reklama

dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

Dobrý den,

chci se vydat na týdenní trek s dítětem v sedačce a s nákladním vozíkem (celou dobu cyklostezka či zpevněná cesta)
Máte někdo podobné zkušenosti? Doporučíte mi jednostopý nebo dvoustopý vozík?
Já bych asi radši jednostopý, ale bojím se že se to v kombinaci s tou sedačkou bude moc giglat...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.05.2018
Autor: andula
  • Re: dětská sedačka v kombinaci s vozíkem

To se mi líbí - dítě se nesmí ani plácnout přes zadek, ale pak ho s klidným svědomím umlátí během týdne na nákladním vozíku. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Předpokládám, že dítě bude v sedačce a náklad ve vozíku. Obráceně mi to moc smysl nedává.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

...já jsem si přečetl dotaza vím- nepředpokládám ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Aha, nemam reagovat rano pred rozlepenim oci a mozku. Timto se tazatelce omlouvam.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tahat dítě v sedačce a za tím zapřažený naložený vozík?!?
    Tak to je slušný nářez. Nejen váhový. Kolo to uveze, ale jsi si jistá, že jsi schopná to týden tahat ty a ještě se k tomu starat o dítě?!?
    Nevím, jak je dítě staré, ale je pravděpodobné, že v sedačce přes den i usne.

Než tvoji navrhovanou soupravu, volila bych dvoumístný vozík, kam dám dítě i náklad. Na kolo můžeš dát případně brašny s lehčími věcmi. Váhově se dostaneš asi na stejno, ale s tímhle se ti pojede líp.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vozík pro dítě bude minimálně 2x těžší než nákladní...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jde o rozložení zátěže - z mého pohledu je rozhodně lepší táhnout to za sebou než mít sedačku s dítětem a vozík.

A neporovnáváme jen váhu vozíku. Jde o celkovou zátěž, kterou chce vézt a to bych řekla, že je srovnatelné.

Plus je pak to, že dítě bude mít ve vozíku o něco větší pohodlí než v sedačce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

"Tahači" se pojede možná líp, ale zaleží na děcku, jak je zvyklé. Naše kupříkladu cyklovozík upřimně nenávidely a vymýšlely sto plus jeden způsob, jak se z něj vyprostit. Klidně i za jízdy.
      U našich mladých byla investice do dětského cyklovozíku a dodatečného odpružení totálně zmařená.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jo, to je jiná.
        U nás byl zase vozík plně využit - od půl roku.
        Teď už po městě využívají také sedačku - je to přece jenom operativnější.
        Ale na delší výlety je stále vozík. Teda vlastně letos už se učíme na závěsu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

My se závěs budeme teprve učit. Teda já se budu učit tahat a Franta se bude učit být tažen. Očekávám protesty ve stylu:"Babi, proč mě taháš? Nevíš, že jsi jedla málo zeleninky a nevyrostla jsi?" :-))
          Jinak už spolehlivě jezdí na kole, odrážedlo způsobilo, že jsme postranní kolečka mohli s klidným srdcem z cyklovýchovy vypustit.
          P.S. jakmile ve vozíku utichly verbální projevy nesouhlasu, mohli jsme si být jisti, že dítě právě objevilo a zrovna realizuje nový způsob vystupování za jízdy:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak na tohle náš Mimís naštěstí nepřišel :o)))
            Jen nechápu, jak dokázal prolézt dozadu. Vždyť je tam síťová přepážka?!?

Na kole se teprve učíme a u nás byla postranní kolečka nutností - Mimís je prostě malinká a nedošlápla. Teď už ale na 12" stačí, tak šla kolečka dolů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Někteří z nás rodově trpí lehkou formou klaustrofobie. Já se kupříkladu naučila jezdit výtahem až v době, kdy jsem ten nepříjemný pocit malého prostoru uměla ovládnout.
              A dodnes bych se asi dobrovolně nenechala zavřít do kusu látky a igiletitu na delší než nezbytně nutnou dobu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťačku na bike či skály

Hledám: Parťačku na bike či skály
včera
Nabízím spolujízdu krajinou, cestou i úplně mimo, hlavně sdílet zážitky a pohodu...

Hledám: ženu 50+

17.08.2018
Hledám ženu 50+,nekuřačku,která by se mnou chtěla trávit svůj volný čas.Jsem z okresu Příbram,58,štíhlý,nekuřák…

Hledám: Cyklistku pohodářku na vyjiždky na kole

Hledám: Cyklistku pohodářku na vyjiždky na kole
17.08.2018
Ahoj 43/170 Kladno hledá partačku na vyjiždky na kole nebo výlety. Kolo je přijemná věc čisti hlavu od starostí. A…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

337 cyklistů (27 přihlášených)

TRANSKAVKAZ – nalehko

Je to více než 40 let co jsem v antikvariátu našel knížku „Kavkazská cesta"od Julia Komárka. Popis cesty…
mirekbik | 01.08.2018

Valíme na Moravu - poprvé

Na Moravě, v Třebíči, máme tetičku. Já, bratr, děda a kamarád Slávek za ní a za dalšími příbuznými v okolí…
JohnyB | 28.07.2018

Welzlův kvadriatlon 2018 - extrémní závod pohledem programátora

Varování - následující vyprávění je dlouhé a nezkušený čtenář by se raději neměl do čtení vůbec pouštět.…
Jrr | 23.07.2018