reklama
Město: Praha

Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to mrzí:

Z pohledu "městského cyklisty" je náplavka největším zklamáním za posledních 10-15 let.
V tom hodnocení vůbec nezahrnuji zda tam Bajkazyl je nebo není :)

Osobně když jsem se tamtudy vracel před léty v podvečer domů, tak jsem stejně Bajkazyl vnímal jen jakýsi další špunt na cestě:), místo kde si musím dát majzla buď na slunečník "přátelsky" expandující nad cykloproužek" nebo na nějakého tam síly nabírajícího/ztrácejícího cyklistu, který se tam motal opřený o kolo s pivem v ruce:)
To ovšem bylo ještě v dobách, kdy na náplavce byl jen ten blbý stánek zhruba u Trojanovi ulice, kterému jsem pracovně říkal "U natažených haksen" tedy těch nohou občerstvujících se natažených přes pruh.
Časem se mi Bajkazyl připomněl ještě tím, že tam podávali snídaně v rámci "Do práce na kole" a tak ucpali náplavku i ráno.
Pak pomalu nastala doba, že jsem tam jezdil už jen ráno, odpoledne to nemělo cenu a Bajkazyl mi tak úplně splynul s místním zábavlandem.
Nu a sešel se rok s roky a "slavná veřejnoprávnizace prostoru náplavky" dospěla do "některými neočekávaného" stavu, tedy stavu, kdy se cyklista rád vrátí mezi auta, protože tamní silnice je asi 10x méně postižená a, na rozdíl od náplavky, celkem předvídatelná jízdní zóna. Navíc čím víc léto, tím byl horší stav i po ránu, po dvou-třech defektech na tamním " vždy čerstvém sklu" z večerního " zažívání si Prahy jinak" jsem náplavku úplně a pravděpodobně navždy vypustil ze seznamu míst, kudy dá jezdit na kole.
Bajkazylu přeji jen to nejlepší, ale musí si uvědomit, že z pozice výspy cyklistiky a osamoceného "kulturportu"se stal jen jedním z mnoha stánků na tamní Matějské pouti veřejnoprávního prostoru.Prostě jen jeden z kolotočů v řadě stánků se zábavou.
Osobně si myslím, že Bajkazylu i městské cyklistice by prospělo se přesunout někam, kde by nesplýval s prostředím jako taková atrakce. Kola se dají opravovat všude a nemusí být kolem 3756 turistů a těch jak se říká těm co rádi všude sedí na zemi když pijí pivo"hipsteři?":)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.04.2018
Autor: újezďák
  • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

         

    A nebojte se, obavy Bajkazylu, že něco v dnešní době " umrtví náplavku" beru vážně a přeji si ji takovou zpátky, po " mrtvé náplavce" se totiž jezdilo dobře celý den:)

    https://prahounakole.cz/2018/04/boure-nad...

    https://www.facebook.com/Bajkazylnaplavka/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2018
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

           

      Ráno se tam dá jet stále stejně dobře a odpoledne se to vezme horem s auty. Neříkej, že zrovna ty s tím máš problém.
      Za pěkného počasí je Náplavka takové korso, že by mi přišlo líto to rušit kvůli těm pár cyklistům. I já jsem si tam rád dával sraz na cestě z práce s manželkou. Dali jsme si Klostermanna, chvilku poseděli a pak šli podvečerní procházkou domů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

             

        Ráno se ovšem nesmí konat farmářské trhy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

         

    Bajkazyl tam poskytoval velkou pumpičku a zapůjčení nářadí. Několikrát jsem u něj něco opravoval, hlavně na koloběžce drnčící blatníky. Moc se to hodilo.
    Jinak poskytoval příjemné posezení s pivem a občas tam i něco večer hrálo, ale to mne zase tolik moc nezajímalo.
    O Velikonocích byla náplavka plná lidí, kteří si tam nemohli koupit ani to pivo do kelímku. Něco prodávali na parníku, ale tam je nějaká jiná atmosféra, než u toho stánku. Je to tam moc velké.
    No a nejvíc mi scházel stánek s Klostermannem. Na toho jsem tam rád chodil :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

           

      Ráno ti půjčí prd, protože tam nejsou :) a třeba v Rakousku k tomu zapůjčení nepotřebuješ firmu :)
      Prostě je tam budník, kde pumpa a nářadí je všem dostupné, duši ti prodá automat :) 24 hodin denně :)

      Popravdě po trasách svých cest do práce z práce mám několik firem, kde pumpičku půjčí i na požádání něco opraví, navíc tam neprodávají pitivo což v rámci cyklodopravy je vlastně + :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

             

        Ten automat na duše tam je stále a nerezová stabilní pumpa také. Ráno ti nic nespraví ani v tom tvém kolokšeftě, protože tam před devátou také nikdo nebude. Pít pivo nemusíš, nikdo ti ho nenutí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2018
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

               

          Nic jiného jsem ale neříkal :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2018
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

               

          V nedalekých Sebnitz bývával u cykloprodejny kompresorek, resp. vytažená hadice s pistolí na ulici. Majitele to přestalo bavit co mu párkrát tu hadici někdo ukradl. Prý dokud byly zavřené hranice, tak to fungovalo bez problémů.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2018
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

         

    Sice ne úplně rozumím tomu textu, ale vzpomněl jsem si na tu poslední cestu, kterou absolvoval nebohý Azub 5, než byl ukraden, nalezen a rozebrán.
    Bylo to před rokem právě po té náplavce tam a zpět (pak ještě kousek na ubytovnu do Braníku).
    Rád jsem to viděl, ale musím říct, že takovou cyklotrasu vám nezávidím.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2018
    Autor: Radek
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

           

      Byly doby, kdy to bylo fajn :)
      Jo tu historku si pamatuji, o tom by se dal natočit film :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

           

      zlatý náš Baťův kanál a srnky, viď? :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

           

      Zajímalo by mě, jak taková náplavka vychází ve srovnání s cyklostezkou procházející Drážďany.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

           

      > Rád jsem to viděl, ale musím říct, že takovou cyklotrasu vám nezávidím.

      Tohle je ještě dobrý, protože to je papírově pěší zóna s povoleným vjezdem cyklistů. Máme ale i tragédie, které musíš ze zákona použít, a v nejlepším případě je na silnici okolo rovnou zákaz vjezdu jízdních kol.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: JendaH
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

         

    ráno to ještě jde, ale je pravda, že odpoledne projet celou náplavku prakticky nelze. stačí mi, že jedu od Výtoně. nevím jestli to nějak souvisí s budoucí podobou náplavky, ale ve středu, když jsem poprvé letos jela do práce na kole, tak už v Podolí před tunelem seděl dědek a cosi zapisoval, možná auta, možná cyklisty to nevím, ale odpoledne tam seděl taky a dál na stezce někde v Braníku jsem viděla dalšího zapisovatele.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2018
    Autor: HMS
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

           

      Na Sliačské se sešitem taky ...
      Pokud si pamatuji, tak touhle dobou to bylo i loni.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

         

    Zrovna před chvílí jsem to poslouchala v podvečerních zprávách. Prý se na sociálních sítích šíří poplašné zprávy, že bude náplavka zcela uzavřena.

    Uzavřena prý budou asi jen tři osvěžovny, ale lid může být klidný, neboť farmářské trhy budou zachovány.
    Tak to mě fakt uklidnilo.

    Náplavku jsem škrtla před pár lety a jezdím také horem. Mezi těmi auty je to opravdu bezpečnější a navíc je tam výrazně lepší průjezdnost :o)))

    A neodpustím si k Bajazylu - původně jsem si myslela, že to bude estancie se servisem pro cyklisty. První, co mě odradilo byl fakt, že se tam dalo koupit jen pivo, protože voda tam holt netekla (současný stav neznám). Smradlavé a totálně zaplněné mobilní WC přidalo další mínusy.
    A když začali pořádat jakési "blešáky", kterými se totálně zaplácla celá náplavka, škrtla jsem si je z mého virtuálního seznamu použitelných míst.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

           

      No mne nakonec také víc mrzí ten stánek s Klostermannem, na kterého jsem tam rád chodil. Tak jsem se těšil, že přejedu přívozem přes řeku a pojedu na koloběžce na Klostermanna. A teprve pak domů. Na koloběžce se přece pivo může po chodníku i legálně, ne? :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

             

        Tak to netuším, ale moc bych na to nesázela.
        Asi bude hodně záležet na hladince :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

               

          Spíš na tom, abych někomu něco neprovedl. Jinak je to všem orgánům šumafuk.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2018
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

         

    Nekorektně... :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2018
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

         

    http://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha...

    Na náplavce zavřeli tři podniky, stále ale praská ve švech: Fronta na pivo trvá i přes 20 minut :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2018
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

         

    Dnes začínají úpravy náplavky na Rašínově nábřeží v Podskalí v Praze. Radnice kvůli nim uzavře tři provozovny na náplavce i část prostoru před nimi, celkově náplavka zůstane otevřena.

    http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/dnes-zacinaji...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2018
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

           

      Syn občas na tu náplavku chodí. Říkal, že v současnosti tam lidé chodí posedět jako samozásobitelé. Mají své lahváče a k tomu flašku tvrdého. Když už to tam dotáhnou, tak se pořádně opijí a pak ty flašky tam nechají. Je tam proti loňsku spousta opilců a bordelu po zemi. Skvělý výsledek paní Krnáčová.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

             

        Kdyby je tam jen nechali, oni je často rozloží na střepy...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2018
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

               

          Bohužel to tak opilci dělají. Čím víc hloupých opilců s lahváči, tím víc střepů. Plastový kelímek od stánku stačí zamést. Na nájezdu na Bránický most se v létě každých 14 dnů poveselí mládež a já pak ty střepy uklízím. Už jsem přemýšlel o tom, si tam někde schovat koště. Horáku to tolik nevadí, ale klasické úzké silniční pláště se proříznou snadno.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2018
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

                 

            Neplatí si Praha právě na tohle tu městskou policii?

            Alespoň by využili ty čluny a hummera, udělají invazi ze smíchovského břehu a spokutují všechny bordeláře.

            Ono by se to brzo rozneslo, že nechat flašku na náplavce je dost drahý. .

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.04.2018
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

                 

            Stejné je to časně ráno pod kyvadlem na Letné.
            Kolikrát jsem tam už kolo přenášela, protože přes střepy se nedalo projet.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.04.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

                 

            Já vždycky nadávám co je střepů na cyklostezce Rožany-Sohland slovy co by člověk mohl čekat od ožralých Sasíků. Ale vidím, že ožralý Sasík nebo Pražák, že je to jedno.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.04.2018
            Autor: petrp
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tak nám revitalizují náplavku paní Müllerová a Bajkazyl to m

                   

              Das ganze sächsisch-tschechische Volk ist eine schärfenbande...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.04.2018
              Autor: újezďák
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

385 cyklistů (20 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024