reklama

Nastavení posezu

Tak jsem si tuhle nastavil posez na lehu. Musím říct že takhle se mi to snad ještě nepovedlo prostě se mi vyloženě luxusně válelo. Ale musel jsem si ještě nastavit kliky, měl jsem je velice blízko sedadla. Tak jsem si je nastavil ale nevšiml jsem si že posunem středu jsem se dostal k horní hranici délky řetězu. Vyjel jsem říkal jsem si jak to pěkně jede jak se mi hezky válí ale potřeboval jsem v jednom okamžiku podradit ale nešlo to a slyšel jsem za sebou takové zvláštní cvakani. Tak jsem jsem zastavil koukám přehazovačka a vodící ramínko je skoro rovnoběžně s řetězem. Tudíž to na lehčí převody neřadí. Sice jsem měl nějaké zbytky řetězu co jsem měl na MTB ale nechtěl jsem to míchat. Řekl jsem si že když posunu sedačku a zůstane ve stejném úhlu tak si pak přitáhne střed a řetěz bude v pohodě stačit a mě se taky dobře pojede. Tak jsem to tak udělal. Sedačka zůstala ve stejném úhlu možná trochu níž, posunula se o cca dozadu ale když jsem nasedl tak se mi na tom nejelo moc dobře. Spíš naopak jelo sem i pocitově strašně divně. Přišlo mi jako by se to celé podemnou kroutilo a neměl jsem z toho dobrý pocit ale vzpomínám si že když jsem si leho prvně prove domu a prvně se svezl tak ty pocity byly shodné. Teď k dotazu je možné že posunem sedadla se člověk musí znovu přizpůsobit novému chování leha? Nebo by bylo lepší nastavit si to tak jak jsem to měl (kdy se mi na tom jelo nejlíp za celou dobu) a prodloužit řetěz? Řetěz se mi nechce moc prodlužovat protože nejsem schopen vyčíst co to je za značku, a míchat dve značky se mi úplně nechce. A dávat nový řetěz se mi taky úplně nechce protože se obávám že bych musel vyměnit i kazetu a možná i převodníky. Tak teď babo ráď.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.05.2018
Autor: Ozzák
  • Re: Nastavení posezu

         

    preferuji pohodlný posez a řetěz bych prodloužil. Je to chvilka pokud nýtuješ. A ještě kratší operace pokud používáš ty spojky SRAM.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nastavení posezu

         

    S jinou polohou sedačky se to může chovat jinak, třeba jenom proto, že se vůči ní změnila poloha řídítek.

    Teď na Sixce se mi taky povedl maximálně vyhovující poleh, co jsem na Pětce neměl.
    Základ byl, dát sedačku co nejníž a pak co nejvíc položit, co rám dovolí. Tomu se přizpůsobily všechny úchyty. Šlapací střed jsem posunul o kus dál, než jsem nainstaloval všechny kabely, že zasunout zpátky půjde vždycky. A najednou je to přesně ono.

    Jenom to řízení je s větším sklonem vidlice už při malém zásahu docela živé, cuká to. Ale dá se zvyknout. Nechci zmenšovat rejd kola.

    Na Oceláči je šlapání vůči sedačce o kus výš a i když jsem ho posunul stejně daleko (bylo blíž), je to lepší, ale pořád ne tak pohodlné pro kolena jak na tom Azubu. Nějakou dobu se musejí trochu rozhejbávat.

    Co se týká řetězu, když je různě přehazuju a chybí pár článků, mám schované zbytky a když přidám malý kousek z nového, nic se nestane. Ale vždycky stejný typ, to radši jo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2018
    Autor: Radek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nastavení posezu

           

      Ujel jsem na nové nastaveném sedadle cca 10 km a moc mi to nejelo možná to byl jen pocit. Nicméně mi přišlo že se celé leho tak jako by vlní, a když jsem šlápl frekvence tak jsem měl strach ze sebou někde riznu. Tak jsem posunul sedlo zpět dopředu tak jak mi to vyhovovalo tudíž jsem měl řídítka blíž rozkroku. Ale pak když jsem šlápl tak mi přišlo že se celé kolo nevlni tak jako předtím. A i jistota z té jízdy se značně zlepšila aspoň Teda pocitově. Ale neměl jsem čas posunout slapak do předu aby to bylo pohodlné to jsem nastavil až teď a zároveň jsem tedy prodloužil i řetěz tak uvidím

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2018
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nastavení posezu

             

        Jak ti vychází hlava vzhledem ke středu zadního kola? Měla by být před ním, jinak máš čidlo rovnováhy v místě, které se okolo svislé osy točí opačně než zbytek kola.
        http://wisil.recumbents.com/wisil/stickbike...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2018
        Autor: NightRider
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nastavení posezu

               

          To je hodně zajímavé... Vůbec jsem nevěděl že to takhle může fungovat a tělo takhle reagovat. Nicméně toto nebyl můj případ. Prostě ten posed byl dal od předního kola a přišlo mi že bylo méně zatížené než prvně. To je stejný jako by sis na zábradlí za sedačku na nosič a začal šlapat. Také se to začne tak jako by snaž stavět na zadní a bude to hůř držet stopu když budeš šlapat. (samozřejmě toto je extrém) když jsem pak jel domu se správně nastavenými pedály tak se mi jelo úžasně a musím říct že i rychlost trochu stoupla. A celkově se to kolo chovalo při šlapání tak víc klidněji. Takže problém asi vyřešen.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.05.2018
          Autor: Ozzák
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nastavení posezu

         

    Omlouvám se za zneužití tématu, ale moje je plné a zakládat nové mi připadá zbytečné.

    Ukázalo se, že vagón typu Bdpee231 je pro lehokolo mnohem přátelštější než jsem čekal, dveře mají užitečnou šířku 70 cm (bez zábradlí by bylo 80 cm) a jelikož jsem byl jediným cyklistou, nebylo co řešit.

    Takže rekonstruovaný Ibex už spinká doma, já se můžu opět počítat za lehokolistu a ano i posez budu asi trochu štelovat... :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2018
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nastavení posezu

           

      Jsem rád, že to vyšlo, já se zatím všude dostal nejen s Ibexem, ale taky s Twinem, i když tam občas musím rám půlit...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nastavení posezu

           

      Zrovna jsem se tam chtěl podívat jestli jsi psal jak jsi pochodil.... A zda se ze na výbornou.. Ať ti slouží

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2018
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nastavení posezu

           

      Ta návratová linka řetězu je v kontaktu s řidítky nebo se mi to jenom zdá?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2018
      Autor: vyrius
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nastavení posezu

             

        Při jízdě to díky tlumiči bude vycházet o kousek lépe, ale předpokládám, že ano, stejně jako u předchozí verze. Kromě odrbané barvy z řidítek v místě doteku jsem v tom problém nikdy neviděl.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2018
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nastavení posezu

         

    Nastavení posezu na lehokole - zní mi to, jako že vy sveřepí lehokolisté ve skutečnosti toužíte po prachsprostém sedacím zábradlí :-D

    Sorry za offtopic, ale nedalo mi to ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2018
    Autor: evcas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nastavení posezu

           

      Tak to se rychle uklidni. Mám Favorita z roku 1969, ale na Maxovi z roku 2010 jsem na dorazech: předek nahoře, zadek dole a to celé vzadu. Lépe se ležet nedá.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2018
      Autor: madmax
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nastavení posezu

           

      No já jsem to chtěl nazvat polehu ale nějak jsem to zamotal...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2018
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

186 cyklistů (3 přihlášení)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023