reklama

Březnová cyklojízda Za Hradec bezpečnější

Termín: 20.03.2018
Místo: Hradec Králové, Sraz OK Simkova, u bileho kola (ghostbike)

Oslavíme spolu příchod jara do ulic a cyklostezek Hradce Králové!
Sejdeme se u Bílého kola (okružní křižovatka Šimkova), kde před třemi lety zahynul hradecký cyklista. Uctíme jeho památku. Sami jsme velmi zvědaví, zda již budou zrealizovány schválené úpravy nebezpečné křižovatky. Ihned potom…

Datum: 19.03.2018
Autor: cobic
  • Re: Březnová cyklojízda Za Hradec bezpečnější

         

    Jenom by mě zajímalo, která že to je ta pro cyklisty nebezpečná křižovatka, je to fakt tahle? https://mapy.cz/s/2tHyu
    To vážně někdo považuje tuhle překrasně přehlednou a křižovatku s nadstandardně širokou vozovkou za nebezpečnou?

    Ať dělám co můžu, tak nemůžu přijít na jediný důvod proč je je nebezpečná, resp. čím je pro cyklisty nebezpečnější než jiné křižovatky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Březnová cyklojízda Za Hradec bezpečnější

           

      Málo barvy na zemi, tak ji asi neumí při kraji projet.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Březnová cyklojízda Za Hradec bezpečnější

             

        Pravda, to mě nenapadlo, ona tam není žádná barva a nikdy ani nebyla a tak s tím asi někteří začínají mít problém.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Proč je nebezpečná? (podnět založený cyklistou)

           

      https://hradec.cyklistesobe.cz/issues/785-ok...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2018
      Autor: cobic
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proč je nebezpečná? (podnět založený cyklistou)

             

        je mi jasný, která křižovatka to je, ale vůbec mi není jasné, čím by měla být nebezpečná, tím, že se tam stala jedna nehoda? Nevim kolik je v Česku křižovatek, kde se nestala žádná nehoda, ale myslím že jich moc nebude, zvlášť ne ve městech.
        Bohužel jsou řidiči co jsou schopni přehlédnout vlak nebo kamion a narazí do něho. Za to ale přece nemůže křižovatka a už vůbec ne když je tak dobře přehledná jako tahle.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2018
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Proč je nebezpečná? (podnět založený motoristou)

           

      https://hradec.cyklistesobe.cz/issues/1253...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2018
      Autor: cobic
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Březnová cyklojízda Za Hradec bezpečnější

           

      On to není ani tak kruhový objezd, jako spíš rychlostní silnice shodou okolností ve tvaru kruhu. To "málo barvy na zemi" znamená nekonečné množství neviditelných jízdních pruhů, které si každý může představit jinde, a dost blbě se přes ně přejíždí do kruhu a ven, když nejedu padesát jako ostatní.

      Řešení? Ten lán asfaltu trochu zredukovat a udělat z toho plnohodnotný kruháč s kolmými nájezdy, kde je jasná přednost a nedá se nezpomalit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2018
      Autor: NightRider
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Březnová cyklojízda Za Hradec bezpečnější

             

        Bydlel jsem kousek od něj (u Masarykáče) a na Slezský a zpátky jsem přes něj jezdil nesčetněkrát. Problém na něm může hledat jen ten, kdo nějaké problémy za každou cenu hledá. Normálně se držím vpravo a nemám žádnou potřebu "přejíždět do kruhu a ven". Viděl jsem občas dobrodruhy na kole, jak se snažili si o pár metrů zkrátit cestu vnitřkem, ale to je holt jejich Darwiniáda, to nelze vyčítat kruháči.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Březnová cyklojízda Za Hradec bezpečnější

               

          To je právě to, že to tam kluci znáte, já jsem byl dost vydřenej, když mě tam poprvé ZLEVA vlítlo auto z toho "jakoby kruháku", taky jsem se držel v pravo.
          Vono se teda prd stalo, protože je tam místo na tři auta vedle sebe.
          https://mapy.cz/turisticka?x=15.8321608&y...
          A dopravní značku jem měl v tom momentě 20m za sebou

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.03.2018
          Autor: HonzaK
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Březnová cyklojízda Za Hradec bezpečnější

                 

            Ale dvouproudových kruháků je poměrně dost a není problém, jen se musí dávat o trochu větší pozor.

            Pokud ten kruhák předělají, tak mě osobně to tolik vadit nebude, jen to v tomhle případě považuji za trochu zbytečné vyhazování peněz a spíš by se měly upravit jiné, opravdu problematické křižovatky.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Březnová cyklojízda Za Hradec bezpečnější

                 

            Ale v cem byl problem ? Kruhak to je, i znaceny, takze ten na nem ma prednost. A prehledny, bez "drdolu" uprostred. Kdo nejede bezmyslenkove, nemuze mit problem. A neni to o tom, kdo to tam zna, nebo nezna. Motam se ledaskde po republice, i venku. A kdybych mel hrat na znam-neznam, nedojel bych daleko.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2018
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

173 cyklistů (7 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023