reklama

Momentový klíč

Zdravím, chtěl bych si pořídit na servis kola momentový klíč, jen na takové to "domácí žvýkání." Bylo by to jen na dural, žádnej karbon. Takže nějaká extra přesnost asi nebude potřeba. Stačilo by něco takovýho?
Předem dík za tipy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.03.2018
Autor: krosmen
  • Re: Momentový klíč

         

    Ten co uvádíš, je přesně ten správný.
    Cena je smluvní?
    Jinak v LIDLu běží výprodeje a tam se neprodané kusy objevují. Zkus info linku LIDLu, možná by věděli, která prodejna ho ještě má

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2018
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Momentový klíč

           

      Tak jsem tam volal a paní na infolince mi řekla: "Malý moment..."
      Já:"Ano, malý."
      Paní:"Tak bohužel momentálně žádné momentové klíče nemáme..."
      Ale každopádně dík za tip.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2018
      Autor: krosmen
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Momentový klíč

         

    Asi myslíš něco takového
    https://www.zbozi.cz/vyrobek/momentovy-klic-2...
    Pro občasné použití stačí obyčejný, akorát ty hodnoty můžou, ale nemusí být úplně přesné. Ale u nového to nebude daleko od správných hodnot. Časem ale může vadnout pružina, proto se při profi použití klíče kalibrují. To je ale za pořádnou raketu.
    Pomůže to, když po použití, před uložením nenecháš nastavenou hodnotu, ale pružinu úplně uvolníš. Zkalibrování můžeš obejít taky tím, že se stavíš u někoho, kdo s profi kalibrovaným dělá. Nastaví nějakou hodnotu, dotáhne na ni matici - a ty zjistíš, jestli tvůj klíč cvakne na téže hodnotě, případně si označíš kde.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Momentový klíč

           

      Jo díky, zapomněl jsem vložit odkaz. Měl tam být
      tento
      https://naradi.heureka.cz/force-momentovy-klic...
      Do nějakýho drahýho moment'áku nechci investovat, páč na to dotažení šroubu jednou za uherák mně to přijde zbytečný vyhození peněz. A dotažení pocitově - zas tak často kolo nespravuju, abych to měl úplně v ruce. I ten nezkalibrovanej moment'ák proto bude asi přesnější, než ty moje pazoury.
      Jinak s típ povolení pružiny to je dobrej nápad, zejména když bude většinu času odpočívat, než makat...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2018
      Autor: krosmen
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Momentový klíč

             

        Kup ho v normálním nářadí za dvoutřetinovou cenu. Běžně bývá s rozsahem do cca 24Nm.
        V podstatě všechno, co se prodává speciálně na kola nebo motorky, bývá o dost předražené. Přitom na tom klíči nemá být co jiného. Leda že bys fakt toužil po menším (cca o 5 cm), skladnějším klíči s menším rozsahem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Momentový klíč

               

          A není klíč s větším moment. rozsahem míň přesnější? Taky bych k tomu potřeboval nějaký ty imbusový nástavce.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2018
          Autor: krosmen
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Momentový klíč

                 

            Ty klíče mají běžné 1/4" "golové" nástavce. Takže v tom železářství dokoupíš oříšky přesně podle potřeby, pokud už nemáš doma. Prodávají se malé sady, nebo i jednotlivé kousky. Zbytečné kupovat nepotřebné. Pokud to nechceš sebou tahat, tak je to ve futrálku zbytečné. Ale volba je na tobě.
            Přesnost i nepřesnost je u obojího stejná. Není to profi kalibrované nářadí. A rozdíl mezi 14Nm a 24Nm není tak veliký. Kdyby to byl nějaký superuniverzál třeba od 0Nm do 150Nm, tak by u malých hodnot to mohlo víc švindlovat.
            Sám mám nějakou čínu za šest stovek, 2-24Nm, v práci jsem ji porovnával s kalibrovaným klíčem a docela se to shodovalo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.03.2018
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Momentový klíč

                   

              Tak to je paráda. Dokonce má bejt z chrom-vanadiové oceli, kdežto ten "kolovej" je jen železnej.Tahat to rozhodně nikam nebudu a na futrálky taky kašlu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.03.2018
              Autor: krosmen
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Momentový klíč

                     

                Materiál je vcelku fuk. Kolejnice tím utahovat nebudeš. Tyhle momenty by udržel i dobře upečenej perník.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.03.2018
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Momentový klíč

                       

                  To jo, ale aspoň mně to ve sklepě nezrezne..:-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.03.2018
                  Autor: krosmen
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Momentový klíč

                         

                    Jestli tam máš hodně vlhko, tak konkorem nic nezkazíš.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.03.2018
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Momentový klíč

                         

                    Zrezne ti vevnitř to péro, které dělá to momentové kouzlo. Takže ti zůstane chrombolibdenový bazmek k ničemu.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 05.03.2018
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Momentový klíč

                           

                      Když už, tak chrom-vanadiový bazmek;-)
                      Mimochodem jeden velkej chrom-vanadiovej momenťák už mám ve sklepě léta, je jak novej a pořád funguje - takže péro bude OK.
                      Naproti tomu jsem měl nějakou levnou malou Fe gola sadu a začínala lehce připomínat hlavu Borise Beckera.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 05.03.2018
                      Autor: krosmen
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

408 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024