reklama

kolo ve vlaku

Měl jsem pocit, že kdysi existovalo něco jako "permice" na cestování vlakem s kolem. Teď už to buď neexistuje nebo to neumím najít, takže nejlevnější je 30 Kč za krátkou cestu. Je to tak nebo neumím hledat?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.04.2018
Autor: JNSK
  • Re: kolo ve vlaku

Jo,jo existovaly,ale to je už hodně dávno. Za 90 Kč by měl existovat jednodenní kolojízdenka.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Celodenní stojí 99,-.
      Např. v IDSJMK (Jihomoravský kraj) stojí 24hodinová 70,- Kupoval jsem ji minulou sobotu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dík, jó ta paměť. Ale moc mě to nepotěšilo. Šlo mi o občasné návraty z práce (tam na kole, zpátky vlak), ale ta cena za kolo je na krátkou vzdálenost dražší než cena za člověka.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2018
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A není nějaká možnost v rámci místního integrovaného dopravního systému?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dík za tip, ale je to stejná bída. Sice v rámci IREDO můžu vozit kolo celý den cyklobusama za 30 Kč, ale stejně zaplatím za kolo při krátké cestě. Manželka takhle občas jezdí do práce, má to asi 14 km, tam víceméně z mírného kopečka. Když chce jet z nějakého důvodu zpátky vlakem, třeba leje nebo je příliš utahaná tak jí jenom doprava kola stojí víc než jízdenka. Tak jezdí na skládací koloběžce, která je zadarmo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

https://www.cd.cz/dalsi-sluzby/psi-kola-a-jina...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: petrp
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Koukám jak od loňska podražili za úschovu kola a nejsou žádní troškaři, rovnou o 100 %

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Také jsem na to koukala...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Posledně tu moji herku slečna ani neuzvedla. Tak jsem si to tam pověsil sám a ještě ji za to zaplatil. Teď se na ni asi vyseru ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2018
        Autor: Billicek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No jo, taky jsem si musel v loni dávat kolo - treka do vlaku sám. Holčina - průvodčí sice měla snahu kolo zvednout, ale víc než přední kolo nenadzvedla a to má kolo asi tak těch 15 kg co by měla zvednout. Zrovna tak jsem musel kolo zase z úložného vagonu vyndat a sundat na perón. V takovém případě by bylo 10 Kč za uložení kola v úložném prostoru tak akorát.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Pokud jsem vozil lehokolo vlakem v režimu úschova během přepravy, byl jsem nejradši, když tam byla bezradná průvodčí, co mě nechala kolo naložit, zaparkovat a zajistit samostatně.

Snaha "pomoct" mi s tím vedla k uraženému zrcátku a nejhorší byl průvodčí, co věděl, že předpisy jsou na jeho straně a chtěl, aby bylo vše podle něj... když zjistil, že neví, jak lehokolo uchopit a důrazně jsem ho upozornil, že to stojí výrazně víc než obvykle vozí, dal si říct... tak mi aspoň zatrhnul nástup/výstup nákladními dveřmi a musel jsem to pokaždé obejít přes vagón. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2018
            Autor: Jrr

Tak to asi neukecáš - mají to ošetřené. Akorát nějak nespecifikují, co tam POMOC průvodčího obnáší :o)))

"Úschova během přepravy – ve vlacích označených symbolem kufr je možné kolo NALOŽIT S POMOCÍ PRŮVODČÍHO do zvláštního prostoru pro přepravu kol. Po dobu přepravy je kolo pod dohledem průvodčího."

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2018
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Železnice, to je skanzen hračičkářů s vagónkama. Nezájem řešen navyšováním cen a tím dále klesá zájem o tento moloch. Nejrozumnější řešení přijali na trati z Hostašovic do Nového Jičína, kde to všechno po povodni rozebrali a přestavěli na cyklostezku. Přepravených osob mnohem víc, než kdysi když tam jezdily motoráky. Jedna z mála železnic, která začala skutečně sloužit lidem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Asi jak kde. U nás se počet lidí ve vlaku docela zvýšil. Hlavně tím, když se konečně podařilo dodělat těch 700 m kolejí do Německa, které soudruzi v rámci budování lepší společnosti zrušili.
      O té doby, co se z Výběžku do Čech dá jezdit přes Německo mám občas pocit, že těch lidí jezdí zbytečně moc. O stále plných rychlících do Prahy ani nemluvě. Dokonce jsem si kvůli tomu začal brát k jízdence i místenku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: petrp

To máš stejný jako s vodou, čím nižší spotřeba, tím vyšší cena. Zlikvidovat technologii nelze a z něčeho vodárny žít musí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: abernathy
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Ženu na společnou cestu životem....

Hledám: Ženu na společnou cestu životem....
včera
Po čerstvém rozpadu manželství hledám partnerku na společné vyjížďky, která mi pomůže uzdravit zlomené srdce. Já,…

Hledám: Cyklistku na projíždky

26.05.2018
Ahoj, hledám cyklistku do 38 let na projížďky podél vody nebo třeba i jinam podle dohody. Baví mě jít se po práci…

Hledám: Najdu kamarádku z Ostravy k vyjížďkám na kole?

26.05.2018
Jsem celkem vitální 63letá důchodkyně a hledám kamarádku k občasným vyjížďkám v ostravském okolí, popř. i někam…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

199 cyklistů (5 přihlášených)

RUNDREISE 2018: Donau - Enns - SALZA - Mariazell - Walster - Traisen - Donau

Salza se mi zalíbila v r. 2010, když jsme na jejím břehu tábořili v kempu Weiberlauf, do něhož jsme odbočili…
Quatsch | 17.05.2018

Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

Nejsem si jistý, zda sem tohle téma úplně patří, ale pro mě to v posledních týdnech bylo celkem aktuální, tak…
StanaPavlicek | 01.05.2018

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018