reklama

delka ctyrhrane osy

Ahoj mam nove kliky, kde je treba delka osy 123mm ja mam osu 124,5 myslite ze je to pouzitelne? Delku osu 123mm jsem skoro nenasel a kdyz tak pro domecek 73mm Diky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.05.2018
Autor: 542523
  • Re: delka ctyrhrane osy

         

    Ano

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2018
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: delka ctyrhrane osy

         

    No, jedna věc je délka osy, druhá věc je tvar toho čtyřhranu na ose a tvar díry v klikách. Při stejné délce osy ty kliky jdou zasunout víc nebo míň, podle toho, jaká díra je v těch klikách. Vzájemně se dá typ čtyřhranu a typ díry kombinovat, takže ve výsledku při jedné délce osy můžeš dosáhnout tří různých vzdáleností klik od sebe, podle toho, jak se to nakombinuje. Kombinovat to v podstatě je možné, viz.
    https://www.sheldonbrown.com/bbtaper.html

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2018
    Autor: bara2
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: delka ctyrhrane osy

           

      Tak pokud má standardní osu a standardní kliky, taky to moc řešit nemusí ;-)

      Na druhou stranu, tys to pěkně vychytala :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2018
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: delka ctyrhrane osy

             

        No, vono právě jde o ten standard. U nás jsou běžně na trhu oba typy a v cykloservísu ani nevěděli, že něco takovýho existuje :-)
        Já jsem se vyškolila a teď jsem na čtyřhrany úplnej odborník :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2018
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: delka ctyrhrane osy

               

          Jj, vím, že sis užila svoje :-)

          Já jen, že jsem měl osy od různých výrobců, kombinoval jsem je s klikama na silniční i trekové kolo a na potíže jsem nenarazil. Čímž neříkám, že jsem neměl štěstí :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2018
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: delka ctyrhrane osy

                 

            Mi při tom studiu vyšlo, že u delších os (řekněme nad 110 mm) a nejsi-li háklivý na umístění talířů s ohledem na řetězovou linku, to technicky namontovatelné je v jakékoliv kombinaci. To asi bude tvůj případ.

            Pokud máš požadavek na přesné umístění talířů, pak už problém je a je potřeba navolit správnou kombinaci čtyřhran-díra a jí odpovídající délku osy. U krátkých os může při špatné kombinaci taky nastat případ, že ti kliky narazí na domek. To byl můj případ, měla jsem požadavek na přesné umístění talířů a kliky pro krátkou osu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.05.2018
            Autor: bara2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: delka ctyrhrane osy

                   

              já narazil jen na to, že na silničních a krosových klikách je ta díra jinak zapuštěná - myslím v jiné hloubce od nejmenšího převodníku.
              takže jsem to zkusil nasadit na starou osu, tipnul o kolik to potřebuju posunout ven a vynásobil dvěma a skoro jsem se trefil. a u další osy už jsem to poupravil skoro na dokonalo :-))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.05.2018
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: delka ctyrhrane osy

         

    Mrkni se tady: http://www.ivelo.cz/poradna/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2018
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: delka ctyrhrane osy

         

    Tady je 123 mm pro domek 68
    http://www.sportmode.cz/cs/p-21339-osa-stredova...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2018
    Autor: bara2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: delka ctyrhrane osy

         

    A tohle je taky zajímavej produkt. To možná má i ten druhej čtyřhran jak Shimano...
    http://www.bikeprodejna.cz/169954-m-wave...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2018
    Autor: bara2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: delka ctyrhrane osy

         

    Tady je ještě levnější osa 123 mm pro domek 68

    http://www.global-sport.cz/osa-stredova-shimano...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2018
    Autor: bara2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

258 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024