reklama

dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

Dobrý den,

chci se vydat na týdenní trek s dítětem v sedačce a s nákladním vozíkem (celou dobu cyklostezka či zpevněná cesta)
Máte někdo podobné zkušenosti? Doporučíte mi jednostopý nebo dvoustopý vozík?
Já bych asi radši jednostopý, ale bojím se že se to v kombinaci s tou sedačkou bude moc giglat...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.05.2018
Autor: andula
  • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

         

    To se mi líbí - dítě se nesmí ani plácnout přes zadek, ale pak ho s klidným svědomím umlátí během týdne na nákladním vozíku. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

           

      Předpokládám, že dítě bude v sedačce a náklad ve vozíku. Obráceně mi to moc smysl nedává.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2018
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

             

        ...já jsem si přečetl dotaza vím- nepředpokládám ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2018
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

             

        Aha, nemam reagovat rano pred rozlepenim oci a mozku. Timto se tazatelce omlouvam.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

         

    Tahat dítě v sedačce a za tím zapřažený naložený vozík?!?
    Tak to je slušný nářez. Nejen váhový. Kolo to uveze, ale jsi si jistá, že jsi schopná to týden tahat ty a ještě se k tomu starat o dítě?!?
    Nevím, jak je dítě staré, ale je pravděpodobné, že v sedačce přes den i usne.

    Než tvoji navrhovanou soupravu, volila bych dvoumístný vozík, kam dám dítě i náklad. Na kolo můžeš dát případně brašny s lehčími věcmi. Váhově se dostaneš asi na stejno, ale s tímhle se ti pojede líp.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

           

      Vozík pro dítě bude minimálně 2x těžší než nákladní...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2018
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

             

        Jde o rozložení zátěže - z mého pohledu je rozhodně lepší táhnout to za sebou než mít sedačku s dítětem a vozík.

        A neporovnáváme jen váhu vozíku. Jde o celkovou zátěž, kterou chce vézt a to bych řekla, že je srovnatelné.

        Plus je pak to, že dítě bude mít ve vozíku o něco větší pohodlí než v sedačce.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

           

      "Tahači" se pojede možná líp, ale zaleží na děcku, jak je zvyklé. Naše kupříkladu cyklovozík upřimně nenávidely a vymýšlely sto plus jeden způsob, jak se z něj vyprostit. Klidně i za jízdy.
      U našich mladých byla investice do dětského cyklovozíku a dodatečného odpružení totálně zmařená.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2018
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

             

        Jo, to je jiná.
        U nás byl zase vozík plně využit - od půl roku.
        Teď už po městě využívají také sedačku - je to přece jenom operativnější.
        Ale na delší výlety je stále vozík. Teda vlastně letos už se učíme na závěsu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

               

          My se závěs budeme teprve učit. Teda já se budu učit tahat a Franta se bude učit být tažen. Očekávám protesty ve stylu:"Babi, proč mě taháš? Nevíš, že jsi jedla málo zeleninky a nevyrostla jsi?" :-))
          Jinak už spolehlivě jezdí na kole, odrážedlo způsobilo, že jsme postranní kolečka mohli s klidným srdcem z cyklovýchovy vypustit.
          P.S. jakmile ve vozíku utichly verbální projevy nesouhlasu, mohli jsme si být jisti, že dítě právě objevilo a zrovna realizuje nový způsob vystupování za jízdy:-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.05.2018
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

                 

            Tak na tohle náš Mimís naštěstí nepřišel :o)))
            Jen nechápu, jak dokázal prolézt dozadu. Vždyť je tam síťová přepážka?!?

            Na kole se teprve učíme a u nás byla postranní kolečka nutností - Mimís je prostě malinká a nedošlápla. Teď už ale na 12" stačí, tak šla kolečka dolů.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.05.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

                   

              Někteří z nás rodově trpí lehkou formou klaustrofobie. Já se kupříkladu naučila jezdit výtahem až v době, kdy jsem ten nepříjemný pocit malého prostoru uměla ovládnout.
              A dodnes bych se asi dobrovolně nenechala zavřít do kusu látky a igiletitu na delší než nezbytně nutnou dobu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.05.2018
              Autor: Lanna
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

         

    Zdravim všechny. Já ten dotaz na sedačku a vozík trochu poupravim. Mám taky v plánu pořídit vozík za kolo. Ale ne nákladní, ale pro dítě. A přemýšlím, jestli do typu, který se mi líbí, lze dát dětská sedačka. Vim, že to nejde oficiálně, ale jestli spíš s tim má někdo zkušenosti. Už v jinym vlákně mi tu někdo posílal odkaz na cyklo Fiala a tam je umístění sedačky do Croozeru. Mě se líbí Tregio 2. Sice mám zatim jedno dítě a tenhle vozík je dvoumístný, ale dítě může sedět i uprostřed. Což v Croozeru asi podle všeho nejde. Zatim stále vybírám, ale zatim mám v merku buď bazarový Croozer, na který bych asi dokoupil případně odpružení DOGY a brzdu na přední kolečko, nebo právě to Tregio 2, kde je už odpružení a brzda v základu a vychází to tim pádem i levnějš. Nechce se mi právě zatim investovat moc peněz do dražšího vozíku, když nevim, jestli se v něm malýmu bude líbit a kolikrát vůbec vyjedem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2019
    Autor: Honza_D
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

           

      Mám pocit, že teď si to trošku zamotal.
      Dětskou sedačkou do vozíku myslíš tu normální dětskou sedačku nebo autosedačku "vajíčko"?!?
      Odkaz na Fialu jsem ti dávala já a tam jde o umístění toho vajíčka.

      Do dvoumístného Croozru jde dát také vajíčko - jedno. Pravda, je trošku vopruz s demontáží stávajících sedaček, ale jde to. Měla jsem to. Lze tam ale dát jen jedno vajíčko - "zavěsí" se na ty gumové šňůry zhruba doprostřed vozíku.

      Co se týká jiných typů vozíků, tak bych se asi informovala u prodejců. Ti mi měli být schopni poradit. Jen je otázka, zda budou také ochotni.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2019
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

             

        Jj. mám na mysli vajíčko. Zapomněl jsem to napsat. Právě že ty lana je dobrej nápad, ale nikde jsem zatim nenašel, jestli to jde tahle realizovat i u jiných vozíků. Proto jsem psal, jestli nemá někdo zkušenost s timhle konkrétnim typem. Napsal jsem prodejci a přišla odpověď, že miminkovník do toho dát nejde a vajíčko už vůbec, že je to proti bezpečnosti. Takže to ani nedoporučujou.
        Budu ještě pátrat a třeba něco objevim. Mám v plánu vozík pořizovat cca v březnu - dubnu. Asi si udělám výlet do Budějovic do prodejny a tam kouknu na nějaký vozíky přímo na místě. Každopádně dík, za rady. Holt jsem v tomhle směru začátečník:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.01.2019
        Autor: Honza_D
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

               

          Chce to vidět. Jde o to, jak je udělaná konstrukce.
          Vajíčko do vozíku asi schválená věc nebude, takže prodejce ti to nedoporučí. Je to na tvoji na zodpovědnost.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.01.2019
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

                 

            To je mi jasný. Já jsem právě psal dotaz, jestli je vevnitř kontrukce viditelná, nebo ne. Na to mi odpověď nepřišla. Ale to je jedno. Zajedu se podívat přímo k prodejci asi na ty Croozery, nebo jejich levnější variantu XLC a uvidíme. Jinak ten obchod je přímo výrobce odpružení DOGY.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.01.2019
            Autor: Honza_D
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

                   

              Do croozru to jde, ale to už jsem psala.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.01.2019
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

                     

                Jj. Za ten odkaz jsem rád. Už jsem si stránky pročet a mám nad čim přemýšlet:-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.01.2019
                Autor: Honza_D
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

           

      Doporučovala bych nejdřív zkusit vozit dítě v nějakém třeba půjčeném vozíku. Zda se to děcku bude vůbec líbit.
      My s croozrem a dětma doslova zápasili. Obě vnoučata tu věc fakt upřimně nenáviděla. Vozík už je dávno z domu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2019
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

             

        To mě taky napadlo si ho někde půjčit. Jenže v okolí nemám nikoho, kdo by mi vozík moh půjčit na vyzkoušení. Nebo aspoň o nikom nevim. A chci kdyžtak rovnou dvoumístnej, protože by si ho mohli případně půjčit kamarádi, kteří maj dvojčata. Ty ale už miminkovník nepotřebujou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.01.2019
        Autor: Honza_D
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

               

          Kde máš svoje "v okolí"? Mám doma jednoho nepoužívaného AZUBa (teď nevím jistě, jestli Toma nebo Jerryho). Je to asi něco dost jiného, než chceš, ale na vvyzkoušení, jestli do toho děcko vleze a bude ochotno se v tom vozit, by to stačit mohlo.
          (Moje "doma" je u Brna.)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.01.2019
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

                 

            Díky za nabídku, ale tohle okolí je pro mě dost široký:-) Moje okolí je Mladá Vožice. Takže trochu z ruky :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.01.2019
            Autor: Honza_D
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

                   

              Nebo zkusit najít půjčovnu - a klidně i v rámci výletu. Vím, že na Šumavě a tipla bych i na Třeboňsku byly...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.01.2019
              Autor: evcas
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

         

    Jeli jsme s brašnami, dětskými vozíky a dětmi na 2 týdny natěžko. Upřímně - pokud to bylo do prudšího kopce, měla jsem problém kolo urvat - brašny+vozík stačily na to, aby spolu s kopcem zvedaly přední kolo. Nedovedu si představit, že bych místo brašen s nižším těžištěm měla sedačku s dítětem a těžištěm výš- podle mě je taková sestava silně nestabilní. Sedačku jsem měla na pojížďky po městě (jsme cyklistické město, čili po stezkách, chodnících, silničkách 3. třídy - poznámka pro "bezpečníky"). Párkrát mi dítě v sedačce usnulo a v tu chvíli byl problém jakákoliv manipulace s kolem (a bezvládným spáčem).

    Osobně bych doporučovala vzít dětský dvojvozík, případně brašny, kdyby to prostorově nestačilo. Když dítě usne ve vozíku (což se během týdne stane určitě), stačí ho zaparkovat do stínu a můžeš vesele stavět bivak, mýt nádobí, číst si knížku, pokračovat v jízdě... Navíc je tam chráněné proti dešti, zimně, komárům atd - co když chytneš hnusný den...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2019
    Autor: evcas
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

           

      Bezvládnost malého spáče v sedačce vyřešíš gumicukem kolem krku, utahovat ovšem s rozmyslem, aby se neuškrtil (to není z mý hlavy, já to fakt už viděl) :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2019
      Autor: Airline
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

             

        Barnevernet na tebe !
        https://cs.wikipedia.org/wiki/Barnevernet

        poutá se helma, aby hlava nebimbala ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2019
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

             

        To snad nemyslíš vážně?!?
        Fakt se našel debil, který to realizoval?!?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2019
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

         

    Také jsem s dcerou takto cestoval. Vezl jsem ji v odpruženém přívěsném vozíku a bagáž ve předu a vzadu na kole. Na sedačce je zima, dítě si při spánku láme hlavu a přes záda nic nevidí. Ve vozíku má pohodlí hraje si s hračkami, čte,kreslí a nezlobí. A při kolizi je chráněno rámem vozíku.
    Dobré rady najdeš na webu. e-pastorek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2019
    Autor: taborak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

218 cyklistů (14 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023