reklama

dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

Dobrý den,

chci se vydat na týdenní trek s dítětem v sedačce a s nákladním vozíkem (celou dobu cyklostezka či zpevněná cesta)
Máte někdo podobné zkušenosti? Doporučíte mi jednostopý nebo dvoustopý vozík?
Já bych asi radši jednostopý, ale bojím se že se to v kombinaci s tou sedačkou bude moc giglat...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.05.2018
Autor: andula
  • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

To se mi líbí - dítě se nesmí ani plácnout přes zadek, ale pak ho s klidným svědomím umlátí během týdne na nákladním vozíku. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Předpokládám, že dítě bude v sedačce a náklad ve vozíku. Obráceně mi to moc smysl nedává.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

...já jsem si přečetl dotaza vím- nepředpokládám ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Aha, nemam reagovat rano pred rozlepenim oci a mozku. Timto se tazatelce omlouvam.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tahat dítě v sedačce a za tím zapřažený naložený vozík?!?
    Tak to je slušný nářez. Nejen váhový. Kolo to uveze, ale jsi si jistá, že jsi schopná to týden tahat ty a ještě se k tomu starat o dítě?!?
    Nevím, jak je dítě staré, ale je pravděpodobné, že v sedačce přes den i usne.

Než tvoji navrhovanou soupravu, volila bych dvoumístný vozík, kam dám dítě i náklad. Na kolo můžeš dát případně brašny s lehčími věcmi. Váhově se dostaneš asi na stejno, ale s tímhle se ti pojede líp.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vozík pro dítě bude minimálně 2x těžší než nákladní...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jde o rozložení zátěže - z mého pohledu je rozhodně lepší táhnout to za sebou než mít sedačku s dítětem a vozík.

A neporovnáváme jen váhu vozíku. Jde o celkovou zátěž, kterou chce vézt a to bych řekla, že je srovnatelné.

Plus je pak to, že dítě bude mít ve vozíku o něco větší pohodlí než v sedačce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

"Tahači" se pojede možná líp, ale zaleží na děcku, jak je zvyklé. Naše kupříkladu cyklovozík upřimně nenávidely a vymýšlely sto plus jeden způsob, jak se z něj vyprostit. Klidně i za jízdy.
      U našich mladých byla investice do dětského cyklovozíku a dodatečného odpružení totálně zmařená.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jo, to je jiná.
        U nás byl zase vozík plně využit - od půl roku.
        Teď už po městě využívají také sedačku - je to přece jenom operativnější.
        Ale na delší výlety je stále vozík. Teda vlastně letos už se učíme na závěsu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

My se závěs budeme teprve učit. Teda já se budu učit tahat a Franta se bude učit být tažen. Očekávám protesty ve stylu:"Babi, proč mě taháš? Nevíš, že jsi jedla málo zeleninky a nevyrostla jsi?" :-))
          Jinak už spolehlivě jezdí na kole, odrážedlo způsobilo, že jsme postranní kolečka mohli s klidným srdcem z cyklovýchovy vypustit.
          P.S. jakmile ve vozíku utichly verbální projevy nesouhlasu, mohli jsme si být jisti, že dítě právě objevilo a zrovna realizuje nový způsob vystupování za jízdy:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak na tohle náš Mimís naštěstí nepřišel :o)))
            Jen nechápu, jak dokázal prolézt dozadu. Vždyť je tam síťová přepážka?!?

Na kole se teprve učíme a u nás byla postranní kolečka nutností - Mimís je prostě malinká a nedošlápla. Teď už ale na 12" stačí, tak šla kolečka dolů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Někteří z nás rodově trpí lehkou formou klaustrofobie. Já se kupříkladu naučila jezdit výtahem až v době, kdy jsem ten nepříjemný pocit malého prostoru uměla ovládnout.
              A dodnes bych se asi dobrovolně nenechala zavřít do kusu látky a igiletitu na delší než nezbytně nutnou dobu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Holku

Hledám: Holku
včera
Ahoj, hledám MTB cyklistku, v zimě sjezdařku, běžkařku, turistku, cestovatelku, obdivovatelku hor a přírody a…

Hledám: cyklistku

včera
Ahoj, rád bych našel spřízněnou duši- dívku, ženu na cyklovýlety po krásách údolí vrchovin i rozhleden, případně…

Hledám: Cyklista

Hledám: Cyklista
21.10.2018
Ahoj, hledám sportovně založeného kluka na kolo (horské, silnice), lyže. Je mi 44 let a hledám parťáka na sport o…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

127 cyklistů (6 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018