reklama

Cyklobus a lehokolo

Ahoj.
Nemáte někdo zkušenost jak je schopen cyklobus na trase Přerov - Bumbálka přepravit lehokolo?

Jsem pozvaný na víkendový výlet, který je koncipován s dopravou právě cyklobusem a startem z Bumbálky.

Paní z Arriva Morava, která tuto dopravu zajišťuje neví jistě a doporučuje předem vyzkoušet - což není pro mě jen tak jednoduché.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.03.2018
Autor: Jimi
  • Re: Cyklobus a lehokolo

         

    Pokud mají vozejk s klasickými držáky na kola, tak bys ho tam mohl dát i když budeš asi krapet improvizovat. Ale podle mého by se mělo docela dobře vejít do úložného prostoru autobusu, na běžných linkách je prázdný.

    Ještě mě napadlo dojet na Bumálku po svém, je to pěkná cesta a před vlastním výletem se hezky rozhejbeš :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2018
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklobus a lehokolo

         

    tady v kérkonoších běžně uvnitř i ve vleku; ve vleku zadním nahoru, na vyšší hák, aby šla zavřít sajtna; s Kudrnou, kde byly menší rozteče držáků sem sundával sedačku (i u zábradlí bylo někdy nutný povolit řidítka)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2018
    Autor: brum
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklobus a lehokolo

           

      Zatím jsme se vešli do všech cyklobusů a to i se složeným tandemem, ale skoro vždy musíme sundat sedačky a uvolnit řídítka spodního řízení.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklobus a lehokolo

         

    Díky za informace. Cestu po vlastní ose mám v záloze, jen bych musel den předem. Takže to vlastně záloha není. Musím se rozhodnout předem. Ale vypadá to, že to půjde. Ještě jednou díky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2018
    Autor: Jimi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklobus a lehokolo

           

      Proč den předem? Z Přerova a zpět se to dá zvládnout za celý den pohodlně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2018
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklobus a lehokolo

             

        Protože se jede z Přerova ráno. A pokud já z Přerova vyrazím na kole směr Bumbálka a oni cyklobusem vyjedou na Bumbálku a pak z ní zamíří dolů, potkáme se v nejlepším v půli cesty. :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.03.2018
        Autor: Jimi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklobus a lehokolo

               

          Tak to je jiná:-)
          Jde to i brzy ráno vlakem do valmezu pak je to 41km a jsi tam za 3h.
          Je to jen nouzovka:-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2018
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklobus a lehokolo

           

      Odmontuj lehátko, než to kolo uvidí řidič, bude se líp vyjednávat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2018
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklobus a lehokolo

         

    v Orlických horách se řidič koknul na naše tři leha a prohlásil :"To není kolo." Zavřel dveře a odjel. Měl vlek kam to neměl jak upevnit a do zavazadlového prostoru mu chyběla politická motivace. Takže od té doby to beru Lehokolo a autobus nejde dohromady.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklobus a lehokolo

           

      3 leháči už může být dost problém, zvlášť když mají držáky na vozejku víc natěsno a nějaká kola už tam veze.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2018
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklobus a lehokolo

             

        ono je to spíše konstrukční problém těch držáků. Třeba elektrokola tam nechcou vozit zase kvůli váze. I když u elektrokol nemají problém s upevněním. No mi to tenkrát v Orlických horách stálo jen za pokus co nevyšel. Stejnak jsem jel na Luisino údolí takže jeden kopec navíc nebo míň je jedno. Akorát ten bus by mě vyvez k Masarykovo chatě. Tak mě to trošku mrzelo. Ale neproklel jsem řidiče kvůli tomu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklobus a lehokolo

               

          Taky už se nám stalo, že řidič odmítl kola naložit s odůvodněním, že tam nevlezou. Protože jsme ale neměli jinou alternativu, naložil jsem kola proti vůli řidiče, který do poslední chvíle bránil naložení a věřil, že tam kola nevejdou. Vešla se a řidič byl tak naštvaný, že zabouchl zavazadlový prostor dřív, než jsem stihl tandem přikurtovat a prohlásil, ať se to tam třeba pos..e.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklobus a lehokolo

                 

            A co na to jeho zaměstnavatel a dopravce?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.03.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklobus a lehokolo

                   

              Vždyť ty leháče nakonec byla zavazadla v zavazadlovém prostoru.

              Spíš si ale myslím, že měli docela kliku, že řidič nakonec odjel a neseknul se.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.03.2018
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklobus a lehokolo

                     

                Měl jsem neprůstřelný a hlavně pravdivý argument, že jsem to měl dopředu domluvené s nějakým jeho dispečerem, takže nemohl říct, že to vzít nechce a měl jedinou možnou argumentaci, pokud by to tam nevlezlo a ono to tam naschvál vešlo...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.03.2018
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cyklobus a lehokolo

                       

                  Pokud si to měl předem domluvené s dispečinkem, tak je to ale hodně o něčem jiném než že si nacpal kola proti vůli řidiče do zavazadlového prostoru.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 14.03.2018
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Cyklobus a lehokolo

           

      ach jo,donutil si mě k přiznání: dvakrát sem jel orlobusem na Šérlich a leho nebyl problém, ty vleky sou stejný )-:

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2018
      Autor: brum
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

381 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024