neporušená :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2018
    Autor: Honnzik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proříznutý plášť

           

      V tom případě ho vrať na kolo jezdí dále. Je třeba experimentálně zjistit, jestli ten plášť byl KO nebo ne :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Proříznutý plášť

             

        Ale riskuješ že budeš KO ty.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2018
        Autor: Papji
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proříznutý plášť

             

        On ti ho pošle na testování, to opravdu stojí za to a na tebe je spoleh, seš takovej akademickej zvídavej typ. Písni mu adresu obálkou :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2018
        Autor: bara2
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proříznutý plášť

         

    Někdo v tom vidí smrt, někdo tomu ještě dává šance. Já letos cestou na Gardu objevil v půlce stoupání z Innsbrucku na Brenner tohleto ... duše se vyvalovala z té díry ven. Plášť jsem zevnitř provizorně vylepil kusem gumy pomocí lepidla na záplaty na duše. Duši jsem omotal v dotčeném místě obvazem, abych omezil její maximální roztažení a netrhala mi plášť. Celé jsem to složil a na pumpě dofoukal - naložený horák, pláště mají limit 4.5bar, narval jsem tam 5, ať to sviští.
    Na Gardu jsem dojel, teď na tom ještě jezdím taky, protože jsem línej a stejně jezdím jenom "kolem komína".

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2018
    Autor: Cvrnda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Proříznutý plášť

           

      A jaký byl důvod, že si před cestou nedal nový plášť a jel na téhle téměř mrtvole?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2018
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proříznutý plášť

             

        https://www.youtube.com/watch?v=PMUBwsBiMmE

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2018
        Autor: bara2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proříznutý plášť

             

        V sobotu večer telefon, že v neděli ráno se jede - pokud platí, že chci jet. Projížděli jsme několik velkých měst a v plánu bylo koupit nový cestou a večer ho vyměnit. Nakonec jsem koupil až v Trentu v Itálii po nouzové opravě, jenže večer už jsme seděli na pláži a domu se jelo autem. Defekt nepřišel ani jeden, až tehle roztržený plášť - celkem štěstí.
        Poslední dobou velká časová vytíženost, takže kolikrát i kolo nahrazuji motorkou a servis řeším spíš "až se to posere" - viz. fotka předních brzdových destiček (po 9.000km), které jsem teda měnil už na srazu při čekání na zbytek výpravy.
        Teď mám týden volna, takže odpoledne jde nová kazeta, řetěz, plášť a možná i bowdeny vč. lanek.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2018
        Autor: Cvrnda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Proříznutý plášť

               

          Když máš na nákup pláště v Trentu, tak není problém mít rozumnou zásobu spotřebáku průběžně doma. Navíc se dá vyhlídat nákp ve slevách nebo akcích a při náhlém odjezdu nebo problmu je kam sáhnout, nemusí se lítat po obchodech a brát co je, za jakoukoliv cenu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2018
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Proříznutý plášť

                 

            Těžko říct jaká to bude kvalita, ale extra drahý mi nepřišel - 16€. V Praze taky nemají dražší pláště než u nás na maloměstě a zrovna úsek od Brixenu po Rovereto se cyklistama na cyklostezkách jen hemžil, takže servis na každým rohu. Jezdím na měkkých Michelinech, které drží pěkně i za mokra, bohužel se rychle sjíždí a plášť kupuju kolem 340,- s výdrží 3-4tis. km

            Zásobu plášťů a řetězu jsem zatím nikdy neřešil, protože jsem zatím vždy kupoval s předstihem, letos poprvé s křížkem po funuse. Navíc se do domácího servisu kola pouštím pozvolna, do nedávna jsem vše kromě plášťů a baterek ve světlech řešil servisem na začátku sezony. Předloni jsem si koupil nýtovačku na řetězy a přestal se bát hydraulických brzd a výměny destiček. Postupně to začíná s tím, jak víc a víc jezdím a je potřeba vyměnit další a další komponenty.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.08.2018
            Autor: Cvrnda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Proříznutý plášť

                   

              Nechtěl jsem nějak moralizovat, spíš dát radu, co se mi už mnohokrát osvědčilo.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.08.2018
              Autor: ronda
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Proříznutý plášť

                 

            Tak nějak. Pláště mi sice vydrží hóoodně dlouho, ale i přesto mám doma stále jeden rezervní v zásobě.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.08.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Proříznutý plášť

           

      zrakvit se dá i kolem komína a tahat osud za fusekli jen kvůli lenosti ? No držím ti palce aby se ti to nevymstilo, jedna je věc oprava na nouzový dojezd a druhá věc je ohrožování sebe sama a ostatních okolo....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2018
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Proříznutý plášť

             

        Okolo komína je po městských cyklostezkách, kde nejezdím dostatečně rychle (téměř nemusím brzdit) na to aby mě unik vzduchu překvapil. A kilometr domu dojdu i pěšky. Město jsem za těch 14 dní s tímhle neopustil.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2018
        Autor: Cvrnda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Proříznutý plášť

               

          Zajímavé vnímání, překvapit to může jenom tebe, myslíš si, že téměř vůbec nebrzdíš a protože kolem tebe nikdy nikdo není tak nikdy nikoho neohrozíš až to cvakneš nebo svlíkneš z ráfku a nečekaně zastavíš.
          No nic to je zase jednou názorný příklad sebejistoty sebestřednosti , že v provozu ve ve veřejném prostoru "přece člověk zásadně ohrožuje jen sebe a nikoho okolo " a tak na okolí nemusí brát zřetel....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2018
          Autor: újezďák
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Proříznutý plášť

             

        Je to těžký, protože "mladej a blbej". Nedávno jako čtrnáctiletý jsme jezdili za vesnicí po polňačce na fichtlech a každou chvíli měli rozebranej motor. S papírama jsme se vydali i na "expedici" 100km od baráku a neměli s sebou pomalu ani nářadí.
        Teď už bych to nářadí bral určitě.
        Na tom kole je to podobný, ohoblovaný pláště od smykování až na textil a jezdilo se. Teď už jsou rovnoměrně sjetý. Časem příjde i rozum na včasné výměny ;)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2018
        Autor: Cvrnda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Proříznutý plášť

               

          bacha na to, ono se říká, že moudrost přichází s léty ale někdy to stáří přijde samo.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2018
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Proříznutý plášť

                 

            Já to znám tak, že u některých mladická nerozvážnost přechází plynule ve stařeckou senilitu :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.08.2018
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proříznutý plášť

           

      2x jsem viděla bouchnout duši při jízdě díky sjetému plášti - žádná sranda ani při pomalé jízdě po cyklostezce.
      Na takhle sjetém plášti je hazard a neohrožuješ jen sebe.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2018
      Autor: radka
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Proříznutý plášť

             

        Zase to tolik nehroť. :-)
        Ono hodně záleží i na stáří pláště. Na půl sjetý plášt starý 10 let je mnohem nebezpěčnější než dvouletý sjetý.
        Na fotce je plášť, který ještě něco dá, ale už bych pomalu vyhlížel nový. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Proříznutý plášť

           

      Na taketo pripady nosim so sebou kusok plechu z plechovky od piva. Je sice tenka, ale da sa jednoducho vytvarovat do potrebneho tvaru. Tu plechovku podlozim este k dusi nejakym kuskom gumy (vacsinou z roztrhnutej duse), aby sa na hrane plechovky neposkodila dusa. Toto provizrne riesenie drzi par kilometrov (myslim, ze az stovky). Ńehodi sa vtedy ak je diera na dotyku s vozovkou, vtedy sa aj plech prederie. Lepsie je vozit so sebou este jedden nahradny kevlarovy plast.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2018
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proříznutý plášť

             

        Raději bych vzal celou plechovku i s pivem.
        Má univerzálnější využití. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2018
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proříznutý plášť

         

    Zahodit

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2018
    Autor: Valdek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka na vyjížďky

05.05.2024
Jezdila jsem často a aktivně. Změna bydliště, přátel a možností vše zhatilo. Ráda bych aktivního parťáka, který by…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

156 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024