reklama

Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

Dobrý den,

uvažuji o koupi tohoto kola, chtěl bych se zeptat jestli by jste mi ho někdo doporučili tuto koupi, nebo se mám porozhlídnout po něčem jiném.

https://www.kupkolo.cz/horske-kolo-focus...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.03.2018
Autor: runner1
  • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

         

    A jak máme vědět na co ho chceš?
    Na dráhovou cyklistiku ani kolovou se rozhodně nehodí :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

           

      Rekreační ježdění, většina času po lesních cestách semtam nějaký asfalt. Nejsem žádny profík, šlo mi spíše o to jestli má někdo s kolem(případně značkou) zkušenosti popřípadě na co sí mám dávat pozor při koupi. Ve všech specifikacích kola se nevyznám a proto jsem se chtěl zeptat tady jestli je vše OK.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2018
      Autor: runner1
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

             

        Ještě jestli víc v kopcích (horách) nebo jen roviny a zvlněná krajina?
        I když bych ti tohle kolo asi nedoporučil, má to 11 kvalt, mnohem lepší by nejspíš pro tebe bylo řazení 3 x 9 nebo nejvýš 2 x 10.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

               

          Proč?
          Převody v pohodě. V dnešní době už 3x9 ne.
          Horší je, že dost šetřili na brzdách a vidlice má nohy jen 30mm a rychloupínák. Při ježdění v těžším terénu by se mohla znatelně kroutit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

                 

            Na ty brzdy jsem se díval, stejny typ se používá u o dost levnějších kol, to mě zarazilo. Hlavní problém u těchto brzd je tedy malá životnost nebo jak to je prosím ?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2018
            Autor: runner1
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

                 

            11 ne s ohledem na cenu, prozatím je u slušných kazet, řetězů a převodníků a poznání vyšší a pokud se projede párkrát v písčitějí oblasti, tak to jde rychle do kytek a mění se.
            V současné době bych se přikláněl k 2 x 10, ale mě docela dobře vyhovuje 3 x 9.
            Brzdy je problém, ty nic moc.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

                   

              Dobře, brzdy zkusím pořešit jestli by se nedaly vyměnit za lepší kousek např. Shimano Deore BR-M615 ?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.03.2018
              Autor: runner1
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

                     

                To už bohatě stačí, alespoň 495, dobrý už jsou 525.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 28.03.2018
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

                     

                Ty brzdy stojí pár stovek, takže prodejce by ti neodečetl skoro nic. Nech je tam, jezdi. Když ti budou stačit a vydrží (nějaký čas určitě), tak dobře - když ne, tak kdykoliv můžeš pořídit jiné. Na pohodové projížďky budou stačit určitě, pro drsnější sjezdy už by nemusely.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 28.03.2018
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

               

          Na horách nebydlím, ale na kopci ano(cca 500m.n.m.) Na starém kole jsem měl 3x7 (hodně staré kolo) chtěl jsem vyzkoušet novinku pro mě, ale pokud říkaš, že to není vhodné pro mě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2018
          Autor: runner1
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

         

    Jestli máš nad 170 cm, tak ti asi nebude. Mají jen zbytky malých velikostí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

           

      Budu kupovat z jiného obchodu, tento jsem zvolil pro přehlednost eshopu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2018
      Autor: runner1
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

         

    Jen jsem ještě zapoměl dodat, že mám možnost sehnat toto kolo s výraznou slevou a pak mě to vyjde na cca 22 000,-

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2018
    Autor: runner1
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

         

    Kolo celkově dobré, koupil bych ho a případně měnil to, co by mi nevyhovovalo (třeba ty brzdy - ale také s nimi můžeš být naprosto spokojený), jinak si myslím to co Lelek tady nade mnou - s ohledem na cenu komponentů bych raději volil něco s 2 x 10, jedenáctková kazeta i řetěz jsou citelně dražší.
    A ještě k tomu jak říká malej jarda (vepředu vidlice s klasickým rychloupínákem a nohy vidlice jen 30 mm): já teda rozhodně nějak brutálně terénní jezdec nejsem, mám určitý práh bojácnosti, nicméně teď na tý devětadvacítce si přece jenom troufnu víc a baví mě to (Lelku, tys byl na srazu u Vodňan, pamatuješ na ten kamenitý sjezd v závěru jednoho dne, myslím po zelené značce to bylo, pak před kempem mi bouchla guma na zadku), tak tohle teď dávám bez problémů i se stávající vidlicí (rychloupínák + kluzáky 30 mm), mám sice doma novou rebu + SLX brzdy, ale nemám vůbec důvod to měnit. Takže záleží na vkusu (a hranici tý bojácnosti) každýho soudruha :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2018
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

           

      Teď jsem se díval a kazeta je dražší cca o 500,- a řetěž o pár drobáku taky dražší. Obecně se zeptám jsou to pravě komponenty na kole, které se mění před každou sezónou ? Nebo jaká je jejich životnost cca v najetých km jestli se to dá takhle říci. Jinak to s tou vidlicí tam já tomu moc nerozumím. Tý výtky co k tomu máte, týka se to spíše životnosti nebo nepohodlné jízdy v terénu ? Možná se ptám blbě, ale berte mě jako laika. Díky za reakci.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2018
      Autor: runner1
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

             

        Řetěz je tak o stovku dražší.
        Mění se podle opotřebení. Rychlost opotřebení se mění podle toho v jakém prostředí se jezdí, podle četnosti čištění a údržby a také čím se maže. Na opotřebení řetězu je měrka a kazeta a převodník se mění ve chvíli kdy ti řetěz přeskočí. Zhruba to vychází 3 řetězy na 1 kazetu. U převodníku ještě za dýl, ale to je jen opravdu hrubý odhad. U Každého to je jinak.
        Taky záleží na zpsůobu jízdy, jak si těžký a jestli šlapeš lehčí převody frekvečněji nebo rveš těžké převody velkou silou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2018
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

               

          Super, díky moc za vysvětlení.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2018
          Autor: runner1
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

             

        Cenu kazety bych neřešil. Pokud včas měníš řetěz, vydrží třeba 15kkm a převodníky 30. Ŕetězy se občas dají koupit výhodně na netu. Koupil jsem před nedávnem 11sp řetězy za 280kč. Sram 1130. Dle referencí na netu se vozí i na 10sp. a vydrží citelně víc.
        Vyzkoušeno to ale osobně ještě nemám. Tak uvidím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

         

    Dneska jsem byl v obchodě, cena 21 000,- je super kup si myslím. V sobotu si pro něj jedu, kdyby jste měli ještě nějaké jiné tipy na kolo, tak sem s nimi. Jinak vám děkuji moc za ochotu a pomoc při výběru. A přeji pohodovou sezónu :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2018
    Autor: runner1
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

           

      Za ty peníze je to, myslím, dobrý kup.
      Hlavně vyber dobrou velikost, to je nejdůležitější.
      Pak napiš, jak jsi s ním spokojený.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Focus Whistler SL 29, 22s, 2018

           

      Za ty peníze to určitě jde a na zamýšlený účel je dostačující, myslím ale, že v současnosti nekoupíš nic v lepším poměru cena výkon než https://www.kursport.cz/kellys-gate-30-2017...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2018
      Autor: FilipVM
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (19 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024