reklama

Nylonová plachtovina - kde ji sehnat?

Ahoj, mám dotaz: nevíte náhodou někdo, kde sehnat v metráži lehkou nylonovou tkaninu, něco jako tohle: https://www.hanibal.cz/sea-to-summit-pristresek...

Tedy, to by byl maximální luxus, protože zrovna tenhle materiál je opravdu ultralehký, pevný a tenký, prostě paráda.
Jenže toho potřebuju ušít víc a dávat za každou plachtu skoro 4K nelze. :-)
Takže bych se klidně spokojil i s něčím, z čeho se u lehčích stanů šije tropiko - nylonová tkanina (většinou má proti světlu typické "čtverečky").
To by mělo být levnější. Nevíte někdo, kde to sehnat na metry? Nějaká zkušenost?

Díky!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.05.2018
Autor: k.vl
  • Re: Nylonová plachtovina - kde ji sehnat?

Přenechala bych ti kus padáku, ale ten je bílý a průsvitný.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Padák nebrat. Měl jsem z něho ušitý vnitřek stanu a jak to bylo lehké a špatně vypnuté, tak se to nafouknutím větrem přilepovalo na tropiko a náramně snadno to proteklo. Hlavně nebrat hotový padák. Já ho mněl šitý do kopule a ty trojúhelníky tvořící kopuli jsem sešíval zpět opačně do pásu. Už to nikdy nešlo vypnout. Ale tehdy nic jiného nebylo k sehnání. Ještě ten stan mám schovaný. Byl moc pěkný, horolezecký a hlavně byl můj. :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Já jsem zkrátka dostala půlku padáku, tak nabízím padák.
        Zatím nevím, co s tím budu dělat, ale je dobré vědět, že na letní stan pro děti je to blbost.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já jsem takhle koupil vrchlík padáku a ten stan ušil. Je stále krásný, unikátní a do sucha skvělý. Jen do něj snadno zatéká. :(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.05.2018
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nešijou se z toho plachty windsurfů nebo paraglidingový křídla? Zapátral bych tímhle směrem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

http://www.metraz-kortexin.cz/NYLON-70D-210T...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: petrp
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Bingo! To vypadá právě na to, co potřebuju. Díky - i všem ostatním! :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To vypadá zajímavě :-)
      Taky možná objednám že 3 metry :-)

Kdyby se na to dal vatelin, tak by z mohl jít udělat underquilt pod hamaku

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Bruca

lepší než vatelín je Fleece. v kombinaci s lehkým nylonem mi z něj žena underquilt ušila a jsem s tím spokojen.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Už´s tu deku poslal dál?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jj, ta byla tak velká a těžká, že na to použít nešla. Tak jsme ji nechali na podlazku stanu, aby to nestudilo. A doufám, že ji má drahá žena neuklidila :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: Bruca

Tak hlásím, že petrpův tip je přesně ono!

Prototyp plachtičky je hotov a vyzkoušen, rozměry 220x230 (zhruba), hmotnost necelých půl kila, vyspí se vysoce komfortně 2, nouzově i 4 (v závislosti na tom, co a jak se z toho postaví).

Jedna plachta vychází za veškerý materiál pod 500 Kč.

Přesně to jsem potřeboval, ještě jednou díky!!!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Moc hezky si to ušil. Předhodím to dětem, jestli si nechtějí vyrobit něco podobného.

Jak si vyřešil otvory pro hůlky?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Poutka. Plus našitý čtverec z batohoviny, pro případ, že by se to podpíralo třeba větví.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Uvidíš co to vydrží, píší tam že není ošetřeno proti UV. Jurek prodává materiál co z toho dělá stany i jako metráž, ale je to tedy daleko dražší, 93 g/m2 běžný metr za 275, ultralehká 46 g/m2 za 500.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: xtonda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

V noci to UV záření není moc silné....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2018
        Autor: JNSK
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ano, to jsem sám zvědav. Ale užití proti slunci se neplánuje a o barevnou stálost mi nejde - tak uvidíme.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Pěkné vzdušné zádeští, jen mě tak napadá proč jsi nekoupil už něco hotového? Kvůli ceně aby to materiálově vyšlo co nejlevněji, nebo kvůli váze aby to bylo co nejlehčí?

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_osacat=0&...

https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_1?url...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kvůli obojímu. Potřebuju toho víc, takže cena celkem rozhoduje. Doufal jsem, že se vejdu do 350g, což se nepovedlo - váží to o 10dkg víc.
        Ale nenašel jsem nic v odpovídajícím rozměru a ceně, co by zároveň nebylo ještě těžší. A také je většina těch kupovaných věcí méně univerzální - většinou umožňují jen jeden nebo dva typy přístřešku.

No dobře, je pravda, že jsem si to hlavně chtěl ušít sám... ;-)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Rozumím, já si z podobných důvodů zase před 15 lety takhle stavěl přenosná skládací cestovní kamna, protože na všem co jsem tehdy na trhu našel mi vždycky něco vadilo. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ty jsi ale šikovný švadlena :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

A proč máš ten šev uprostřed jedné plachty vodorovně přes celou šířku? Kdybys měl šev na hřebenu, tak by jím protékalo mnohem méně vody. Kdybys měl šev svisle, tak by jím také protékalo mnohem méně vody. Takhle je to sběrný okap na protékající vodu. Bohužel nedomyšlené.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5

Díky za dobře míněnou radu. :-)))
        Nicméně tohle mě napadlo taky: je to samozřejmě dáno šíří materiálu x šíří plachty, kterou jsem potřeboval. Šev je přeplátovaný ve správném směru ("tašky na střeše") a zespoda zatřený - efekt okapu se nekoná.
        Ber v úvahu, že setup na fotkách je jen jeden z mnoha možných - plachta se jindy staví v jednom sklonu, ještě jindy k jednomu stromu atp. Podle potřeby. Takže šev by nevyhnutelně někdy stál vodě v cestě, ať už by byl kdekoli. Proto je také plachta skoro čtverec a poutka má ušitá na všech stranách stejná - klidně lze postavit šev nasvislo, když na tom trváš. :-) Šlo o univerzální použití.
        Takže si při stavbě stačí pohlídat, aby bylo přeplátování po svahu, což musíš u jakékoli plachty. (Ostatně si myslím, že pokud by nebyla průtrž extrémní, vydrží ten šev i opačně, ale to jsem zatím nevyzkoušel.)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já si teda plachtu koupil, 750g, rozměry 3x3,5m a cena asi 800Kč. Vejdu se pod to i s leháčem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Arnošt905

https://www.aliexpress.com/item/1m-1-5m-Coated...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: zazvur

https://www.aliexpress.com/item/down-proof...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: zazvur
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Korsika září

včera
Hledám kamaráda na kolo na Korsiku začátkem září 2019, věk mezi 50-60 let, okolí Liberec

Hledám: Hledá se slečna nejen na kolo ?

Hledám: Hledá se slečna nejen na kolo ?
včera
hoj nenašla by se tady rozumná duše co už ví co od života chce. Chtěla by časem založit rodinu. Je milovnice…

Hledám: brno

11.11.2018
kdo se nudí a chtěl by podniknout nějakou projížďku po okolí nechť se ozve :) já 30 / sváteční cyklista :)
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

185 cyklistů (5 přihlášených)

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 2 – Plošin, Boudovka

Je nádherné první zářijové odpoledne a já měl velké plány, jak ho co nejpříjemněji strávit. Tedy do chvíle,…
JohnyB | 02.11.2018

Cyklotoulky Olomouc - Slezská Harta

Další kraj pro naše cyklotoulky jsme vybrali Olomoucko. Respektive Mariánské údolí, Moravský Beroun a…
ondrapisklak | 31.10.2018

Elberadweg 2018 - Labská cyklotrasa s větrem v zádech

Elberadweg (Elbe Cycle Route, Labská cyklotrasa) je už několikátým rokem nejoblíbenější dálková cyklotrasa v…
Asterix | 28.10.2018