reklama

Btwin vs. Canyon

Ahoj,

aktuálně váhám mezi těmito koly:
Canyon endurace al 0.6 wmn
https://www.canyon.com/cs/road/endurace...

Btwin Ultra 900
https://www.decathlon.cz/silnicni-kolo-ultra...

které kolo je v poměru cena/výkon tak nějak lepší? Na Canyonu se mi líbí dámská geometrie, ale "vadí" mi ta Tiagra. Můj nájezd je cca 5tis. km/rok. Btwin - na 105. Váha a cena kola prakticky stejná. Můžete mi, prosím, někdo objektivně kola porovnat?
Děkuji. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.03.2018
Autor: Bar_bo_ra
  • Re: Btwin vs. Canyon

         

    Co to je za módu nacpat zadni brzdu za převodník? Už jen jak jsem uviděl tento detail vyhrál u mě Canyon.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2018
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Btwin vs. Canyon

           

      Mildo - pouhá snaha o odlišnost, účinnost té brzdy větší nebude.
      Já bych také preferoval ten Canyon: Tiagra je vynikající sada, a navíc desítkové komponenty (hlavně řetěz, kazeta) jsou z hlediska nákladů o dost přijatelnější :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2018
      Autor: Airline
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Btwin vs. Canyon

           

      to je móda, aby ses při výměně špalků zasvinil od řetazu. pěkný hnus

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2018
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Btwin vs. Canyon

           

      Když je brzda takhle schovaná dole a za širokou trubkou, tak by to taky mohlo mít vliv na proudění vzduchu a menší turbulence.
      Samozřejmě se to netýká téhle kategorie kol, tady to bude jen vzhledové připodobnění těm prvoligovým :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Btwin vs. Canyon

             

        A kapicky z blbe namazaneho retezu maji vetsisanci krome rafku strefit i gumky :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Btwin vs. Canyon

           

      Historicky to bylo u prvních horáků.
      V daném místě se montovala "U" brzda z trialových kol (něco jako Favorit Centric/special)
      Prý byla důvodem tuhost daného uzlu.
      Reálně byly v daném místě trubky více než dvounásobného průměru, než nahoře, takže na tom asi něco bylo.

      U silničního kola se přikláním spíše k designovým důvodům.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2018
      Autor: cibi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Btwin vs. Canyon

         

    proč by měla Tiagra vadit na 5000 ročně? To najezdím víc i na o 3 řady nižší sadě (ST-2203). Už bude mít najeto skoro 30 tisíc a pořád slušně drží

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2018
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Btwin vs. Canyon

         

    No a na tom Btwinu je vlastně co horšího, nebo špatně oproti Canyonu, u kterého opomenu prestiž??

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2018
    Autor: Bar_bo_ra
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Btwin vs. Canyon

           

      Už jsi si některé z těchto kol vyzkoušela? Jak ti sedělo?
      Canyon má na webu aspoň geometrii, takže pokud už kolo máš, můžeš srovnat. Ale u Btwinu jsem nic nenašel. Záleží hlavně na tom jak se na kole budeš cítit, ne jestli bude mít Tiagru nebo 105.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2018
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Btwin vs. Canyon

             

        Canyon bohužel nemám možnost jak vyzkošet a porovnat. Každopádně geometrie nebo vel. XS mi sedne.
        Btwin jdu zkusit v neděli. Ale i tak, neporovnám. :/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2018
        Autor: Bar_bo_ra
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

192 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024