reklama

PayPal

Arnošt to téma zamknul a zdá se mi, že usoudil, že PayPal je nějaký nebezpečný platební nástroj.
Nevím jak solidní je jeho partner, ale pokud mu zaplatí předem na jeho PayPal účet, není žádné riziko.

PayPal je platební prostředek, kterým přiřadíš svému emailu platební kartu, a pak z té karty platíš bránou PayPalu. Tam není poplatek. Jiné to je, když ti někdo pošle peníze na účet PayPal a ty je chceš vybrat. To je zpoplatněno těmi 5%, proto pokud chceš jistou sumu obdržet, obvykle požaduješ i ten poplatek navíc.

PayPal běžně používám přes 10 let, bez problému. Platí se tím nejčastěji na ebay, bankovní převod býval dost drahý, pokud si posílal prachy do ciziny, řádově ve stokorunách. Takže bez PayPal by se ti věc za 5 euro dost prodražila. Prostě PayPal umožní platit kartou každému.

U nás funguje podobně PayU, to se používá zhusta na Aukru.

Nebezpečí ze strany PayPal není žádné, ale musíš být ostražitý. Velmi často chodí maily, které se tváří jako že je PayPal posílá, a chtějí po tobě obnovit/ověřit tvoje údaje a. data ke kartě, ty neodvírat, mazat, blokovat a hlásit. PayPal se ovládá jen z PayPal.com a žádné další výzvy nepoužívá, to dělají ti darebáci.

Pokud chce být někdo sichrován, pořídí si zvláštní platební kartu jen na internetové transakce a na tu kartu si převedeš vždy jen ti nutnou částku co posíláš. Když platbu přijímáš, je to jednodusší, přijde to zpráva, že si dostal prachy, jdeš na PayPal a necháš si z účtu PayPal převést ty prachy na nějaký účet v bance. No, a seberou ti těch 5 procent..

PayPal je dobrý a osvědčený platební nástroj pro bezhotovostní platby na internetu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.04.2018
Autor: Jindra8526
  • Re: PayPal

         

    Paypal sem, paypal tam, mě šlo hlavně o to, jestli se mně někdo nepokouší podvést a taky že pokoušel. Důležitý je ten "osvětový" článek, jak to funguje a jak berou na hůl naivky, jako jsem já. Že peníze nikde a přitom přijede dopravka, která chce provizi třeba 15000,-Kč, takže ve výsledku ani peníze, ba o ně přijdeš a ani předmět prodeje. Takový import afrického know-how.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2018
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PayPal

           

      Jo, to chápu, jen nechápu, jak s tím souvisí PayPal.

      Prodám věc, zjistím si poštovné, spočítám celkovou cenu a pošlu výzvu PayPalem, zaplať mi xxx euro/korun/liber

      když prachy dorazí a můj PayPal účet, jdu na poštu a posílám.


      Když nakupuji, postupuji tak, že stisknu čudl "zaplať PayPalem" a ono mi to ztrhne prachy z karty. A pak čekám, kdy zboží dorazí.


      Když nedorazí, nebo dorazí poškozené, reklamuji a platba PayPal je mi refundována.

      Platba předem je na ebay i aukru pravidlem. Zboží poslat dřív, než dostaneš prachy můžeš jen ověřeným nakupujícím.

      To, že se podvodníci snaží neznalé všeljak přechytračit je jisté, ale PayPal s tím nemá být spojován, toho není třeba se bát.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: PayPal

             

        To sem právě nevěděl o co jde, že je ukradený platební kanál, protože ve výsledku není využit žádný, ale že přijede dopravka, která tě ofiko legálně okrade a skásne přepravu. Jen jsem se s tímto druhem vetešnictví nikdy nesetkal a raději jsem se zeptal, bo ta lodní přeprava od nás do Frankfurtu byla divná :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.04.2018
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: PayPal

               

          Ten paypal v tom byl vějička té "legálnosti".

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.04.2018
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: PayPal

                 

            Jasně, přesně jako to dělajív gěch mailech, PayPal chce po tobě ověřit data z platební karty :-)

            a posílá to nějaký mail accountantoffice.ru :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.04.2018
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: PayPal

                   

              Tohle přišlo přímo z Německa, jen mě překvapila "chyba" překladu s tou lodní dopravou :-D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.04.2018
              Autor: Arnošt905
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: PayPal

               

          To už je pár let, jeden od nás si chtěl koupit auto, našel škodovku na inzerát v Anglii, velmi výhodně, řízení vlevo, což celkem odůvodňovalo, proč je to laciné.

          Přišel s tím za mbou, abych mu to pomoh vykomunikovat englicky a jestli bych s ním na Ostrov pro to nezajel, s nějakým tím vozíkem.

          A frajer na Ostrově, že to není potřeba, že nám auto doveze sám, jen když mu pošlem prachy přes Western Union. A že prý doprava zdarma.

          Dlouhá debata, říkám, přivezeš, tak tě vykešujem, nebo si pro auto dojedem my, a vykešujem.

          Sni jedno nechtěl, jen prachy předem a že doveze. .
          Dalo mi dost práce vysvětlit tomu klukovi, že je to podvod. Ta cena byla tak lákavá, že by to risknul.

          Nikoliv "risk", jistota, že neuvidí prachy ani auto. ..

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.04.2018
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: PayPal

         

    Já tedy paypal nepoužívám, protože v tom nevidím žádnou výhodu. Platím běžně kartou, na který mám trvale zablokovaný internetový transakce a platbu uvolním jen přibližně do výše ceny. Po jejím provedení opět zablokuju. Znám zůčtovací kurz, nic mě to nestojí a těch pár kliků mě nevytrhne. Nakupuju v řadě zemí u známých prodejců zcela bez problémů. Na ebay samozřejmě taky, a když zboží, které šlo přes půl světa ČP zašantročila, oznámil jsem nedodání. Obratem mně přiznali plnou kompenzaci (druhý den vrácená platba do halíře a bezplatné znovuzaslání zboží) a objednanou věc jsem následně dostal. Paypal je podle mě jen další zpoplatněné parazitování na oběhu peněz. A to nemluvím o tom, že když tam máš víc peněz než byl nákup (nebo ti tam refundujou platbu), tak ti to jen tak nevrátí, ale musíš to použít na další nákup. Takže to nutí lidi k dalším nákupům.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2018
    Autor: 51326
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: PayPal

           

      Už jsem to vysvětloval.
      PayPal umožňoval platit bez nehorázných bankovních poplatků za převod.

      Možná jsou dnes banky rozumější, a nechtějí za převod 8 eur 400 korun, ale před pár lety to tak bylo.
      Stejně jako ta rychlost, zaplatím a ten na druhé straně v tom okamžiku ty prachy má. Ne do 8mi pracovních dnů.

      My sběratelé jsme PayPal užívali zhusta. Prodám něco, zaplatí mi, ale já ty prachy nevyzvedávám, nechám je na účtu PayPal, a když koupím, zase z toho účtu platím.

      Tedy źádné náklady navíc.

      PayPal jistě nevyhovuje každému, ale těch, co chápou jeho výhodnost je dost, a tak proto to funguje. A to, že to pro tebe není?
      Pro miliony jiných je.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: PayPal

             

        PayPal samozřejmě taky chce vydělávat. Převody mezi soukromými osobami jsou zdarma. Nicméně obchodníci platí nemalý poplatek z přijatých plateb a v případě platby do zahraničí tam jsou dost nevýhodné směnné kurzy. Takže je to rychlé, je to snadné, ale mimo soukromých převodů v rámci jedné měny to moc výhodné není.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2018
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: PayPal

               

          V rámci jedné měny je to naprd.
          Platbou PayPal se obcházejí nehorázné bankovní poplatky v ZPS styku.

          Převod zpoplatněn není.
          Zpoplatněn je výbě z konta PayPal.

          Pro nás - sběratele - to bylo výhodně proto, že se z účti na PayPL vlastně nevybíralo. Prodal si něco, přišli ti prachy a ty jsi za fo zase přes paypal koupil.
          Veř mi, že než postavíš takovouhle sbírku českých lázeňských pohárků, pár zlatek se paypalem protočí

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2018
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: PayPal

                 

            Nechápu proč máš potřebu psát sem bludy o věcech, kterým nerozumíš. PayPal má hodně nevýhodné kurzy, ve všech návodech na placení PayPalem se doporučuje provádět směnu jinde, tj. typicky to nechat na vydavateli karty. Minimálně pro obchodování v EUR jsou výhodnější způsoby.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2018
            Autor: xtonda
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: PayPal

                   

              Nechápu, že nechápeš, źe o kurzy vůbec, ale ani malinko, nejde.

              Prodáš věc, dejme tomu za 100 EUR, zaplatí ti pomocí PayPal a ty ty prachy máš na PayPal účtu a zase z něj platíš, když si něco koupíš.
              Směnu neprovádíš, poplatky neplatíš. Na Ebay nejběžnější způsob platby.

              Soukromníkovi kartou nezaplatíš a bankovní převod u nízkých částek je extrémně nevýhodný.


              Zkus si třeba poslat 5 liber bankovním převodem, nebo přimout 5 liber.. .

              Bylo by lépe, kd, by si se vysral ba osobní útoky, protože vůbec nechápeš, o čem píšu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.04.2018
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: PayPal

             

        Tak nakupoval jsem baterie v Eu skladu a paypal ma zcela jiný kurz než banky a to nevýhodnější.
        Platba kartou by vyšla levněji.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2018
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

330 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024