reklama

Tak jsem viděl(a) lehokolo VI.

Původní téma je plné, tak zakládám nové.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.03.2018
  • Re: Tak jsem viděl(a) lehokolo VI.

Včera po obědě ve vlaku Railjet směr Praha.
    Naspupoval v Brně. Krásná tmavě červená Victoria (?) s brašnami.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tohle kolo?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: snilard
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jj, tohle.
        Dívám se, že značku jsem rozluštil špatne. Pod těma báglama nebyl pořádně videt. A takové znalosti, abch poznal na první pohled, co to vlasně je, zase nemám. :-(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.03.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Cruzbike Vendetta :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ty jsi jel tím vlakem také?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Seděl jsem se synem naproti přes uličku. :-) Kola jsem si všiml až při vystupování v Třebové.
            To jsi jel z Brna z brevetu?

Technický dotaz?
            Dá se nam šlapat i v zatáčkách? Přijde mi to, že se v prudkých zatáčkách musí lámat kolena. :-) A na nekvalitní silnici to musí být bez odpružení a na takových úzkých pláštích docela trvdé a nepohodlné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jj, z Brna z brevety :-)

Šlapat do zatáčky jde úplně normálně. Pochopitelně to závisí na poloměru zatáčky, jak moc to je pohodlné. Nejde šlapat do tak prudkých zatáček, do jakých už třeba na Oceláči taky šlapat nemůžu, protože bych vrážel patou do kola. Čili zatáčka typu otočit se na silnici čelem vzad. Do takových na obou kolech vypínám vnitřní nohu kvůli stabilitě.

Tak v porovnání s Azuby nebo i tím Oceláčem to nepohodlné je. Ale bývalo to mnohem horší. Postupnými úpravami jsem to dostal do stavu, že se to dá. Z 25 mm gum jsem přezul na 28 mm bezdušové a vozím tam nízký tlak. Původní hodně položenou sedačku s opěrkou na hlavu uchycenou do rámu jsem vyměnil za normálně tvarovanou, trochu víc posazenou sedačku u které už opěrku nepoužívám.
              Na té brevetě je jeden úsek silnice se starým asfaltem, který popraskal tak, že to teď vypadá spíš jak dlažební kostky, ale je to celkem dost pravidelné bez žádných hupů. Je to v mírném kopci dolů. Když jsem tam jel prvně před třemi roky, musel jsem jet skoro krokem a být zvednutý ze sedačky, aby kolo zůstalo ovladatelné. Teď tam jedu v pohodě plnou rychlostí a podle všeho rychleji než Radek na celoodpruženém Azubu.
              Co je na tom Cruzbiku blbé, jsou krátké vlny na silnici. Cokoli co mi vyhodí přední kolo do vzduchu mě dost rozhazuje řízení a tak musím předem zpomalovat. Vlny bohužel občas bývají i na jinak úplně hladkém asfaltu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

??? Podle čeho všeho?
                Jeli jsme převážně každý sám, tak nevím.
                Takových úseků je tam víc a neomezoval jsem se nikde, tak jak to jenom na odpruženém kole jde.
                Díky tomu jsem si taky už zas rychle zvykl nesledovat stav silnice, takže ani na případné díry neukazuju, pokud by za mnou někdo jel.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Autor: Radek

No podle toho, jakou jsi říkal, že jsi tam jel rychlostí.
                  Chtěl jsem tím jen ukázat, že pokud je povrch hodně hrubý, ale více méně rovný, tak je ta Vendetta v současné konfiguraci celkem použitelné kolo. Což rozhodně vždy nebyla pravda.
                  Ale kdyby ta cesta byla mírně do kopce, vadila by mi kvalita povrchu mnohem více. Když člověk jede dostatečně rychle, letí guma jen po povrchu nerovností a tolik to nedrncá.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To vypadá hezky a docela zajímavě. Zvláštní řiditka.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já myslel, že se tu fotka mého kola mihla už několikrát. Mám ho přes 3 roky.
          Ta řidítka jsou trochu neobvykle tvarované berany.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Když jsem si na tohle kolo sednul, neměl jsem kam dát břicho-byly tam řidítka.
          Ty řidítka jsou fakt divný:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: mech

No vidíš to, já mám mezi břichem a řidítky cca 20 cm.
            Pro lépe živené jedince je samozřejmě možnost dát řidítka výš.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Proti tobě má břicho i Verešová :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tak jsem viděl ... ono to úplně lehokolo není, ale nedá mi to, abych to sem nedal.
    Kus od Mladé Boleslavi jsem se takhle pohyboval pěšky po okraji lesa, když jsem po nedaleké polní cestě viděl s hlasitým hrkáním jet něco, co vypadalo jako golfový vozík. Podivil jsem se nápadu jezdit s golfovým vozíkem po polní cestě, a potom jsem si všimnul, že to je na lidský pohon. Ještě tak bych něco takového čekal jako šlapací drezínu na opuštěné železnici, ale někde na polní cestě??
    Viděl jste už někdo něco podobného?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2018
    Autor: Aviatik

Dnes, silnice mezi Ledci a Domousnicí na Mladoboleslavsku. Černá celopéro lehotříkolka s elektromotorem, jezdec v oranžovém s maskáčovým kloboučkem, oranžový praporek AZUB. Dokázal jsem ho dohnat, na to, že jsem byl kousek za ním nereagoval, potom jsme dojeli ke kopečku, on pustil do motoru nějaké ampéry a byl v prachu. Pokračoval potom někam na Dolní Bousov. Kdo z vás?

(Teď mne napadlo, jestli Kublay nepřesedlal, ale že by z lowraceru na elektrotříkolku???)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2018

Aviatiku, Kublay nepřesedlal, navíc leží v posteli s chorobou (službu u lůžka má pforda, takže se to dá vydržet). Vidět takhle černý na bílým Tvou hypotézu o přesedlání na motorovou3, navíc v maskáčové čepici, mě vyvedlo z míry. Asi jako když se student Milan Šmíd dozvěděl, že zemřel na Národní třídě. Ale zubu času neuniknu ani na Azubu a už vidím dnešní horečnatou noc.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2018
      Autor: kublay

Mne to bylo hned divné, ale když on v podstatě mířil k tvému domovu...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2018

Ve středu další tříkolkář na silnici podél Jizery mezi Ml. Boleslaví a Bakovem. Jiný, s bílým blembákem na hlavě a českou vlaječkou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2018

Tak kdo pak se nám to válel v Praze Podbabě u výzkumného ústavu hydrometeorologického kolem 7:15. Vůbec nevím na čem jel asi Azub s horním řízením v klasické závodní černé (jel jsem autem)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2018
    Autor: Ozzák

Moje neteř nakreslila lehouše.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: včera v 05:42
    Autor: FINE
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

"Co se v mládí naučíš, ve stáří zpeněžíš."

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 11:06
      Autor: Papji

Skvělý obrázek :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 20:18
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Muže

dnes
Ve dvou se to lépe jede :-) Žena hledá muže 55+ Kolo, lyže, turistika, moře, výlety, příroda a pohoda. Bydlím…

Hledám: V Brně a okolí na kolo, procházky a výlety

Hledám: V Brně a okolí na kolo, procházky a výlety
včera
Ráda bych našla společníka na pohodové, občasné rekreační projížďky na kole v Brně a okolí, na procházky a výlety,…

Hledám: štíhlejší kamarádku

včera
Ahoj, rád bych našel kamarádku na kolo,procházky přírodou,k moři. Já 58/183/85.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

341 cyklistů (25 přihlášených)

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018