reklama

léto na lodi?

Ahoj, byli jste někdo někdy v létě na lodi? Že byste si pronajali obytný člun, naložili na něj jídlo, věci, kola a vyrazili po vodě? Občas někde přistavili a projeli se?
Našli jsme s manželkou stránky http://www.hausboty4u.cz a jsou tam hrozně nádherné věci. Ať už ty lodě nebo ty destinace a napadlo nás to v létě zkusit. Ale nemáme ani jeden s lodí nějaké zkušenosti. Je to náročné? Bude to takový ten ráj kde se odříznete od lidí, nebo spíš aktivní dovolená se spoustou problémů? :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.05.2018
Autor: leskie23
  • Re: léto na lodi?

         

    Řekl bych, že to bude dost podobné jako když někdo kdo má zkušenosti s řízením nejvýš malého lehkého osobáčku a půjde si půjčit velký třínápravový obytňák o velikosti autobusu a bude s tím chtít vyrazit do světa na dovolenou :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2018
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: léto na lodi?

           

      Takovej zájemce by podle mě měl asi mít nějaký zkoušky, teda aspoň pokud jde o plavbu po tocích s lodní dopravou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2018
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: léto na lodi?

           

      Že rs jim na to kliknul? :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: léto na lodi?

             

        Ne, proč? Nemám důvod lézt na nějaké stránky o lodích, když tohle mě nijak zvlášť neláká.
        Pár dní bych na lodi klidně někde jel, ale jen jako pozvaný host bez dalších starostí :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: léto na lodi?

               

          Pár dní ? Jel jsem na nějakém "parníku", taky na lodičce po snad že Baťově kanálu, vezli mě na plachetnici po Jadranu. Všude to po deseti minutách je furt stejný a stejně pomalý, po půlhodině nuda... Víc mě bavilo jim tu plachetnici k Jadranu dovézt. Vlek jak kráva a silničky u pobřeží jak kudrlinky.
          Nejúžasnější musí bejt dovolená v těch plujících "panelákách" s šesti tisíci hosty. Asi bych tam ukecal kapitána, aby mi spustil na vodu jeden záchranný člun a táhnul mě na stometrovým špagátě za tím sídlištěm.
          Když už, tak bezva jsou přívozy. Třeba v Hřensku, pár jsme jich potkali i nepotkali v Holandsku...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.05.2018
          Autor: ronda
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: léto na lodi?

                 

            To máš podobný, jako chodit na ryby, co tady ti chlapi u Labe celý dny dělají, nechápu, postaví stan, otevřu si lahváče, nahodí a... na dovolenou k moři jsem začal vozit skládačku, aby mi v kempu nejeblo, místo abych se nechal nahoru ke stanu vozit traktorem, běhal jsem vedle něj, abych se nezvencnul na pláži, naučil jsem se plavat kraula, doplavat poprvé k bójce byl slušnej adrenalin, při pohledu na pláž jsem ani nepoznal, který slunečník je náš, jak byly prťavý a když na netu psali, že u Barcelony se potulují dva žraloci, taky jsem se ve vodě nenudil.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.05.2018
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: léto na lodi?

                   

              Ty bojky vypadají z břehu vždycky tak nějak blíž, co? :-)
              Já si tak plaval k červeným bojkam, když byla vytazena červená vlajka. Však když je červená, můžu k červené, ne? :-)
              Byl jsem rád, že jsem to dal zpátky. Dobrý zahul :-D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.05.2018
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: léto na lodi?

                     

                Jsem měl takový stavy, když byly velké vlny, ve kterých jsem propadal panice a loučil se se životem, protože jsem měl pocit, že se vzdaluju od břehu, přestože tím směrem usilovně plavu, ale asi je to jen optický klam, protože poslední léta naopak zjišťuju, že ve směru vln ke břehu plavu mnohem rychleji, jen kousek od břehu je pak problém se z nich vyhrabat na břeh.
                Vloni jsem zjistil, že vyrazit k bójce když je studený moře je nápad ze všech asi nejblbější, to jsem si připadal bezmocnej jak studenokrevnej živočich, nejdřív to přestalo jít kraulem, plaval jsem čím dál pomalejc, pomalu jsem tuhnul, nebylo to nic hezkýho.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.05.2018
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: léto na lodi?

                       

                  Tam kam jezdím, na pláži Rabdells, se každé léto utopí tak 4 lidi.
                  Přitom je mělko dost daleko, snad 30-40 metrů. Místní říkají, že za určitých podmínek, ani nemusí být velké vlny, když doplaveš dál, unáší tě to na moře a nemáš vůbec šanci to vlastníma silama zvrátit.

                  Proto jsou místní baywatchové trochu hysteričtí, a věší červenou vlajku obden. Smí se dovody, ale cachtat se, neplavat. A tak chodí po břehu a pískají na ty píšťalky jak pomatení, na jedné straně úseku někoho vypískají, na druhé straně jim tam vlezou, nemají šanci.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.05.2018
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: léto na lodi?

                       

                  Na druhou stranu, když na obzoru řádí bouřka a třeba dvoumetrove vlny s tebou houpaji nahoru a dolů to je taky super pocit :-)
                  Jen byl pro mě docela boj dostat se přes to od břehu

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.05.2018
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: léto na lodi?

               

          Přikláním se k Rondovi, jeden den je akceptovatelnej, ale i tak dost dlouhej, nedávno mě vozili na takové loďce.

          No, a ty plovoucí paneláky, to už je fakt psycho, za hodinu znáš celou loď a co dál?
          Dát pár Guinessů a těžit se, že ráno vylodíš..

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.05.2018
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: léto na lodi?

                 

            ...pochybuju, že zvládneš za hodinu to bludiště, ale jinak v tom taky nic úžasnýho nevidím a zažít to jedině po smrti!:-((

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.05.2018
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: léto na lodi?

                   

              Není až tak důležité kde trávím dovolenou, ale s kým. S bezva partou může být skvěle i na lodi..a naopak (podotýkám, že nejsem samotář)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.05.2018
              Autor: mildakh
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: léto na lodi?

                     

                To nepochybne. Ale stejne bych po trech dnech ve spolecensky "hluchych" chvilich chodil do podpalubi pomahat topicum prikladat.
                Asi by me to tam tyden bavilo - s permanentni exkurzi do technickeho zazemi takoveho kolosu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.05.2018
                Autor: ronda
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: léto na lodi?

                   

              Ono to neni zase takové bludiště, ta loď má sice 13 pater, ale většinu tvoří ty kabinky na spaní. Pak dva krámy, tři restaurace, kinosál a piano bar nahoře, a to je všechno.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.05.2018
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: léto na lodi?

                 

            To mi pripomenulo povestne rodinne dovolene v Bulharsku za sociku. Plny kemp embecek, ziguliku, dacii a nemcu v trabantech.
            Decka u vody, baby u stanu vyvarejici svickovou s domacim knedlikem a zoufale se nudici fotrove.
            Signalem k povyrazeni byval moment, kdy se ozval typicky zvuk otvirajici se kapoty nektereho z motorovych mazliku. Tehdy to nebyvalo tal, ze auto da trista tisic km v podstate jen s vymenama oleje. Tehdy se opravovalo a menilo dily po par stovkach kilometru. Takze i na dovolenou se misto dnesni kreditky vezly hromady nahradnich dilu a naradi.
            No a jak jeden nestastnik otevrel kapotu a jal se neco napravovat, tucet znudenych zoufalcu vycitilo sanci a hned se shlukli kolem odkryteho motoru, ochotni kybicovat, prispet radou, dilem, naradim. Na jednu stranu vopruz, na druhou prilezitost ke spolecenskemu zivotu, navazovani kontaktu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.05.2018
            Autor: ronda
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: léto na lodi?

                   

              Čím jsem starší, tím víc jsem radši, že nás maminka od takových dovolených ušetřila :o)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.05.2018
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: léto na lodi?

                     

                A tak pro děti to asi zas takový problém nebyl. Teplé moře, písčité pláže, medúzy...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.05.2018
                Autor: ronda
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: léto na lodi?

                       

                  Ale ty vzpomínky... :o)))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 26.05.2018
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: léto na lodi?

         

    A dá se to třeba půjčit i v Beskydech? Strašně by mě to tam lákalo :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2018
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: léto na lodi?

           

      Rožnovský dědeček smutně bije a půjčuje vznášedla. :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2018
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: léto na lodi?

             

        proč jsem četl blije? :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2018
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: léto na lodi?

               

          ...rožnovskou babičku, přes její hlavičku. Nezabije! (V&S, S úsměvem idiota)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.05.2018
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: léto na lodi?

         

    To jsou věci... ještě před rokem byl leskie ženou jezdící na inlinech a dnes už s manželkou vybírá dovolenou na haousbótu... :-o

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2018
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: léto na lodi?

           

      U některých párů to může být každý rok jinak, stačí si hodit korunou. :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2018
      Autor: Papji
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: léto na lodi?

         

    Je to úžasná dovolená. Náročné to je asi jako řízení auta po dálnici. Ráj to není ani omylem. Aktivní dovolená to není ani omylem. A spousta problémů to není taky ani omylem. Je to takové potahování po vodě od maríny k maríně. V podstatě nuda občas zpestřená projížďkou na kole pro rohlíky a mlíko do krámu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: léto na lodi?

           

      Jeden od nás si nějakou takovou loď půjčil a plavil se po kanálu du Midi ze Sète až do Bordeaux. Moc si to chválil.

      Ale on je milovník vína, tak si myslím, že mu to docela utíkalo

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: léto na lodi?

         

    Proč se ptáš nakole a ne nalodi?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2018
    Autor: Kolorádo
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024