reklama

Brašna na řídítka

Zdravím, potřebuji poradit, jakou brašnu na řídítka, aby se vešla větrovka, foťák a pár drobností. Chci se vyhnout vozit na zádech batoh ve vedru.Změní se instalací brašny ovladatelnost kola? Díky za vaše postřehy. Jitka

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.05.2018
Autor: Jitka72
  • Re: Brašna na řídítka

         

    Používáme Ortliebky, já tu největší 8.5 litrů objemu, žena tu menší 7 litrů. Mají i menší, třeba 5 litrů. U nás je prodává Azub v Uherském Brodě.
    Zásadní výhodou je spolehlivý a jednoduchý systém uchycení na řidítka, nepromokavost, tvarová stálost.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2018
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašna na řídítka

           

      Já jsem ráda, že jsem si ji pořídila :)
      Mám 7litrovou a vejde se mi do ní spousta věcí, díky víku někdy i mikina.
      Na přední kolo nevidím, jde o zvyk.
      Jen úplně dobře mi vždy nedrží popruh přes rameno.
      Uchycení mapy apod. jsem si vytvořila sama pomocí gumičky a 2 háčků od ponožek.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2018
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brašna na řídítka

             

        Také máme ortlíbky k úplné spokojenosti. Jen jsem teď musel přemýšlet, kde jsou na ponožkách háčky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Autor: petrp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brašna na řídítka

               

          :D A určitě jsi na to přišel.
          Mám to takhle ... drží pod tím dobře euroobal.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2018
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brašna na řídítka

                 

            Tak tohle jsou ty "háčky na ponožky"...
            Ale dobrá inovace "mého" glóbusu :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Brašna na řídítka

           

      U jakýchkoliv řídítkových brašen je dost velká nevýhoda ve ZPŮSOBU(ne systému) uchycení- přímo na řídítka, navíc různě předsunutý. Toto vysoké a navíc předsunuté těžiště způsobuje problém ovládání při náhlém směru jízdy(překážka, díra, hrb ap.),kolo je dost "těžkopádné" a reaguje se spožděním. Asi je to kvůli jednoduchosti- proto řídítkovou" jen v nouzi...:-((

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2018
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Brašna na řídítka

         

    Já si koupil brašnu na řidítka a absolutně sem nepřekousl, že si nevidím pod přední kolo, takže šla zpátky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2018
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Brašna na řídítka

           

      To by mi také silně vadilo. To dělají všechny brašny před řídítky, nebo jen některé?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brašna na řídítka

             

        Já zkoušel jen Sport Arsenal art. 445
        https://www.sportarsenal.cz/brasny/art--445brasna/
        Namontoval sem to a jen sem na to sedl, hned mi bylo jasné, že to musí pryč, nejen že sem neviděl přímo pod kolo, ale omezovalo mi to výhled tak metr před kolo.

        Každý má jinak nastavený posed, ale stačí si sednout a podívat se kudy koukám dolů a je vidět kde to bude vadit a kde ne, mě by překáželo i kdyby to bylo zasuté úplně pod představec. Taky sem se chtěl zbavit batohu a vzhledem ke své váze nechtěl přidávat další váhu dozadu. Brašnu sem vrátil, stále vozím batoh, je to rok a půl a zatím sem to nevyřešil.

        Ono stačí rozbitá rozblácená polní lesní cesta s vyjetými kolejemi, pak je občas potřebuje trefit stopu +/- 5 cm.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brašna na řídítka

               

          Aby to nevyznělo že je to problém té brašny, přišla mi dobře udělaná, ale prostě sem nesnesl to omezení výhledu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2018
          Autor: xtonda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brašna na řídítka

                 

            Ano, pokud jezdíš takovým terénem, pak může být přední brašna opravdu problematická.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2018
            Autor: mildakh
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brašna na řídítka

               

          Děkuji za názor, to mně, abych pravdu řekla, ani nenapadlo, že by brašna zakryla výhled před kolo. V rozbité cestě bych určitě měla problém. A na tenhle typ jsem taky koukala, nelíbí se mi, že je to taková velká kostka. Budu uvažovaz nad menšími rozměry.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2018
          Autor: Jitka72
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brašna na řídítka

             

        Koukání pod přední kolo je nejlepší způsob jak do něčeho vrazit a rozbít se.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Brašna na řídítka

               

          Tak samozřejmě jde o kličkování mezi kalužemi, kameny, kořeny v rozbitém terénu tomu odpovídající rychlostí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2018
          Autor: xtonda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brašna na řídítka

                 

            Já ti nevím, ale i v těchto případech koukám spíš těsně před kolo. Přední brašna mi v tom nikdy nepřekážela.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Brašna na řídítka

                   

              Jak sem psal, záleží na brašně a trochu i na posedu, ta arsenalka prostě trčí před řidítka viz obrázek z jejich webu, když si promítnu kde asi je hlava, tak to prostě zakrývá minimálně metr prostoru před kolem. při objednávání mě to vůbec nenapadlo, ale při montáži mě to trklo. Namontoval sem to na terase sedl na kolo, brašnu sundal a nasraně odkopnul do záhonu a pak čistil od hlíny abych ji mohl vrátit :-) Mořná něco menšího co se nacpe pod představec by nebylo tak hrozné.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2018
              Autor: xtonda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brašna na řídítka

                     

                To my nedorostlí autaři jsme zvyklí, že si přes haubnu nevidíme nejen na přední kola:-))
                Jinak ale mám stejnou zkušenost, přední brašna na řidítkách mi prostě na kole vadí. Určitě by se na to dalo zvyknout, ale nechce se mi a nemám důvod.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.05.2018
                Autor: Lanna
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brašna na řídítka

                     

                Na tuhle brašnu jsem si zvykl celkem bez problémů, sice jsem neviděl na přední kolo, ale na silničních řidítkách, když jsem se držel nahoře u představce, měl jsem ruce za větrem, někdy se to hodilo, když byla kosa.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.05.2018
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brašna na řídítka

         

    Mám malou ultimate 6compact. Bunda, nářadí, mobil, peníze a je skoro plno. Na skládačku super

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2018
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašna na řídítka

           

      Koukám, že píšou, že je hmotnost 568g, a to není až tak málo na malou brašnu. zřejmě to dělá ta nepromokavá úprava a asi i pevnost tvaru.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2018
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brašna na řídítka

             

        Brašna má 358g držák bych musel sundat, ale těch 210g ten kus plastu snad mít nebude.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Autor: Billicek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brašna na řídítka

               

          Taky se mi to zdá dost, ale píšou to :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2018
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brašna na řídítka

               

          Sundavat ho nemusíš, nepoužitý ortlíb držák mám v polici za sebou. Včetně originálního obalu+návodu váží 165 g.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2018
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašna na řídítka

           

      Ta je pěkná, už o ní taky uvažuju, zelená je úplně k mému kolu jak dělaná. A má sympatický tvar, nemusela by vyčuhovat a nepřekážet. Uvidím. Ortlibky fakt pěkný. Jak tu někdo psal, bylo by fajn je vyzkoušet přímo na kole. Díky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2018
      Autor: Jitka72
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brašna na řídítka

             

        Já ji mám navíc na skladacce díky specifickým riditkum namontovanou opačně takže úplně ideální přístup i za jízdy. Zelenou jsem chtěl ale ta cenu 1099,- byla jen červená. Ale ta je taky moc pěkná

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2018
        Autor: Billicek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brašna na řídítka

         

    Domnívám se, že nejlíp je zajet si i s kolem do obchodu, kde si brašnu vyzkoušet, jak zrovna na Tvá řidítka pasuje. Že není vidět na přední kolo, na to se rychle zvykne (na lehokole je to důraznější, a zvykli jsme si), horší je, že u drtivého procenta brašen není možné použít světlo, protože tomu svícení brašna překáží a před kolo není ve tmě vidět. Na toto už tady kdysi diskuse byla.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2018
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašna na řídítka

           

      s tím světlem to není problém :) prostě se dá na brašnu na horní rukojeť, no :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2018
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Brašna na řídítka

           

      Jestli vadí nebo nevadí nemožnost koukání na přední kolo, kudy jede, je čistě funkcí toho, kudy jezdíš. Na silnici to určitě nevadí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašna na řídítka

           

      Ortliebky mají toto vyřešeno. Můžeš si dokoupit držák, který "vyčuhuje" nad brašnu a na něj světlo upevníš.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2018
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brašna na řídítka

             

        Není to výsada JEN Ortlíbek- přídavné zvýšené držáky/rampičky se dají koupit samostatně ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brašna na řídítka

         

    Těžko radit, přede mnou uvedené typy jsou fajn.

    K ovladatelnosti, pokud jsi cyklotyp, co nikdy nepouští řídítka, tak se pro tebe celkem nic nezmění , krom již zmíněného výhledu na/pod přední kolo.

    Pokud řídítka občas pouštíš ( protažení zad) tak musíš být připravená na to, že kolo živěji reaguje i na velmi malé nerovnosti, zejména když věci do brašny "nevyvážíš":), což je prakticky vždycky.

    Protáhnutí půjde, ale nebudeš mít tolik času a jistoty.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2018
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Brašna na řídítka

           

      ....asi si na to musíš zvyknout, ale ZMĚNÍ se také ovladatelnost(viz výše). Pokud v ní vezeš kolem 2-2,5kg "drobností"tak jsou reakce při náhlé změně směru o dost pomalejší a "těžkopádné" dík vys. těžišti. Stačí jej snížit těsně nad blatník a zlepší se oboje nesrovnatelně dík jednoduchému nosiči. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brašna na řídítka

             

        Přesně tak, všechno je to o potřebě, na nosič se zakladatelka neptala :)

        Já mám zase podsedlový vak na silničku, u kterého oceňuji, že je velikostně flexibilní a naprosto vodotěsný a nepotřebuje speciální úchyt ani montáž, je lehce přenosný a skladovatelný a ani moc neváží.

        Kupodivu děsně vadí některým lidem se kterými jezdíme takové 2-3 denní výpady. Stěžují si, že se před nimi " něco vrtí" a oni pak mají dojem, že kličkuji....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2018
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brašna na řídítka

               

          ....to jsem si všiml- ale ptala se na "ovladatelnost kola" a ty tvrdíš, že se nezmění. Souhlas, pokud v ní bude jen bunda a kreditka- ale už s doklady a foťákem- pokud není v mobilu, teda s vahou +-do 2kil to teda cítit je i s opěvovanou, klasicky upevněnou Ortlíbkou... :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brašna na řídítka

                 

            napsal jsem skoro nic nezmění pokud drží pořád oběma rukama a nepouští je :) Na jednu ruku je to už cítít a protáhnou si záda chce už opatrnost a na tom si trvám :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2018
            Autor: újezďák
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Brašna na řídítka

                 

            To je fyzika. Nezáleží na typu, či výrobci brašny :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2018
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

436 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024