reklama

plaste

chcem vas poprosit o radu mal by som si kupit nove plaste a moje potreby jazdy su asi taketo 70% asfalt alebo z toho 40 % lesny zostatok po cestach a tych zvysnych 30 % je 25% lahky teren a 5% tazsi teren poradte teda nejaku pneumatiku ktora by mi vyhovovala ale nie nejake tenke lebo to mam xc bike proste mam poziadavku mali odpor ale aby sa s nou co to dalo preist aj v lese okolo 500,- sk jedna a este sa vas spytam ze tie univerzalky ci ako to volate tie medzi vyzera ze maju dost nizky dezen nezodere sa rychlo? a este sa spytam ze ci je pre znizenie odporu lepsie tensia guma alebo menej vyrazny vzor - viem ze obydvoje ale ktore viac . dakujem za odpovede

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mliec)
  • Re: plaste

         

    Zkusim ti poradit aspon v necem, protoze plastu je opravdu hodne a kazdy prisaha na neco uplne jineho.
    Na tvoje pozadavky se pravdepodobne hodi tzv. semi-slick, to je ten universalnejsi typ. Nebyvaji extra siroke, jdi do neceho s sirkou cca 1,95" az 2,1". Byvaji vetsinou skoro hladke uprostred, ale na bocich mivaji vzorek, co trochu podrzi v terenu a v zatackach. Ale je to kompromis, jasne.
    Zivotnost- zalezi na tom kterem typu, v tehle cenove kategorii bohuzel zkusenosti nemam.
    Valivy odpor- nejvetsi vliv na nej ma udajne slozeni plaste, takze tzv. dual(az triple) compound vedou, jinak ciste mechanicke principy: na silnici ma nejnizsi valivy odpor tenky plast bez vzorku nafouknuty na maximum, v terenu typu sterk, trava kupodivu siroky plast nafouknuty spis k nizsi hodnote, v blate projedes nejlip zase s uzsim plastem, variant je spousta.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: plaste

         

    ...ja hodne pokukuju po plastich Schwalbe, az doslouzi dosavadni (...mimochodem velmi dobre a rychle plaste Author XC Ultra Speed...nebo tak nejak se jmenujou :o) ), nahradi je nejake ultraspeed od Schwalbe s nejakou tou lepsi ochranou proti defektu (nicmene ty na tech Authorech jsem jeste defekt nemel...zatim asi 2000 km)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Psouk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: plaste

         

    Mam ted nove Schwalbe Hurricane a jedou dobre a potichu. Jezdim podobny teren jako Vy. Myslim, ze pro asfalt jsou lepsi vzory s plnym stredem. V te verzi co mam je ochrana proti propichnuti RaceGuard, ale jsou i levnejsi Hurricane. Take jsem videl nove duse Kenda s ochranou proti defektu, jsou tezsi nez normalni, ale to by se mozna dalo kompenzovat lehcim plastem.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (JF)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: plaste

         

    Řešil jsem podobný problém, s tím rozdílem, že toho najezdím víc v terénu a silnice používm pro přejezdy. Vybral jsem si pláště od Authora Wing (křídla), jsou o něco užší 1,95 a valivý odpor na silnici je podstatně menší než jsem měl dříve. Po stranách mají přitom vzorek, kterej podrží v terénu. Budu je pořizovat i pro ženu.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rain)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: plaste

         

    Velmi dobře se můžeš orientovat v podrobném popisu možností, konstrukcí, druhů atd. u Schwalbe, když si stáhneš info v . pdf zde:
    http://www.imexpo.cz/bohle-katalog-2006.pdf
    Já jezdím MAXIX Overdrive ale přecházím na Schwalbe kvůli skvělému výběru, podrobních informacích a cenách, které jsou absolutně jedinečné, protože jejich pláště v Německu jsou tamčasto o polovinu dražší.
    Navíc hledám pláště s reflexním páskem abych nemusel mít v cizině povinné odrazky v drátech a Schwalbe má skoro u každého druhu i reflexy.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (česnek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024