reklama

Čím taháte děti?

Ahoj po hodně dlouhé odmlce jsem zase zpět :-)

Nevím jestli se ptám v té správné kategorii (možná jsem se měl ptát v kategorii s dětmi na kole) ale mám dotaz pořídil jsem si AZUB ECO samozřejmě jeté (ano lynčujte mě) které mi do začátku stačí na naučení přechod z tříkolky.
Ale k dotazu byl jsem na veletrhu a obdivoval jsem tam závěsný systém na tahání kol (něco jako tažná tyč ale systém byl zavěšen za střed zadního kola) od značky THULE (nechci dělat reklamu) ale limit bylo použití 26" kola a většího.
a můj dotaz zní existuje něco co se dá zapřáhnout za 20" lehokolo a bude to bezpečné a bude to fungovat tak jako by jsem to zapřáhl na 26" kolo? Pokud ano tak bych rád znal zkušenosti, výhody nevýhody atd.
(není to úplně aktuální, spíš koukám po možnostech do budoucna)

Díky všem za odpovědi a zkušenosti

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.04.2018
Autor: Ozzák
  • Re: Čím taháte děti?

         

    Asi ti neporadím, ale nemáš nějaký obrázek? Příliš nerozumím, proč by to s menším kolem nemělo fungovat?

    Já vždycky viděl, že měli tažnou tyč přidělánou na sedlovou trubku, což mi dávalo větší smysl, pokud to má bránit dítěti ve skácení na stranu.

    Přímo na ECO to určitě přidělat nepůjde, ale třeba by nějaký kutil vymyslel redukci, která by kousek sedlové trubky držela na vhodném místě, třeba mezi vzpěrama.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2018
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Čím taháte děti?

           

      Koukal jsem na typ follow me au dětského kola se vymění střeodvá osa na předním kole a to pak zacvakneš do toho mechanismu ale jsou tma tkaové háčky které když je to v ideální pozici 26" tak to tažené kolo má mírně zvednuté přední kolo a dítě neklouže dozadu ale když se to dá na to 20" tak už se stím musí hýbat a když se to nastaví tak aby to bylo zaháklé tak zase dítě ze sedla klouže dozadu dolu. moc to nedovedu vysvětlit.

      https://www.dveplusdve.cz/detske-tandemove...

      Tady jsem to našel vyfocené asi bude i někde nějaké video po tom jsem nekoukal.

      Nějaký držák na tyč co se dává na sedlovku bych asi zbastlit dovedl. ale moc se mi do toho nechce spíš jdu cestou nejmenšího odporu tzn koupit hotový výrobek než něco vymýšlet. al ejak jsme psal na začátku není to zatím aktuální zatím se na mladej na kole začíná učit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2018
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím taháte děti?

             

        Podle mě musí být přední kolo nad zemí jen proto, že tažné zařízení je fixováno k rámu. Kdyby to bylo vyřešeno jako u extrawheelu, bez fixace k rámu http://www.extrawheel.com/cs/3/Prives_Voyager/, tak by přední kolo mohlo být na zemi a fungovalo by to stejně. Jen ten závěs by musel být masivnější, aby kolo s dítětem udržel.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2018
        Autor: Papji
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím taháte děti?

               

          U toho co jsem viděl viz odkaz. Tak je tam taková litina do které se nasadí to přední kolo a pak se to záhadné do těch zamračená které se zafixuji takovými háky. A ty háky se záhadnou jen v určitě pozici a to má vliv na velikost kola a pokud bych to dal na 20" a nastavil tak aby to bylo bezpečné zafixovene tak bude hodně nakloněny celý rám a dítě bude klouzat po sedačce dozadu. (pokud to vůbec půjde nastavit aby to bylo fixovano) bohužel mi nebyl vystavovatel říct jestli to bude opravdu fungovat. Cena je přeci jen někde jindy než tyč na tahání. Budu muset kouknout jestli jsou ještě nějaké varianty a případně vymyslet nějaký závěs na který by se dala připevnit tyč ... Opravdu to neumím vysvětlit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2018
          Autor: Ozzák
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím taháte děti?

         

    Mám tyč Domado, už jsem to tu někde myslím psal. Tvůrce mi vyrobil i závěs pro 5ku. Odvozil jsem na tom naši Nikolu a teď čerstvě vozím Páju. Je to daleko lepší než klasický Gator. Přední kolo se dá vzít s sebou, tyč je složitelná. S jízdou na 5ce nemám problémy, ale je fakt, že si tretry nebrávám, pro jistotu. Na kratší výlety s rodinou ideál. Víc na domado.cz :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2018
    Autor: Aki.Lee
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024