reklama

delka ctyrhrane osy

Ahoj mam nove kliky, kde je treba delka osy 123mm ja mam osu 124,5 myslite ze je to pouzitelne? Delku osu 123mm jsem skoro nenasel a kdyz tak pro domecek 73mm Diky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.05.2018
Autor: 542523
  • Re: delka ctyrhrane osy

Ano

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2018
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

No, jedna věc je délka osy, druhá věc je tvar toho čtyřhranu na ose a tvar díry v klikách. Při stejné délce osy ty kliky jdou zasunout víc nebo míň, podle toho, jaká díra je v těch klikách. Vzájemně se dá typ čtyřhranu a typ díry kombinovat, takže ve výsledku při jedné délce osy můžeš dosáhnout tří různých vzdáleností klik od sebe, podle toho, jak se to nakombinuje. Kombinovat to v podstatě je možné, viz.
    https://www.sheldonbrown.com/bbtaper.html

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2018
    Autor: bara2
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak pokud má standardní osu a standardní kliky, taky to moc řešit nemusí ;-)

Na druhou stranu, tys to pěkně vychytala :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No, vono právě jde o ten standard. U nás jsou běžně na trhu oba typy a v cykloservísu ani nevěděli, že něco takovýho existuje :-)
        Já jsem se vyškolila a teď jsem na čtyřhrany úplnej odborník :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jj, vím, že sis užila svoje :-)

Já jen, že jsem měl osy od různých výrobců, kombinoval jsem je s klikama na silniční i trekové kolo a na potíže jsem nenarazil. Čímž neříkám, že jsem neměl štěstí :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mi při tom studiu vyšlo, že u delších os (řekněme nad 110 mm) a nejsi-li háklivý na umístění talířů s ohledem na řetězovou linku, to technicky namontovatelné je v jakékoliv kombinaci. To asi bude tvůj případ.

Pokud máš požadavek na přesné umístění talířů, pak už problém je a je potřeba navolit správnou kombinaci čtyřhran-díra a jí odpovídající délku osy. U krátkých os může při špatné kombinaci taky nastat případ, že ti kliky narazí na domek. To byl můj případ, měla jsem požadavek na přesné umístění talířů a kliky pro krátkou osu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.05.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

já narazil jen na to, že na silničních a krosových klikách je ta díra jinak zapuštěná - myslím v jiné hloubce od nejmenšího převodníku.
              takže jsem to zkusil nasadit na starou osu, tipnul o kolik to potřebuju posunout ven a vynásobil dvěma a skoro jsem se trefil. a u další osy už jsem to poupravil skoro na dokonalo :-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Mrkni se tady: http://www.ivelo.cz/poradna/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: abernathy

Tady je 123 mm pro domek 68
    http://www.sportmode.cz/cs/p-21339-osa-stredova...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

A tohle je taky zajímavej produkt. To možná má i ten druhej čtyřhran jak Shimano...
    http://www.bikeprodejna.cz/169954-m-wave...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tady je ještě levnější osa 123 mm pro domek 68

http://www.global-sport.cz/osa-stredova-shimano...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Pokračování dialogu

15.10.2018
Hledám cyklistku, co mi 11.10. u Větrušic poradila s cestou k Vltavě.

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????
14.10.2018
Léto skončilo, ale nikoliv kolování nebo pěšárna než budou lyže. Pokud vlastníš kolo, lyže, batoh, pohory…

Hledám: Vážne vztah

Hledám: Vážne vztah
11.10.2018
Ahoj. Hledám muže pro vážný vztah. Chci se seznamit s muzem od 25 let. Mám ráda přírodu, květiny. Budu se tešit :)…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

188 cyklistů (18 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018