reklama

prosím o radu s výběrem

Ahoj, mám prosbu o radu. Chci si koupit horské kolo max do 20.000,-a vůbec se nevyznám. Mám 100kg a docela páru(ročně max do 3000km). Jakou vybrat přehazovačku (v těch řadách shimano se nevyznám) abych ji hned nezničil? kola 27 nebo 29? vidlice olej nebo vzduch? kotouče mech.nebo hyd.?Konkrétní značka mi je jedno, jen hledám kolo co vydrží a zvládne lesní cesty. Předem děkuji za každý rozumný příspěvek co mi pomůže s výběrem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.03.2018
Autor: tenconeví
  • Re: prosím o radu s výběrem

         

    100 kilo váhy není problém, jestli 27,5" nebo 29" - záleží na Tobě, co zvolíš (na čem se budeš cítit lépe), vidlici vzduchovou (ono ty pružinové jsou už vpodstatě jen na cenově nízkých modelech), hydraulické brzdy tyhle kola mají také, osazení (přehazovačka, smyk, řazení) bych klidně volil Shimano deore (= stejně kvalitní jako vyšší řady). Cena 20 tisíc není tak nízká, pořídíš kvalitní kolo.
    Radím navštívit nějaké cyklokrámy a porozhlédnout se :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2018
    Autor: Airline
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosím o radu s výběrem

           

      Naopak. Na kolech do 20 tisíc jsou pružinové vidlice v 90%.
      Kolo do 20kkč se tu řeší neustále. To je takový problém podívat se do historie?
      https://www.nakole.cz/diskuse/24730-horske-kolo...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2018
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prosím o radu s výběrem

             

        děkuji za kvalitní radu a za odkaz který jsem už četl.Potřeboval jsem vědět, který typ přehazovačky hledat, jaký rozdíl je mezi velikostí kol 27 nebo 29 a jaké brzdy a vidlici vybrat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2018
        Autor: tenconeví
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosím o radu s výběrem

           

      děkuji Airline, super

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2018
      Autor: tenconeví
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prosím o radu s výběrem

         

    Asi bych volil kolo 29", je to silný trend do budoucna a je nutné brát v úvahu šíři a dostupnost dílů. A pak pro to co chceš jezdit by ti víc vyhovovalo. Při tvé váze předpokládám, že si vyšší něž 170 cm a pak už není žádný problém.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prosím o radu s výběrem

         

    Kola 27.5" jsou obratnější v zatáčkách. Otočí se na menším poloměru oblouku. Pokud jezdíš po uzoučkých zatočených cestičkách ve svahu v lese, tak se to hodí. Kola 29" mají menší valivý odpor, lépe zvládají nerovnosti a mají větší moment setrvačnosti, takže i lépe se přes nerovnosti přenesou. Jsou těžší, takže stejné kolo s 29" koly vyjde těžší. Pokud koupíš duralové kolo, tak to na váze poznáš. Samozřejmě když si připlatíš, tak pořídíš nějaké lehoučké karbonové kolo, kde tě váha rozhodně omezovat nebude.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosím o radu s výběrem

           

      Tak ono se něco nasbírá i na ráfku a hlavně plášti, rotující hmota. Na rámech bude rozdíl zanedbatelný. Ale jinak s popisem souhlas.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: prosím o radu s výběrem

           

      děkuji

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2018
      Autor: tenconeví
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

404 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024