reklama

Výměna vidlice na Azub ECO

Tak mám další dotaz. Prošel jsem asi celé fórum ale nejde do žádného staršího tomat vkládat příspěvek, tak zakládám nový.

Na svem starším Ecu mám původní pevnou vidlici ale chtěl bych ji vyměnit za odpruženou nicméně co jsem pohlédl na internetu tak je pro 20" kola pouze Rst Capa 20" a Suntour (nevím označení) oboje pružinové. Můj dotaz zní. Existuje ještě nějaká jiná možnost? Je tam 1" sloupek se závitem. Ještě mě napadlo dát tam větší vidlici (24") ale vůbec nemám tušení co to pak s kolem udělá a jak se bude chovat.

A ještě jeden dotaz pokud bych použil vidlici od RST nebo od Suntour dá se nějak upravit aby unesla i mě (120kg) a nesedla si na dorazy jen se na ni podívám. Vymena pružiny je reálná protože jsem koukal že náhradní jsou k dostání na e shopech. Případně jak dát pružinou i do druhé nohy. U jedné diskuze někdo psal že si ji upravil, ale moc jsem tomu nerozuměl jak to udělá. Tak pokud má někdo návod nebo je ochoten mi i přes soukromou zprávu vysvětlit jak to udělat tak budu velice rád.
Dekuju za všechny tipy a rady

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.05.2018
Autor: Ozzák
  • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

         

    Pružiny do obou nohou jsem jednou dýval já...nechával jsem si je navinout, ale cena o dost přesáhla cenu původní vidlice :-)bylo to u nějaké pružinovky, kde v jedné noze byla slabá pružina a druhá myslím byla úplně prázdná, nejspíš na nějaké dětské kolo...jinak jsem i přelisovával sloupek vidlice ze závitové na a-head...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2018
    Autor: highlander
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

           

      No já jsem koukal že existuje vidlice spiner 20" která je vzduchová což by se mi nejvíc líbilo ale problém je v tom že je Ahedova. Tam mi nepůjde nasadit horní řízení. Jediné si ho nechat někde udělat ale to si myslím že by stálo snad ještě víc než si nechat navinout nove pruziny

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2018
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

             

        ještě pořád mám doma "redukce" z 1" na 8/6", chce to jen dost dlouhej sloupek vidlice; 28,6 mm sloupek se do 30 mm hlavovýho vejde! a redukce opačně existujou i oficálně...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: brum
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

               

          Úplně nevím kam míříš. Nicméně původní vidlice je 1' a u toho spineru je krk vidlice 1-1/8' do té trubky by šlo dát hlavové složení 1-1/8 ale je problém v tom že na ten krk nenacpu tu objímku s řídítka pro horní řízení. Oni jsou v rámu takové redukce díky kterým se tam dá dát pohodlné hlavové složení pro vidlici 1" se závitem. Takže pokud bych ty kroužky v klepal tak se tam vejde větší hlavové složení. Jen je problém s těmi řídítky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2018
          Autor: Ozzák
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

                 

            měl sem na mysli, že není problém redukce zpátky na 1"... kdysi sem tam vrazil a vyvložkoval 1" představec s kuželkou (je tam vidět i redukce hlávka)
            https://mbp.rajce.idnes.cz/predstavec_spodniho...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2018
            Autor: brum
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

                 

            Jestli si pamatuju správně, jak vypadají ECO řídítka, mělo by to myslím být řešitelné. Potřebuješ něco, co půjde v krátké části zvenku na sloupek vidle 28,6 a pak z toho bude vyčuhovat krátký šťagel 25,4 a na ten se nasadí původní řídítka. Pokud ten násuvný kousek bude přitahovaný středovým šroubem k ježku ve vidlici, Ahead složení bude spokojené a funkční. Něco takového by bylo celkem snadné vysoustružit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2018
            Autor: Jirka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

         

    Dvacitkovou odpruzenou vidli,ktera vydrzi jizdu terenem s "prescetem" nevyrabej.zkousel jsem s tim laborovat a pak jsem se vratil k pevny.s dvacitkovym kolem a dospelou vahou se stejne v terenu neda jezdit

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2018
    Autor: mech
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

           

      Já nechci jezdit v terénu ale spíš to chci když jedu na těch našich rozbitých silnicích si užít cestu a ne užívat si masáž dle RSD. Aspoň ty menší díry v kompenzovat menším propruzenim. Bohužel jezdím po silnicích které jsou jedna záplata vedle druhé a to drncani mě občas štve.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

             

        A mas na ecu puvodni big aply?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: mech
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

               

          No ještě jo ale jsou ve stavu že by se za nemusel stydět kde jaký závodník formule 1. Vzorek jen po stranách. Teď před dovolenou je hodlám vyměnit. V sobotu jsem tam provizorně dal nějakou maxis ale ta je na nějaké bmx nebo na co protože ta je tvrdá jak blázen. Proč se ptáš na jablíčka?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2018
          Autor: Ozzák
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

                 

            Ta výměna byla umocněná tím že jsme chytil hodně hlubokou díru a z předního kola jsme udělal osmičku a ještě elipsu. Tak jsem u našich vytáhl jedno kompletně nastrojené kolo s touto pneumatikou, problém je že je na kotoučovou brzdu a ráfek je lakovaný takže ty špalky vůbec nebrzdí. To byl jeden z menších důvodů výměny vidlice, že bych využil zapletený ráfek a ještě si tam dal kotoučovou brzdu (protože to mi ze předchozí stavby doma zbylo) a co jsme koukal tak i ty 20" vidlice mají úchyty na třmen.
            Takže dvě mouchy jednou ranou..
            Ale není to nic proti ničemu pokud nevymyslím žádné rozumné řešení sáhnu do rezerv a nechám si vyplést kolo ráfek mám :-) Ale to jsem trochu odbočil...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2018
            Autor: Ozzák
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

                 

            mám doma genetickej odpad kterej vzniknul při vývoji eca,mám to na 2x20.koupil jsem na to Big aple balon pláště jsou ještě o trochu větší než klasický big aply ale pruží to suprově.Jezdim občas i natěžko takže kolo veze okolo 140 kg

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2018
            Autor: mech
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 29.05.2018
      Autor: Ozzák
    • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

           

      Dlouho mi trvalo rozšifrovat cizí slovo, než mi to došlo - asi "přescent" :-)

      Tahle by vydržela, jsem Azubu moc vděčný, že ji sehnali.
      https://www.mrpbike.com/rustler/
      Nemám zdaleka plný tlak a i když jsem mockrát vlítnul někam, kam jsem ani nechtěl, tak má pořád rezervu, k dorazu už dlouho nezajela.
      Výdrž zatím nejlepší a ani škrábanec.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Autor: Radek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

             

        vypadá hezky, ale bude za cenu celýho mýho kola:-)
        přescenta si typnul správně!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: mech
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

             

        Ta je pěkná ale bohužel ta cena taky... a pokud bych měl investovat tak bych zahodil ECO a přišetřil ještě pár tisíc a koupil MINI, BUFO nebo SIX.

        ale jinak děkuji za tip.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: Ozzák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

         

    Mno po zralé úvaze a získávání informací od lidí kteří se zabývají úpravami vidlic na kolo jsem došel k závěru že taková to vidlice je prostě k ničemu a na trhu není nic použitelného.

    Jak tady kolega ale narážel na ty pneumatiky přečetl jsem si nějaké testy a zvažuji výměnu těch ojetých za nové. Ale ted řeším jedno dilema. Big apple(race guard) nebo big apple plus (green guard)? Rozdíl je skoro čtvrt kila na gumu, vyplatí se ta ochrana proti propíchnutí bude to tak citelně znát že je tam o nějakých 300g víc při rozjezdu?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2018
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

         

    Psal jsi do Azubu?

    Otázka je, proč dávat na Eco odpruženou vidlici, když zadek zůstane neodpružený?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2018
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

           

      ... leho hardtail ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2018
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výměna vidlice na Azub ECO

           

      Třeba nájezd na obrubník. Taky jsem chtěl,ale 1" hlava, prakticky nedostupné řešení u mne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2018
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

385 cyklistů (19 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024